Poraďte film a seriál pre náročnejšieho diváka

18. júl 2024

Baby moje, sama som doma a chcem si niečo zaujímavé pozrieť, ale asi som náročná 🤦
Včera som si chcela pozrieť Jedeme na teambuilding, popri praci som to z donútenia dopozerala, aby som zistila, či je to taká debilina celé, alebo len začiatok.
Detto ďalšie komédie, 15 minút a stačí mi.
Skoro všetko za mi zdá stupídne, väčšinu filmov po chvíli vypnem...aj seriálov, nechce sa mi venovať tomu čas.
Asi si budem čítať 😃
Niečo napínavé, zaujímavé, uveriteľné, môže byť aj historické...nemáte tip?
Alebo životopisné. Páčil sa mi film Hodiny, Edith Piaf...zas nemusí to byť ťažká intelektuálčina že nezaspím.
Ďakujem 🙏🙏🙏

marianarem
18. júl 2024

Prave pozeram film Naim, zivotopisny, o bulharsko-tureckom vzpieracovi. Aj zaujimave, aj napinave, aj skutocne.

sajmi
18. júl 2024

Pozrela si si ten nový seriál Tetovač z Auschwitzu?

autor
18. júl 2024

@sajmi nie, je to zaujimave?

zapalkazapalkova
18. júl 2024

Serial Manifest, Tracker, Chicago fire napr
Film z akcnych Beekeeper, Angel has fallen
Z historickych /romantickych serial Sanditon, film vykupena laska

tramtada31
18. júl 2024

Pre mna bol veľmi silný film Into the Wild

diaszoky
18. júl 2024

Farang

neviditelnypes
18. júl 2024

Zo seriálov bolo za ostatné roky pre mňa najlepšie Severance.

Teraz dokončujem Dopesick (opioidy v USA, Michael Keaton), a chystám sa na tretiu sériu Mayor of Kingstown (preživší Jeremy Renner a väzenie) a nový Presumed Innocent (Nedostatek důkazů, Jake Gyllenhaal) ktorý mi mám pocit asi bude celkom pasovať.

Pri filmoch mám v ostatnom čase pocit že aj novinky už som videl. 🙂

guiseppinka
18. júl 2024

Pre narocneho divaka odporucam povodnu polsku tvorbu - dekalog napr... zopar filmov som videla a teda po skonceni som si povedala wtf a mala milion otazok. Cize film splnil svoje ocakavania - vyvolal zamyslenie sa... inak moja "oddychovka" je kod enigmy

dennkka
18. júl 2024

Mne sa páčil film Zelená kniha

butterflyeffect
18. júl 2024

Nieco co ma po dlhom case konecne zaujalo bolo Last days of Ptolemy Grey.

lenkike
18. júl 2024

Neporadim, ale kvôli nápadom sa pripnem 😅

luciakovacova0603
18. júl 2024

Chlapec v pruhovanom pyzame,silny film,aj pre narocneho divaka

sevrin
18. júl 2024

Film odporúčam Melancholia z roku 2011 (dánsky film). Mne sa z toho varil mozog ešte tri dni.

paulina291
18. júl 2024

Jeden z mojich najoblúbenejších filmov je Prisoners (myslim že Zmiznutie po SK) Ťažký, ale výborný.
Inak ja milujem všetky filmy od Nolana: Interstellar, Tenet, Inception…

gejb
18. júl 2024

Odporúčam miniseriu Bad sisters....konečne nestupidna príjemná tragikomédia.

0silvia0
18. júl 2024

Ja som ten isty typ divaka ako ty, ceske komedie sa mi nedaju pozerat a vsetko sa mi zda stupidne, cize mozno ti bude sediet moj vkus:
- Madarsky film: O tele a o dusi
- Musime sa porozpravat o Kevinovi.
Teraz je v kinach mexicky film: Zly herec. Tiez odporucam.
A tiez odporucam film Melancholia ako dal tip @sevrin

autor
18. júl 2024

Ďakujem Vám, popozerám ❤️

kikaaa444
18. júl 2024

Ja mám veľmi rada kórejské seriály majú fakt topky . Zaujímali by ta aj také ? Ak áno tak napis a pozriem presne názvy 🤗 mám fakt také 2 od ktorých som sa nemohla odlepiť

nahodnemeno
18. júl 2024

nie som vobec filmovy a serialovy typ, ale par som videla : The Pianist alebo Pianista...hocico zivotopisne o holokauste, napr. aj dokument Hitler na Netflixe novy je super, zo serialov celkom fajn bol Queens Gambit, tiez inspirovane skutocnostou,

janulka1802
18. júl 2024

Nie si náročná. Vieš, čo chceš. Ja odporúčam tieto dva nepríjemné thrilery.

akvi
18. júl 2024

@kikaaa444 napis prosim, mam rada korejske, tiez nemam co pozerat aktualne..

lalilla
18. júl 2024

Tiez sa pripnem

kikaaa444
18. júl 2024

@akvi pozerala som tri malé sestry ( alebo 3 malé ženy ) nepamätám si presne , ten bol super a potom ešte jeden kde v detstve jednu sikanovali a v dospelosti im to všetkým postupne vrátila . Ten bol fakt pecka. Len nepamätám si vôbec názov pozriem zajtra

pralinka86
18. júl 2024

Mr robot, Euphoria, The office

lelelienka
18. júl 2024

miniséria Mildred Pierce, seriál Band of brothers, filmy Skryté čísla, Radioactive, The bombardment v podstate všetky historické a okrem Mildred aj podľa skutočnosti, ale nie sú to žiadne novinky

autor
18. júl 2024

@kikaaa444 kludne napis, nemam nic proti, este som ziadny nevidela. Kedy to vsetko stihate? 😃

theanak
18. júl 2024

Mne sa posledne veľmi páčil film Where the crawdads sing..a seriály zaujímavý bol Baby Reindeer (podľa skutočnosti), Spining Out a ja si idem aj na historických a fantasy ako Vikings, Vikings: Valhalla, The Last Kingdom, Witcher a House of Dragon 😀

roxanna
18. júl 2024

Seriály môžem odporučiť Angličanka z prostredia Divokého západu, veľmi silný ale aj smutný a brutálny príbeh a Žena v stene, to je na základe skutočných udalostí.

emm_i
18. júl 2024

Odporúčam Atlas mrakov, Východiskový bod (I origins), páčil sa mi aj Inception, Interstellar, Prvý kontakt.
Určite film NEDOTKNUTEĽNÍ každému odporúčam.
A ešte My deti zo stanice ZOO.

emm_i
18. júl 2024

Ešte doplním 3 filmy:
- Zdrojový kód (2011)
- Správci osudu (2011)
A film, ktorý má úplne naposledy dostal, sa volá po česky Oddělen (Detachment) - z roku 2011. Je to dráma, psychologický. Fakt ma dostal. Takže za mňa asi toľko 🙂