Hľadám starú rozprávku

nikolhhhhhjjjjj
22. sep 2023

Ahojte, práve som si spomenula na jednu rozprávku a hľadám ju, ale zatiaľ som ju nenašla.
Je to asi Česká rozprávka ale nie som si na 100% istá. Jediné čo si pamätám je, že chlapec bol slepý a tá princezná ho nejako vyliečila? Tuším že mu dala niečo vypiť na takej tmavej lavičke. Mal tmavé vlasy a mám pocit že nebol vždy slepý. Tá princezná mala tmavá vlasy taktiež. Mala ďalšie sestry. Rozprávka bola stará a videla som ju v tv keď som bola malá.

Ďakujem vopred!

jana_eyre_2
22. sep 2023

Neviem ti poradiť, lebo mi to nič nehovorí.. Ale téma je to dobrá - totiž tiež mám v hlave jeden film ktorý mi možno niekto pomôže nájsť a ty aspoň budes mať živú tému.

Bolo to myslím americké, cca 80te roky- bol tam chlapec ktorý mal nejaký problém s vlasmi, niekto mu dal čarovný akoby šampón a vlasy mu začali šialene rýchlo rásť. Robili z nich potom štetce ktoré krásne maľovali.. Iba toto si pamätám a vôbec neviem čo to je za film.. Ak by si niekto spomenul..

bloger
22. sep 2023

@nikolhhhhhjjjjj Vianočné želanie (TV film)
Česko O zakletém králi a odvážném Martinovi

allisian
22. sep 2023

@jana_eyre_2
Ten film si pamätám 🙂 Boli sme na to v kine zo školy. A ja som si veľmi chcela zapamätať recept na ten šampón, lebo ma mama strihala ako môjho brata vtedy,,, no deeees 🤪
Ten film sa volá Dom plný strachu.

jana_eyre_2
22. sep 2023

@allisian jeeeej ďakujem veľmi pekne.. niekedy som už uvažovala či som si ho vymyslela.. super zlepšila si mi večer 🙂

allisian
22. sep 2023

@jana_eyre_2
Áno ? Tak som rada 🙂. Snáď ho nájdeš niekde, kde sa bude dať pozerať.

angeli121212
22. sep 2023

@nikolhhhhhjjjjj počuj a nebol tam taký príbeh, že si mala princezná vybrať či sa ona stane krásnou alebo jemu vráti zrak? A nemala ona náhodou okuliare? Ja som takúto rozprávku videla na youtube

nikolhhhhhjjjjj
autor
22. sep 2023

@angeli121212 bože asi áno, ale musela by som vidieť ako vyzerajú keby si to našla daj mi prosím vedieť hľadám to už tyždeň haha

xsuzannex
22. sep 2023

Baby a nahodou, ked sme boli mali (cca 30 rokov dozadu) chodil v tv, asi na stv1 serial, hrany.. odohravalo sa to v lese pri nejakej jaskyni a tam bolo take zelene strasidlo (vyzerat podobne ako bratranec It, ale bol zeleny a mal oci 😄 ) a prisaham nikto si to nepamata len ja.. prosim napiste mi ze som si ho nevymyslela 😄

elanor
22. sep 2023

@jana_eyre_2 tiez mam v hlave roky to iste, ale netusim co to bolo. A tiez uz som sa par krat pristihla, ze uz pochybujem sama o sebe, ci som to bolo naozaj...
Tak som rada, ze este nesaliem 😀 😀 😀

angeli121212
22. sep 2023

@nikolhhhhhjjjjj určite dám viem ze som to videla na youtube ale nemôžem sa k tomu dopátrať

angeli121212
22. sep 2023

@xsuzannex nevymyslela a volal sa brontofúzik

elanor
22. sep 2023

@bloger to je dost nova, a on bol slepy od narodenia. A ani on, ani princezna nemali tmave vlasy.

