3. pilier v NN, 2. pilier vo VÚB Generali - fondy

11. sep 2022

Rada by som sa spytala tych z vas,ktore mate piliere v tychto spolocnostiach,v ktorych fondoch si setrite peniaze a preco prave v tych?Rada by som aj ja popresuvala a nemam financneho poradcu,ani sa zatial nechystam mat.

nelca84
11. sep 2022

Ja mam 2. pilier v Generali a vsetko v indexovom fonde.
A preco? Pretoze su tam dlhodobo nadstandardne vynosy a mam este do dochodku dost daleko.

ildiko36
11. sep 2022

Mam 2pilier axa a chcela som to zrušiť lebo už dlho nerobím na Sk, neda sa..mam tam 6000euro a rocne sa z toho ubuda..vybrat to nemozem..tak radsej 3.pilier..

nelca84
11. sep 2022

@ildiko36 a preco si nezmenis fond alebo rovno dss-ku ked ti ubuda?
3. pilier nema tak dobre vynosy ako niektore fondy 2. piliera...

ildiko36
11. sep 2022

@nelca84 ja sa v tom nevyznam, a uz vyse 10 r robim v de

ildiko36
11. sep 2022

@nelca84 ale uz sa pojdem niekde poinformovat

nelca84
11. sep 2022

@ildiko36 no tak ti radim, aby si si zmenila a uvidis, ze zacne pribudat. Napr. tu si mozes pozriet ako je na tom tvoj fond a vybrat si lepsi.
https://druhypilier.datalizer.sk/moje-fondy
Si mlada, vyberaj z akciovych a indexovych.

autor
11. sep 2022

@nelca84 A nemas steach mat csetko v tom najrizikovejsom?Viem ze zo zakona si mozem peniaze rozdelit do 2 tak rozmyslam ze ako.

mogaa
11. sep 2022

no v prvom rade je rozdiel II.pilier a III.pilier....II.pilier sa nedá zrušiť , III.pilier aj keď si založíš, nemusíš doň prispievať....rozdiel je aj vo fondoch medzi II.a III.pilierom a v neposlednom rade aj v poplatkoch....III.pilier sa ti neoplatí ak ti naň neprispieva zamestnávateľ, lebo sú tam vysoké poplatky.....

nina255
11. sep 2022

Ja mam tiez aj druhy aj treti pilier, mala som to nejak nastavene inak ale vsetko mam uz prehodene na 100% v indexovom - som mlada do dochodku mam este velmi vela rokov, je sice rizikovejsi ale najvynosnejsi.. a v konecnom dosledku najlepsie zhodnotenie penazi aj ked raz si dole raz hore ale za tych XY rokov kym ja budem v dochodku sa najvic oplati 🙂 zalezi aj od toho kolko mas rokov co viem tak starsi po nejakom veku tym uz odporucaju skor tie konzervativnejsie..

nelca84
11. sep 2022

@autorka Nemam, ako hovorim, do dochodku este daleko a aj ked sa objavi horsi rok, z dlhodobeho hladiska je to zanedbatelne.

autor
11. sep 2022

@mogaa Ja sa nepytam aky je rozdiel ani co sa mi oplati viac.Setrim si tam uz dlho a mam oba.Zilo si to pridlho zivelne vlastnym zivotom,chcem urobit zmeny tak sa pytam za kazdy pilier zvlast v tychto 2 spolocnostiach kte je najvyhodnejsie presunut peniaze.

autor
11. sep 2022

@nina255 Mam 36

janai1
11. sep 2022

2 aj 3 mam v NN a oba v indexoch, nič iné sa neoplatí v mojom veku

marci77
11. sep 2022

tiez odporucam NN, indexovy

ildiko36
11. sep 2022

@nelca84 a mam ist kde to riesieť v axe?

nina255
11. sep 2022

@ildiko36 da sa to aj cez internet 🙂 ja som si aj novu zmluvu vybavila cez net, aj si to sama ponastavovala

ildiko36
11. sep 2022

@nina255 dakujem za radu skúsim kuknúť

nelca84
11. sep 2022

@ildiko36 axa uz nie je, prevzala ju uniqa. A zalezi od toho, ci chces zmenit len fondy, alebo aj DSSku.

autor
11. sep 2022

@nelca84 A je nejaky rozdiel v tom,v ktorej dss to mam?

nelca84
11. sep 2022

@autorka v podstate nie, dolezity je fond.

aduskatt
11. sep 2022

dôležitý je fond, ideálne indexové

mimirka32
11. sep 2022

Oplati sa 2.pilier v uniqe? Moze sa prestupit z inej dss kedykolvek?

aduskatt
11. sep 2022

@mimirka32 raz ročne máš prestup bezplatne, môžeš ísť kedykoľvek do inej, potrebuješ zo sociálnej poisťovne akceptačný list. mne sa v Uniqe opláca zatial, mám index. f-

mimirka32
11. sep 2022

@aduskatt ja som v allianz, vobec sa v tom nevyznam ale vraj ta nie je dobra. Tak som rozmyslala nad tou Uniqou. Takze mozem hocikedy zmenit a nestratim nic na tom?

aduskatt
11. sep 2022

@mimirka32 mne po prestupe za 5 rokov pribudlo pekných pár tisíc.....ono fakt záleží od toho, aký fond si vyberieš...musíš si porovnať výkonnosť a uvidíš.......

susedbielek
12. sep 2022

Ja by som rád poukázal na https://www.oranzovaobalka.sk/web/sk/
Ide o projekt univerzity Mateja Bela, kde je možné si jednotlivé fondy porovnať.

autor
17. sep 2022

@susedbielek Jemine pozeram ale vobec to neviem citat 🤦‍♀️🙄

antharis
24. jún 2024

Z NN určite preč. Je to banda zlodejov. Ja som prešiel do VUB fondov.

lilian183
24. jún 2024

Ja mám tretí v NN . Poistenú mám tam aj PNku. Počas nej Pnka+jej poistenie som mala zaplatené lepšie ako mám výplatu