Perinbaba 2- hodnotenie

malulienka
7. dec 2023

Ahojte, ako hodnotíte Perinbabu 2?

bronkax
7. dec 2023

Ja toto nemyslím vôbec v zlom ale pre mňa kde je Frlajs rovná sa paródia. Toho chlapca mám už tak zafixovaného že mne je smiešne aj keď je vážny a čo povie je pre mňa vždy vtip. 😀🤷🏻‍♀️ A to kazí asi celý môj dojem z toho všetkého nedokážem to brať vážne. 😀

estellas
7. dec 2023

@malulienka Mne sa veľmi páčil vizuál filmu, tie exteriéry boli nádherné. Ten koniec bol zvláštny. Mohli dať väčší priestor rodičom Lukáša.
Toho barana by som tam nedávala. Očakávala som trochu viac od toho.

hiro
7. dec 2023

Inak googlil som ten film a preco nie je ta herecka co hra hlavnu postavu nikde uvedene jej meno? Aky to ma dovod? Ci ju menili ci co?
PS: csfd pozeram ze uz dnes/vcera pridali

hiro
7. dec 2023

imdb fdb atd nemaju, predaj ticketportal, cinemax, nikde nic...

elanor
7. dec 2023

ignorujem na plnej ciare.
Od detstva nemam rada ani tu povodnu. Celkovo Jakubiskovu tvorbu velmi nemusim, nieje to salka mojej kavy.
Takze sa tvarim, ze ziadna Perinbaba neexistuje. A 2ka uz vobec nie.
Ani deckam som to nikdy nepustila, ani to nemam v plane. A ked im to minuly rok cez vianoce, ked som bola v robote, pustil muz, dostal taky vyplach zaludka, ze si to za klobuk nedal...
No ako sa pise vyssie, vyber Frlajsa, je mega krok mimo. Ako dabingovy herec, ok. Ako trapny youtuber, no ved ked ho to bavi, nech. Ale kedze prave vdaka youtube je do povedomia zapisany ako saso a totalny trapak, jednoducho na serioznu rolu nema, a akykolvek pokus o take nieco vyznie ako vysmech.

muchacici
8. dec 2023

@elanor Perfektne si to napísala a vystihla 😂😂

moneequa
8. dec 2023

@elanor to ze tebe sa Perinbaba nepaci, nezmeni fakt ze Jakubisko je uznavany umelec. Dvojku som nevidela(ani ma nelaka), ale jednotka je pre mna jedna z najkrajsich rozpravok, a teda vynadat muzovi, lebo to detom pustil..No musi mat z teba doma muz radost, zena na pohladanie…

tanyag
8. dec 2023

@elanor Aký si mala dôvod na výplach žalúdka? Nerýpem, zaujíma ma to, že prečo si sa s mužom vadila kvôli rozprávke 😁

elanor
8. dec 2023

@tanyag ak niekto chce respekt v nejakych veciach, ale nerespektuje nazor druheho na nieco ine, tiez by si asi nebola spokojna a nadsena, ze?

elanor
8. dec 2023

@moneequa mne srdecne jedno ci je Jakubisko uznavany ci nie, jednoducho mi ten jeho styl nesedi a hotovo, a to je fakt. Ci to je nejaka povinnost, nasilu sledovat, len preto lebo je to vraj osobnost??
A to co mame ci nemame doma, vies o tom velke zakrute, takze sa zbytocne miesas tam kde nemas co hladat.

elanor
8. dec 2023

@tanyag a hlavne vedel a poznal moj nazor na tu rozpravku uz niekolko rokov, a vedel, ze si ju doma nezelam. A aj preco.
Urobil to vedome a este ked som nebola doma, aby som nevedela.
Ty by si bola nadsena z takeho konania? Asi nie, ze?

seahorse27
8. dec 2023

@elanor tiez by ma zaujimalo, ak to nie je tajomstvo, co ti presne vadi na tej rozpravke az tak, ze ju nedovolis detom pozerat? Okrem toho, ze Jakubiskova tvorba nie je tvoja salka kavy…Ja mam tu rozpravku rada, prave ta Jakubiskova fantazia a miestami az “psychedelia” ma velmi bavi. Viem si predstavit, ze niektore sceny a postavy mozu byt pre deti strasidelne. Moje deti 14 a 9 rokov nemaju Perinbabu rady, ani raz ju nedopozerali do konca. Maju tu moznost a nechcu…nebali si nikdy, ale nebavi ich to, dej sa im zda rozvlacny…

moneequa
8. dec 2023

@elanor absolutne sa Ti nemusi pacit, to je uplne v poriadku ani mojmu muzovi sa nejak nepaci, ale nastastie ho nenapadlo mi ju zakazovat a nemusim ju pozerat tajne sama doma , co by zrejme aj tak bol hrozny precin voci dovere v manzelstve😂😂😂😂. A ostatne komenatare hovoria same za seba, nepotrebuju komentar😀

cukroska
8. dec 2023

@elanor Všetko akceptujem a prijímam váš názor.Je to Váš názor Ale jedno predsa len nikdy nepochopím, ako môže niekto odopierať deťom niečo na čom sme vyrástli všetci .Miluje to snáď "každý "teda okrem Teba .A ešte muž zato dostane vynadané. Ten muž musí mať s teba naozaj radosť. Nie len,že sa chováš sebecky ,ale oberáš aj deti o možnosť sa rozhodnúť. Veď v konečnom dôsledku keď ich to nezaujme nebudú pozerať a odídu. K detstvu predsa vždy patrila Perinbaba a to,že ju neznášaš ty predsa neznamená,že ju musia aj tvoje deti a muž.
Ani ja veľa rozprávok a filmov nepozerám,ale nikdy by som to nezakazovala deťom (ani keď boli úplne malé) a už vôbec nie mužovi. Len aby si sa RAZ nečudovala a nerobil veci poza tvoj chrbát pre pokoj v rodine 😏 A nepúšťal im hoc aj tie rozprávky a filmy tajne keď si nie doma.

