15 ročná dcéra si založila účet v Tatra banke

21. jan 2021

Ahojte,moja dcéra(15)si založila cez telefón(online)účet v Tatrabanke nevedela som že niečo take robila.Chcela to vraj kvôli nejakým hrám.Dnes jej volali z Tatrabanky ale nezdvihla to.Pri vytváraní tam naskenovala občiansky a dala údaje ako
tel.č,bydlisko atd...Lenže nepotvrdila v aplikácii videohovorom že je to naozaj ona.Treba s tým niečo robiť alebo to mam nenechať tak ? Neviem či účet už existuje keďže to nepotvrdila videohovorom alebo skenovaním tvare.

hradnapani
21. jan 2021

treba zavolat na Dialog linku, vysvetlit situaciu a opytat sa ;)

werony_n
21. jan 2021

Podľa mňa účet otvorený nemá, keďže buď kuriérom alebo osobne je potrebné si vyzdvihnúť zmluvy k účtu, ale určite by som to overila na Dialog linke *1100 🙂

judar
21. jan 2021

Ja by som jej slahla po prstoch lebo 15r dieta nema mat co bankovy ucet bez dohladu rodica a este kvoli hram....staci mi videt u kamarata akyje bidizknicema a necha si skakat po hlave 12 rocnym synom ktoremu plati streamy a herne portaly zatial co synacik si domov vlaci 3,4,5 zo skoly

lubkavargova1
21. jan 2021

Ja by som to pochopila, ze kovly brigade, tak jasne, ze nech jej tam chodia korunky aspon sa nauci gazdovat. Ale ze zakladat ucet v banke kvoly hram?? No, rozhodne by som bola opatrna, aby potom nebolo, ze si mlada da precerpanie limitu a potom mozte jej tam spolocne s manzelom furt dokladat peniazky. je to teraz strasne IN, ze mlada baba alebo chalan ma kartu a ostatne deti zavidia, ale financna gramotnost je niekedy na 0 urovni.

barruna
21. jan 2021

Aspoň je vidno, aké sú tie online hry nebezpečné. Ja byť tebou tak tak zavolám, vysvetlím im to nejak, že vlastne o žiadny účet záujem nemáte

simca06022011
21. jan 2021

Zavolajte urcite na dialog a dohodni sa co s tym. Studentske ucty su zadarmo, dostava k tomu platobnu kartu atd. Nie je to zla vec, ak ma vreckove, vie si takto sledovat a ucit sa ... o nebezpecnosti toho, ze minie peniaze na online hry, treba rozpravat, vysvetlovat... davat jej brigady a nech si zhodnoti, ci si kupi nieco na seba, alebo nejaku hru. Ten ucet teraz nie je aktivovany, vytvoreny podla mna je, TB ma vsetko elektronicke aj uverove zmluvy atd, cize mozno aj o zalozeni uctu je iba takato zmluva, telefonatom to zrusis. Prehovorila by som s nou aj o zodpoednosti, ked si nieco objedna/vytovri si ucet, bez rozmyslania (z kade jej tam pridu peniaze??), tak si to ma vyriesit, ma dvihat telefon atd. Ale to uz je na tebe. LEbo takto sa moze registrovat a potom riesit zrusenie kade tade.

@lubkavargova1 aky limit si precerpa a budu rodicia doplacat? A nie je to len teraz in... ja som ako 15rocna a aj kopa spoluziakov mala ucet aj kartu.

hettinka
21. jan 2021

Zajdi do banky a účet zrus ako zákonný zástupca.

Inak, moje deti majú účet dávno, zakladala som im ja, aspoň sme sa vyhli týmto problémom. A pri zakladaní sme mali vážny rozhovor na tému peniaze, účty, karty...
Chodí mi notifikácia o pohyboch na ich účtoch (dcere do 18-ky jej osobne).

veronikaszabova
21. jan 2021

Syn ma 11r, ucet v Tatra banke asi rok.
Nakupovanie cez net ma zablokovane, platby za hry detto. Jednoduchy ukon 🙂
Kartu ma on, pouziva ju podla potreby. IB mam v telefone ja, mam prehlad o pohyboch a vidim, na co mina €.

