Aké máte finančné rezervy počas korona krízy?

mata_kr
26. mar 2020

Baby ako ste na tom z rezervou pocas korona krizy? Pocula som ze uz sa prepusta. Vraj banky davaju nejake odklady ale ze je to nevyhodne. My uz mame len na dva-tri mesiace rezervu a zacinam mat obavy ako bude?

anitka63
26. mar 2020

Ja mám našťastie ho, takže ako taký príjem je. Manžel pracoval v zahraničí, no mal ísť do novej práce, len to už nestihol, takže sa bol prihlásiť na úrade práce no pokiaľ sa vybaví podpora z nemecka, tak to isto nejaký ten čas potrvá. Rezervu našťastie máme hádam dostatočnú, aby sme to do konca vydržali. Treba dúfať

lenuliatko84
26. mar 2020

Mame velku rezervu na účte tak sa zatial nestrachujem

janinah
26. mar 2020

Nikdy sme nežili od výplaty k výplate,vydržíme.Teraz by sa mala ukázať sila rodiny,popožičiavať si komu treba,ja už som požičala.

brita7777
26. mar 2020

my zijeme z vyplaty do vyplaty, ale velmi pomaha rodina a fakt, ze sme relativne zdravi a mozme vsetko vratit, ak by sme si museli poziciavat

amelia000
26. mar 2020

@mata_kr no tak na par mesiacov mame rezervu a zatial si este stale vieme mesacne odlozit aspon 250e takze som zatial v klude.

janickacrazy
26. mar 2020

@mata_kr no tak manžel stále ešte pracuje, takže sme v pohode zatiaľ, ja som na OČR, tak dúfam, že to nejak vydržíme, hlavne aby sme boli zdraví

lenka2710
26. mar 2020

@mata_kr my máme rezervu vždy tak na pol roka, a vďaka bohu za to, lebo asi rok a pol dozadu muž prekonal v 33 infarkt a bol doma pol roka, keby sme nemali žiadnu rezervu, tak dovidenia! Vždy sa snazim mesačne odložiť 200€, niekedy sa podarí aj viac a muž stále pracuje, takže po tejto stránke som v kľude

canis_lupus
26. mar 2020

Ja mám rodičák, čo je fajn, takže s finančnou rezervou bez mm platu by sme rok určite vydržali (aj keď našťastie zatiaľ zárobkovo funguje normálne).

lubka73
26. mar 2020

mame dostatocnu rezervu , pri skromnosti aj rok vydrzime

fokuska
26. mar 2020

Mame nastastie rezervu, na to som naucena od malicka, ze zelezna rezerva pre nudzovy pripad musi byt.
Nastastie ja pracujem z domu, som v IT takze moja praca by nemala byt v ohrozeni. Manzel je v automotive, odstavili im linky, cize ked nerobia robotnici, tak ani on nema teraz co robit, cize aktualne prekazka a 60%.

@mata_kr Vy ste obaja bez akehokolvek prijmu, ze uz bezize na rezerve, ktora sa za 2-3 mesiace minie?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubinko1506
26. mar 2020

Obaja pracujeme normalne z domu, plus mame rezervu asi na polroka

nika82
26. mar 2020

@mata_kr ved spis si co take kupujete a skrtaj

ivkazba
26. mar 2020

Ja som živnostník, momentálne mám príjem nulový už tretí týždeň a budem na nule minimálne 3 mesiace po tom, čo sa situácia vráti do normálu. Odvody samozrejme platiť musím. Ale rezervu mám, rok môžem určite nerobiť a neubrať si zo štandardu.

mata_kr
autor
26. mar 2020

@fokuska este nie ale mm uz dostal avizo ze asi firma do mesiaca konci.

mata_kr
autor
26. mar 2020

@nika82 sak uz skrtam ale nejak sa v tom stracam

lauritkatesty
26. mar 2020

@ivkazba nejaku pomoc ale zivnostnikom prislubili za podmienky ze vo svojej zivnosti budu pokračovat aj po tom..niečo som zachytila.

