3. pilier

kubaldi96
21. nov 2021

Zdravím mám uzavreté dva tretie piliere. Jeden mám v NN a druhý v Tatrabanke. Na ten čo mám v NN si neprispievam už 6 rokov a neprispieva mi ani zamestnávateľ za ten čas tam mám okolo 70€ čo som bol v rizikovom potom som už v rizikovom nebol a zamestnávateľ mi neprispieval . Teraz mám novú prácu kde mi zamestnávateľ povedal že mi prispieť bude ale keďže mám aj druhý 3.pilier kde si prispievam len ja chcem sa opýtať či som povinný si prispievať na oba piliere keďže som v rizikom alebo stačí len na ten čo mám v Tatrabanke kde si prisiepevam sám a aj zamestnávateľ... Lebo určite mi nebude zamestnávateľ prispievať na jeden aj druhý pilier a ja taktiež nebudem platiť 2x DDS . Takže moja otázka znie ... Som povinný nahlásiť zamestnávateľovi oba tretie piliere ? Alebo iba ten kde si sám prispievam a ten čo mám v NN tam si nemusím nič prispievať alebo platiť poplatky? Lebo keď som do NN volal pani mi povedala že to je dobrovoľné a prispievať si nemusím ďakujem.

aduskatt
21. nov 2021

Pani mala pravdu, nemusíš si prispievať. Nahlás v práci ten, kde chceš, aby Ti prispieval zamestnávateľ

alenah31
21. nov 2021

@kubaldi96 ak si v zaradeny pracovne v 3. ci 4. kategorii zamestnavatel je povinny prispievat zamestnancovi min. 2% mesacne z jeho hrubej mzdy.....len do jedneho 3. piliera. Ak si do toho v NN uz neprispievas stale ti tam rocne budu strhat poplatok - za vedenie uctu. Mozes si ale € z NN previest do 3. piliera tatra banky. Chod do tara banky, vypytaj si tlacivo na prevod prispevkov, treba mat overeny podpis od notara a poslat to do NN aj s kopiou zmluvy uzatvorenej s tatra bankou. Do 30 dni prevedu peniaze z NN uctu do tatra banky a ten v NN bude zruseny.

kubaldi96
autor
21. nov 2021

@aduskatt ďakujem veľmi pekne. Takže ten čo mám v NN ten vôbec riešiť nemusím ? Ani nič platiť ?

kubaldi96
autor
21. nov 2021

@alenah31 ďakujem za odpoveď 🙂