A k otazke - podla mna ucet aktivovany nema.

sanssa
21. jan 2021

treba si tam pre istotu zavolat a vyriesit to. ono to akoze nemusi byt zla vec, tieto studentske ucty su aj tak zadarmo ale pokial sa bojis, ze na to este nie je zrela tak sa to isto bude dat vyriesit. aj tak pochybujem, ze si moze dieta zalozit ucet bez nejakeho povolenia od rodica

veronikaszabova
21. jan 2021

@sanssa od 15r si moze ucet zalozit dieta same. Potrebuje len OP

veronikaszabova
21. jan 2021

Este ma napadlo - nebolo to len overenie jej hlasu napriklad v pripade straty karty??
Je to posledny krok - po zalozeni uctu, kedy ukladaju biometriu hlasu, aby ju vedeli identifikovat,ked bude volat.

tncka
21. jan 2021

Dalsi skvely napad aby si decko od 15r.mohlo zakladat ucet. Zavolat a zrusit. A dcere by som dorazne vysvetlila ze podobne akcie nema skusat bez mojho vedomia. A nejaky tyzdnovy trestik bez mobilu by som tiez aplikovala,nech si zapamata🤣🙈

lubkavargova1
21. jan 2021

@simca06022011 vsak hej, ale rozhodne hodit vaznu rec, ze ako to funguje. Lebo videla som na skole, ze teda financna gramotnost deti bola naozaj na nizkej urovni

simca06022011
21. jan 2021

teraz som pozerala web TB a zaidne overenie k uctu cez dialog tam nie je. AKo som si myslela, dokumentacia vsetko je online... https://www.tatrabanka.sk/sk/personal/ucet-plat...
dole je video.
Najlepsie urobis, otvorte aplikaciu a pozrite sa do nej moze byt ze jej volali, lebo nedokoncila registraciu, nieco nezadala atd, tak tam zavolajte 🙂

simca06022011
21. jan 2021

@lubkavargova1 no ale to je vec rodicov... ked deti k tomu nevedu a deti si myslia, ze penaize padaju z neba... moja ma tieto rpednasky za sebou uz od 2. triedy :D

hettinka
21. jan 2021

@tncka no veru môže ... aj v mBank mna k tomu vôbec nepotrebovali.

Ono je to fajn,a le treba s dieťaťom toto prebrať skôr a pozrieť možnosti, založiť spolu a dohodnúť sa na pohyboch na účte, čo a kedy može platiť.
Naša slečna tiež minula dosť penazí navyše v 16 rokoch, mimo dohody, bez toho, aby si uvedomila hodnotu peňazí, takže aj tak sa to môže stať. Potom som si nastavila notifikácie o pohyboch - "dôveruj ale preveruj" a už sa to neopakovalo. Peniaze oplakala, uvedomila si, že namiesto bagiet z bufetu a fast-fashion tričiek mohla mať niečo pekné, drahšie.

Tu vidím probléml, že 15-ročná hrá hry až tak, že potrebuje na to kartu a míňať peniaze. Ved to je zárodok gamblerstva, toto je vážnejšie, ako že chce mať účet v banke.

renab
21. jan 2021

Na ucte v banke nevidim nic zle. A hry si moze kupovat aj bez neho cez karticku s kreditom. Nas syn ma ucet uz davno, posielam mu nan vreckove a peniaze na bus, obedy a ma tam poducet so sporenim. Kedykolvek ho poziadam, da mi tam nahliadnut. Vie presne, na co mina peniaze. A na studentskom ucte nie je mozne precerpanie.