syslik81
8. dec 2023

@hiro myslis Valéria Frištik ? zubata a perinbaba su digitalne postavy

1ryba
8. dec 2023

@elanor autorka chcela hodnotenie filmu. Keďže ignoruješ Jakubiskovu tvorbu a film si nevidela, tvoje hodnotenie má hodnotu produktu spláchnutého do wc.

rusalinka
8. dec 2023

Jáj, ženy, aké ste priečne. Veď je to fórum, diskusia, kde sa môže zapojiť ktokoľvek. Tak elanor sa Jakubiskova tvorba nepáči, nepáči sa jej rozprávka, nechce ju mať doma, chlap o tom vedel a aj tak to spravil za jej chrbtom... polovica z Koníka by na jej mieste už písala anonymný príspevok, či je to dôvod na rozvod, tak sa teraz netvárme, že je to ok, ak chlap spraví niečo, čo žene vyslovene prekáža a vadí. Prečo by tým, že to deťom nepustí, ich o niečo ukracovala? Je to predsa len a len jej vec, čo im dovolí a čo nie...
Ja mám Perinbabu rada (a Alžbetka bola jeden čas moja kolegyňa 🙂), rada si to pozriem ale tejto dvojky sa nejako bojím, nemôžem si pomôcť, Mám strach, že mi to tak nejako pokazí tú jednotku... tiež nie som stotožnená s Frlajsom, ale tak ešte som ho v tom nevidela, nemôžem dopredu vyhodnotiť. Medzi sviatkami sa na to chystám, tak potom dám vedieť 🙂

valeria_h
8. dec 2023

Môj muž tiež nemusí niektoré filmy, rozprávky, seriály, ale aby mi to zakazoval doma pustiť? To je už trocha na hlavu a ešte zakazovať deťom - choré. Ešte sa aj pozrie na to spolu so mnou, aj keď ho to nebaví 😊

1ryba
8. dec 2023

@rusalinka autorka chce hodnotenie filmu. Nie výlev zo života nejakej frustrovanej pani.

rusalinka
8. dec 2023

@1ryba ok.

alja20
8. dec 2023

Jednotka sa mi spaja s detstvom a bola krasna tato dvojka ja neviem pride mi prefantazirovana😅ale niekto ma rad taketo pribehy napriklad moj tatino tomu sa to paci ja mam z nej zmiesane pocity 😅

moneequa
8. dec 2023

@valeria_h presne tak, je to uplne chore🙄. Uplne normalne je, ze sa niekomu nieco nepaci a tym padom , to nebudem doma pustat lebo sa mi to nechce pozerat, ale vynadat muzovi , ze to pozera , ked nie som doma, to rozhodne normalne nie je…

hiro
8. dec 2023

@syslik81 Ano, tu myslim: Valéria Frištik
Teda neviem kolko tam toho hra, ale je na plagate takze aj uvedena ako ucinkujuca by mala byt myslim 🙂

petulda333
8. dec 2023

@elanor ak by slo o nieco vazne a dolezite,tak by ma to hnevalo. No pri tak krasnej rozpravke nie,este keby tam bolo nieco nevhodne,tak beriem. No dovod je len to,ze ty nemas rada Jakubiskovu tvorbu a prepac,to je hlupy dovod. Musia mat s tebou doma veselo 🤦

petulda333
8. dec 2023

Jednotka je uzasna,na dvojku asi pojdem do kina,no tiez ma odradza Frlajs,presne preto,ze ked ho vidim,tak sa hned smejem,ale dam tomu sancu

ibatanecnica
8. dec 2023

@bronkax mne sa tam tiež vôbec nehodí. Ale všetky takéto ,,vylepšené,, verzie rozprávok alebo filmov, komédií - už nie sú také ako originál. Niečo tomu chýba. Pôvodnú verziu si sem-tam pozriem, ale nepatrí to k mojim obľúbeným fillmom, takže do kina pravdepodobne nepôjdem. možno keď bude v TV si pozriem, nech viem porovnať ale ani ma to veľmi neláka

valeria_h
8. dec 2023

@moneequa Vydesilo ma, koľko ženských to ale odkajkovalo 🤦‍♀️

maryetta
8. dec 2023

Tu sa pridam. Ze ake su nazory.
Niekedy musim najst odvahu aby som si pozrela- a nezostala sklamana.
I ked tiez ten herec-neviem mozno skor inyh erec-alw to uz nezmenime. A este ked som videla ze aj Veresova tam hrala…. Nooo Jakubiska ako umelca beriem vsetkymi. Takze… on by nevybral nikoho kto sa tam nehodi-aspon ja mam taky pocit.

h2
8. dec 2023

@elanor Prečo má mať tvoj názor "nepáči sa mi to a nechcem, aby to moje deti videli" prednosť pred mužovým názorom "páči sa mi to a chcem, aby to moje deti videli"? Akým právom?

diamand2326
8. dec 2023

Ja sa tu pripájam tiež na podporu menšiny 😅uznávaný alebo nie, u nás doma sa táto rozprávka nepozerala ani keď som bola dieťa, jeho tvorba mi nič nehovorí a ja osobne som nikdy nevidela ani jeho Bátoryčku... Ja mám rada filmy, ktoré majú hlavu a pätu. Teraz v dospelosti mi je však jedno, či si ju moje deti pustia, kľudne nech kukajú, ja ju s nimi predsa pozerať nemusím. Jediné, čo bolo na tej prvej časti pekné, bola hudba 🙂