erikavesela
26. mar 2020

Minimalne na rok, ked sa uskromnime aj na viac

ivkazba
26. mar 2020

@lauritkatesty áno, registrujem to, počkáme si aké podmienky presne to budú, lebo to nie je špecifikované ešte pokiaľ viem, len teda je známa podmienky že budú pokračovať v živnosti

nika82
26. mar 2020

@mata_kr ved co take kupujete, casopisy noviny zbytocnost, oblecenie obuv pre deti aj z bazaru, dospelak si tolko oblecenia nekupuje

fokuska
26. mar 2020

@mata_kr Ak skoncia, tak aspon odstupne, potom podpora, cize nebude to uplne bez prijmu, ze totalne na nule. Takze akakolvek davka, je lepsia ako nic.

@ivkazba Nevies zobrat aspon OCR, nech nie si uplne bez prijmu?

ivkazba
26. mar 2020

@fokuska nie žiaľ, vlastné deti nemám a partnerove majú 16 a 18 rokov

maciatkolulu
26. mar 2020

Inak fajn sa to číta ako väčšina z vás má finančnú rezervu na rok a podobne, tak potom reálne neviem, načo sa sťažovať, ved to je super, keď si vedia slovenské rodiny takto pekne odložiť a ušetriť si takú super rezervu, že rok nemusí byť príjem a netreba ani ubrať zo štandardu. Neviem potom čo sa ľudia na sk sťažujú.

eliska13
26. mar 2020

@mata_kr mužovi už znizili plat o 20% na 3 m a prepustili 2 ľudí z personálneho.Ak zistia, že ľudia pracujú aj ďalej myslím, že plat im ani po skončení všetkého nezvýšia😊pritom ich prevádzky fungujú aj ďalej a zarábajú, ale majiteľ sa vyjadril, že všetci znižujú tak bude aj on.Ja som na živnosť a teraz nerobím, takže sme mesačne prišli o veľkú sumu.Uspory na šťastie máme

fokuska
26. mar 2020

@ivkazba Potom mi napada len PN, ripadne prerusit zivnost a ak si si platila aj poistenie v nezamestnanosti, tak vybrat podporu.

@maciatkolulu Ved ti, co maju rezervy, tak sa nestazuju. Stazuju sa vacsinou ti, ktori ich nemaju...logicky ;)

tenerifka
26. mar 2020

@maciatkolulu nie vsetci sa stazuju, mudri ludia predvidaju, dopredu sa zabezpecia. Socky sa budu stazovat vzdy, ale vlastny podiel viny si nepriznaju

ivkazba
26. mar 2020

@maciatkolulu ale nie každý má rezervu, ja ju mám aj množstvo iných, lebo máme nadštandardný príjem + vieme šetriť, ale väčšina je taká, čo rok bez príjmu neprežije, obrovské % neprežije ani 2 mesiace bez príjmu. V tejto diskusii sa niekto nesťažuje, odpovedáme iba na otázku autorky

ivkazba
26. mar 2020

@fokuska premýšľala som nad tým, že preruším živnosť, zatiaľ som v štádiu že čakám (hoci neviem načo 😀 ) uvidím čo ešte vymyslia s tou podporou pre živnostníkov a potom sa rozhodnem

dopolbokaodrata
26. mar 2020

@maciatkolulu práveže myslím, že je veľa ľudí, čo rezervu nemajú alebo by aj mať mohli ale nevedia hospodáriť, len sa tu s tým priznávať nebudú.

ika5521
26. mar 2020

Ja naďalej pracujem, manžel je živnostník, pracu ma zatiaľ do konca marca, potom si už ani nebude hľadat nové zákazky nakoľko začíname so stavbou domu svojpomocne. Rezervu mame veľkú, ale veľkú časť zhltne dom, tak uvidíme koľko mesiacov takto vydržíme 🙂