Film Inside Out - názor na hlavnú pointu

jankafresova
18. sep 2024

Je jeden taký film ... v roku 2015 ... o niekom, kto sa vyrovnáva so stratou prvého domova a odsťahovania sa od najbližších priateľov.
Trúchlenie a smútok hlavný hrdina za každú cenu potláča, a snaží sa hlavne ukázať radosť, a to sebe aj iným.

Popritom mu blízky človek povie, že "ako dobre že tu máme tvoju pozitivitu, jeden z nás má teraz stres, usmievajme sa pre neho a nepridávajme viac negativity..."
A tak hlavný hrdina skúša aj ďalej potlačiť plač a smútok. Popritom vedľajšia postava utrpí malú stratu majetku, vozidla ku ktorej mala emocionálny vzťah. Trúchli, a hlavný hrdina skúša rozosmiať ju, robiť žartíky a smiešne grimasy. Jediné, čo pomôže, je až keď sa postava vyplače a dostane objatie.

Zatiaľ hlavný hrdina potláča smútok tak veľmi, až nevládze už ani cítiť radosť.
A ku koncu filmu sa už nevie ani hnevať, zhnusiť sa, či báť sa,
už len sedí v letargii.

V origináli sa film volá Inside Out ... aký máte názor na hlavnú pointu filmu?

biba_18
18. sep 2024

v hlave? vôbec si nepamatám o čom to bolo - len že ma to bavilo…

mircalla
18. sep 2024

@jankafresova Hlavna pointa je fajn, film ako taky ma neskotocne nudil, zle spracovane

janai1
18. sep 2024

Že z tohto depresívneho popisu mi vôbec nedošlo, že hovoríš o tej rozprávke

butterflyeffect
18. sep 2024

@janai1 😂 presne-pripomenulo mi to pribeh o tom ako hlavnemu hrdinovi s hendikepom zabiju matku a surodencov, musi ho vychovavat otec, nasledne ho unesu a otec sa ho snazi zachranit za pomoci psychicky chorej kamaratky-nazov filmu: hlada sa Nemo😂

rozculena
19. sep 2024
janai1
19. sep 2024

@butterflyeffect 😂😂😂😂 nedávaj tejto pani návrhy lebo zachviľu založí tému na každú rozprávku

biba_18
19. sep 2024

@janai1 a to by náhodou bolo pekné, ja by som to prijala také stručné zhrnutie 😂
@butterflyeffect

unicornlady
19. sep 2024

Ja som v tej rozprávke práve videla iné posolstvo, že to dievčatko na konci ukáže svoj smútok a rodičia ju idú objať. Poukazuje sa na to, že aj smútok je v poriadku a má svoje miesto v živote človeka (aj keď tá postavička Radosť chcela aby sa tá Riley stále tešila, predtým sa troška povyšovala nad ostatné emócie).

janina1127
19. sep 2024

Je nejaký dôvod, prečo si sa na rozprávku pýtala touto formou?