angeli121212
22. sep 2023

@nikolhhhhhjjjjj našla som tu rozprávku pod názvom Ošklivá princezna skús kuknuť

nikolhhhhhjjjjj
autor
22. sep 2023

@angeli121212 je to ono!! až na to že som ich mala v hlave ako tmavovlasých haha. Ďakujem že si to našla idem si to pozrieť

elanor
22. sep 2023

@jana_eyre_2 muz mi poslal link, ze podla popisu mu to vyhodil googel, ale neviem, ten trailer mi nejak nic nehovori, tak neviem ci je to ono, ci nie.

https://www.youtube.com/watch?v=I2Cm4Cy3rxs
xsuzannex
22. sep 2023

@angeli121212 niee, piesocnu potvorku nemyslim, to bolo nieco ine..

angeli121212
22. sep 2023

@xsuzannex hmmm tak skusim ešte porozmýšľať

angeli121212
22. sep 2023

@nikolhhhhhjjjjj rado sa stalo 😊

aliita
22. sep 2023

Ja neviem už roky prísť na jeden seriál. Chodilo to v 90 tych rokov. Bol to asi mysteriózny seriál, chodilo to v čase keď aj Akty X. Pamätám si taký veľmi veľký, obrovsky dom. A keď dobre viem tam sa odohrávala väčšina deju. Stále som sa bála ešte som bola malá... Ale aj ja mám pocit, že niečo také ani neexistuje 😀

elanor
22. sep 2023

@jana_eyre_2 ale popis sedi, tak asi ozaj bude ono
https://www.csfd.cz/film/109687-dum-plny-strach...
len mi je zahadou, ze to klasifikovane aj ako horor, kto mi to dovolil v takom "utlom" veku vobec pozerat??? co mohla mat? ledva 5-6-7 rokov, viac ani fuka.

anna777115
22. sep 2023

Dom plný strachu, je o chlapcovi ktorý sa niečoho strašne zľakol a vypadali mu vlasy.Nejaky duchovia mu namiešali arašidovu pomazánku, ktorou si mal natierať hlavu.Od nej mu však vlasy rástli neskutočnou rýchlosťou preto začali z jeho vlasov vyrábať štetce.Videla som ten film ako dieťa,ale mala som z neho strašné pocity...

reanda
22. sep 2023

zeny a nepamatate si nahodou niektora na film - videla som ho v telke hodne davno, aj vyse dvadsat rokov asi 😀 - som presvedcena, ze tam hral robert downey jr, este, ked bol mlady a balil tam nejaku zensku, ktora, myslim, pracovala v domove pre seniorov a on na nu chcel zaposobit tym, ze tam stale navstevoval nejaku babku a hral s nou na izbe backgammon 😀 - viac si z toho nepamatam a ani tymto (okrem tej babky a backgammonu, po cesky 'vrhcaby' 😀) si nie som ista.. uz som si stiahla a pozrela skoro vsetky stare filmy s downeym, ale ziadny to nebol 😀 .. ani neviem, preco mi na tom tak zalezi, ale viem, ze sa mi ten film vtedy pacil 🙂

rony2255
22. sep 2023

@xsuzannex škriatok? S Táňou Pauhofovou?

jana_eyre_2
23. sep 2023

@elanor tak podľa mňa to je len strašidelné, ako väčšina takých hraných rozprávok.. ja som to tiež videla ako malá, vždy som sa rada bála 😀 a moje deti to majú pomne, takže dneska si to pozrieme spolu.. možno zhodnotím ze blbosť ale mám na to pozitívnu spomienku že sa mi to vtedy veľmi páčilo.. aj môj muž si matné pamätá že to bol obľúbený film..

jana_eyre_2
23. sep 2023

@elanor no dobre, keď si čítam recenzie, najskôr si to pozriem sama 😅 až potom uvidím či to je vhodné pre deti..

bloger
23. sep 2023

@elanor len som skúsil chcel som pomôcť

erickatt
23. sep 2023

@jana_eyre_2 to si pametaaaaam

ava11
23. sep 2023
jana_eyre_2
23. sep 2023

@elanor pozerala som to, nie je to vôbec strašidelné aj deti zhodnotili.. 🙂

reanda
23. sep 2023

@ava11 nie, ten som pozerala predvcerom 😀, to nie je on.. ale diky..