Outlander

4. mar 2024

Ahojte na netflixe som natrafila na seriál cudzinka a veľmi ma baví. Začala som čítať aj knihu a teda mne nepríde ze je to romantika skôr historická kniha s množstvom postáv dosť historický presná,. Viem ze je to už starší seriál ale videla ste to niektorá? Čosi o tom myslite? Videla som zatiaľ len prvú sériu a čítam prvú knihu a pozerala som ze ich je osem. Je tu niekto kto ich už precital? Rada by som sa porozprávala som plná dojmov fakt ma veľmi zaujala.,dakujem

vroni
4. mar 2024

Starší seriál to určite nie je, stále sa natáča, za mňa fantastická kniha aj seriál. Neviem, či už v slovenčine vyšli všetky, viem, že český preklad bol dosť priserny, slovensky bol (dosť nezvykle) o triedy lepší. Kníh na byť vraj dokopy desať (do budúcnosti), vyšlo zatiaľ osem, deviata zatiaľ nič, ale nakoľko je každý nový diel hrubší ako predosly tak tipujem, že tak o tri roky bude ďalší....

pralinka25
4. mar 2024

V tomto roku maju vyjst este nejake nove casti. tak dobry historicky roman je vzdy o tom ze sa pouziju historicke fakty idealne presne. hoci maloktory spisovatel si da na tom naozaj zalezat.
ale videla som len serial na knihu zatial nedoslo. ja som ho pozerala v povodnom zneni.

kristinaanna
4. mar 2024

ja som ho pozerala, prvé serie boli pre mňa veľmi dobré, ďalšie mam pocit že už to len naťahujú. Začalo mi vadiť, že prežili v podstate, všetko čo sa v tom historickom období dalo zažiť, všetko zle sa dialo iba im hlavným hrdinom), už to pre mňa nebol oddych, kniha ma neláka,

vroni
4. mar 2024

Opravujem, zatiaľ vyšlo 9, čaká sa na 10, vraj posledný. Vzhľadom na dobu písania a vek autorky, je pravdepodobne, že naozaj posledný.

autor
4. mar 2024

@pralinka25 ano aj ja anglicky je to lepsie,
@kristinaanna tak nieco sa im musi diat keby zili v pokoji na lallybroch nebavilo by nas to

@vroni ano ze ich je 9 ale myslim posledna je len v cestine?z

vroni
4. mar 2024

Netuším, ja ich mám v nemčine.

pralinka25
4. mar 2024

Ta ich anglina je tam taka chutna cudna 😀 teda pre mna. Som skor zvyknuta na klasiku americku v serialoch.
Tak ano pokojny zivot by nestal za knihu a serial. Pre mna to bolo osviezujuce lebo ja moc tento typ historickych filmov nepozeravam.

autor
4. mar 2024

@pralinka25 práveže ja zas mam rada tieto historické zamilované ale toto je len historické ved sa mi zdá ze ona ho ani neľúbi teda aspoň nie v prvej knihe taka he úplne chladná tak ci tak je to nádherný príbeh a ktovie co by sme robili my keby sa vrátime v čase o 200 rok spet ja teda by som asi nevydržala bez cigy a kavy😂 napr...

pralinka25
4. mar 2024

neviem mne sa v tom seriali zdalo ze ano. ja moc na romantiku nie som ale v tych dalsich seriach si myslim ze sa k sebe mali. ta prva bola asi rozpacita este kvoli Frankovi.
no ja by som neprezila tiez bez kavy 😀 a internet tiez nie je na zahodenie a hudby. a vlastne by to bolo jedno, pretoze by som celkom isto zhorela na hranici ako bosorka. 😂

rusalinka
8. mar 2024

Och, Jamie je moja láska platonická! 😀
Ja som si to pozrela už dvakrát a keď príde ďalšia séria, tak si to pozriem aj tretíkrát, aby som sa dostala do atmošky 😀
A tiež som sa nad tým zamýšľala, že čo by som robila ja, kebyže sa vrátim o 200 rokov späť... ja by som asi neprežila, žiadne remeslo neviem, moje PC znalosti by mi asi v tej dobe veľmi nepomohli 😀

autor
12. apr 2024

vsetky serie pozrete, kniha zatial druha do polky a mozem povedat ,ze uz velmi davno som nic lepsie necitala ani nevidela. Je to velmi nepredvidatelne,vztahy sa vyvijaju, ale aj ked sa jamie a claire hadaju, maju starosti ,ziju oddelene, nidy sa neprestanu lubit, to je na tom najkrajsie.❤