simca06022011
21. jan 2021

@hettinka nepotrebuje tak hrat hry, ze ju to vedie ku gamblerstvu, tie hry su tak robene, ze bez platenia niektore su nehratelne... len tie hry tiez treba trochu kontrolvoat, niektore su riadne blbosti a dokazu tam vela penazi minut a ani to tie deti nevedia...

hettinka
21. jan 2021

@simca06022011 no joj, tak take nehrám, či sa nedajú stiahnuť bez karty.
Veď potom nahodou odklikne aj platby v aplikácii, sťahuje to automaticky, decko ani nevie... alebo vie, ale neuvedomí si, koľko to je. Nebolo by prvýkrát, čo takzo deti minu aj stovky EUR.

simca06022011
21. jan 2021

@hettinka no to treba tomu decku vysvetlit :D ze nama odklikavat, a zase tam je moznost nastavit zabezpecenie, bez potvrdenia platby peniaze neodidu. Ja musim davat heslo alebo odtalcok, alebo iny sposob, ktory mam zapnuty...

hettinka
21. jan 2021

@simca06022011 no však vidíš, urobila to tajne, mama ani nevedela... asi by to u nás bolo na veľmi vážny rozhovor.

simca06022011
21. jan 2021

@hettinka len neviem ako si predstavovala, z kade jej na ten ucet pridu peniaze 🙂 s prazdnym uctom nic nezaplatis.

hettinka
21. jan 2021

@simca06022011 Tatrabanka dávala tusim 30€ na založený detsky účet. Neviem, či to ešte platí.

Ale asi slečna vôbec nerozmýšľala. Asi ohlupena tými hrami.

katus87
21. jan 2021

V jej veku som už mala účet, bol na moje meno, ale musela mi to podpísať mama, lebo bola zákonný zástupca. Mala som kartu, ale nemohla som ísť do mínusu a výber na deň bol limitovaný. Teraz má moja dcérka účet v Tatre, ktorý spravujem ja (pokiaľ dospeje do štádia, že bude finančne gramotná a porozumie tomu všetkému), kde jej ukladáme peniaze, dostane k tomu kartu, ale rovnako bude zablokovaný, aby nešiel do mínusu + ďalšie veci. Takže radím porozprávať za s dcérou a na základe toho otvoriť účet.

mpg
21. jan 2021

Ja by som to zrušila, syn má účet v TB od 18 rokov, ale tiež nemôže ísť do mínusu, dá sa to dohodnúť pri otváraní. Môže ním platiť pri pokladni, ale najprv to málo využíval, takže netreba sa s tým veľmi ponáhľať. A na hry už vôbec nie.

solange7
21. jan 2021

Ja som mala tiez ucet od 15. Ale vtedy este nebola taka doba, aby som si platila hry. (ale zas niesom az tak stara! 😀) Na strednu skolu som chodila dvoma spojmi a keby sa nahodou nieco stalo, vzdy som mala nejaku zalohu na ucte. Samozrejme mi tam chodila aj mzda z brigad, mala som sporiaci poducet. Som rada, ze som bola financne gramotna uz v takom veku. 🙂
Neporovnavam sa s prispevkom hore, len konstatujem.

autor
21. jan 2021

@simca06022011 vravela mi že tam musela fotiť svoj občiansky a potom naskenovať svoju tvar ale to nedokončila lebo jej to vraj nešlo preto som sa pýtala či si myslite že účet bude aktívny alebo nie.Ona by sa určite somnou o tom poradila ale teraz bola dva týždne u otca a tam asi nevedela čo so sebou

autor
21. jan 2021

@hettinka toto určite nemá nič spoločné s gamblerstvom.Ide o hru Sims do ktorej sa dajú kupovať hocijaké vecicky.Na počítač chodi naozaj minimálne až by som povedala že si to zahrá iba vtedy ak na počítači potrebuje robiť niečo iné,samostatne kvôli hre ani počítač nezapína

konikkon
21. jan 2021

Toto sa musíš pýtať v banke nie tu. Omg. Zavolaj tam a to čo si napísala tu, povedz im.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz