Ako starým deťom dovolíte pozerať film Harry Potter?

17. mar 2024

Od koľko rokov by ste deťom dovolili pozerať Harry Potter Kameň mudrcov film ? Naša 5 ročná by to veľmi chcela vidieť no bojím sa že je to skoro.

zuzka565
17. mar 2024

Môj 7 ročný pozeral so mnou. Zaujímalo ho to a rozumel tomu.

nikha2809
17. mar 2024

Moji ešte nevideli, majú 7 a 4,zatiaľ ani nemajú záujem vidieť to, ale dcéra začala čítať jednotku knihu.

h2
17. mar 2024

To už si presne nepamätám, ale myslím, že mal trochu viac, ako tvoja dcérka a na konci, kde je vidno tú Voldemortovu tvár, sa bál. Tak možno ešte nejaký čas počkajte.

dankabetka
17. mar 2024

Ahoj, nas sa zacal zaujimat ked mal 7 rokov. Najprv sme mu citali prvu cast a ked sme docitali knihu, pustili sme film.

pribinak
17. mar 2024

Prvé 3-4 časti tiež približne ako skolkar. Pozerali sme to na Vianoce cela rodina, boli tam bratranci a sesternice tak bol smelý ale veľa mu uz oni ako starší povedali

Ostatne časti neskôr, lebo to fakt nie je pre malé decka

kleopatra114
17. mar 2024

1,2 ako 6 -7 r. Prvé dve časti sú ešte rozprávkové , potom sa to už uberá “temným “smerom🙂

janulik2008
17. mar 2024

Malá mala 5

galganka
17. mar 2024

Trojročná videla všetky časti, lebo pozerajú starší. Ale teda, reálne ju bavila asi len prvá, ostatné mala viac ako pozadie pri hraní, kreslení. Pozná postavy, kúpila mi bábiku Harryho... 😄 Knihy som im čítala tiež, najväčší úspech má ilustrovaná jednotka. Starší dvaja to prvý raz videli, keď mali asi 5 rokov. Zaujímavo im nerobil problém napr. Voldemort, ale báli sa Dobbyho, tak pozerali iba časti bez neho.

walentina7
17. mar 2024

Obdivujem deti ak pochopia tomu deju. Ja stará tetka som to pozerala a vôbec nechápala o co tam ide.

ivangeline
17. mar 2024

Ja som mala tuším 7, keď som začala citat ale deťom to nepustím. ;D Nech si pozrú až si budú vedieť sami pustiť.

thoughtfulweirdo
17. mar 2024

Moja v 5 rokoch mala pozrete všetky. Žiaden problém, žiadne strachy, žiadne zlé sny 🙂 samozrejme dejové línie ešte nestíha úplne sledovať, tak veľa vysvetľujem a zjednodušujem 😁

anjelicek26
17. mar 2024

Prvé 1-2 diely kedykoľvek, posledné dva-tri až keď mali desať rokov..

tetapetra
17. mar 2024

Asi ked mal 6. Nakoľko to Markíza opakuje každý rok v januári,tak to pozeral každý rok. Teraz ako 11r,ťažký nezáujem
Tak som pozerala sama

1mina
17. mar 2024

Skoro 6 rocna si obcas pozrie, nevyzdri cely.film a pustam iba prve dva. Najprv som vypinala koniec, ale minule mi hovori ze pre mna to neni take strasidelne ako myslis a gulali s muzom na mna ocami 😂 je oravda ze aj ja som ako dieta videla strasidelnejsie veci obcas, tak som ju nechala dopozerat jednotku do konca a nic sa nedialo, ani si nato nespomenula zeby sa bala voldemorta alebo co.

adka3321
17. mar 2024

moja 4,5 rocna uz ma pozrete 1-3 diel. ostatne jej este nedovolim pozerat, az ked bude vacsia

guudy
17. mar 2024

Pre mna teda Harry Potter nie je rozpravka pre skolkarov.
Nasi postupne ako skolaci citali jednotlive diely a nasledne si pozreli aj film. Cela seria im trvala niekolko rokov, lebo knizky dostavali postupne na sviatky.

terezka1947
17. mar 2024

Moji to nepozerali,ja celkovo nemám rada tento typ filmov. Je to niečo -pre mňa horšie ako horor.

Ale viem,že kopa rodičov na ti chodila aj do kina,lebo to bolo v móde. Knihy detto.

zuzada29
17. mar 2024

Moja dcéra bude mať 9 a ešte to nevidela. Myslím ze jednak je problém vizuálny ze co tam deti môžu vidieť ale aj aka je tam hudba ktorá to všetko podporuje. V dnešnej dobe sa robia už aj rozpravky pre deti s veľmi silnou hudbou ktorá umocňuje tie napäté situácie a môže to zle pôsobiť na deti. Ďalšia vec je veľmi rýchle striedanie obrazu. V minulosti boli normy na detské programy ako rýchlo sa mohli striedať obrazy a podobne a teda viac dbali na maleho diváka.

annm81
17. mar 2024

V 5. rokoch prvý diel a druhý diel potom, čo sme prečítali prvé dve knihy.

annm81
17. mar 2024

@1mina Ja som ako dieťa bola z vecí akosi menej s prepáčením "posratá" ako som dnes. Ako dieťa na prvom stupni ZŠ som bežne videla akty X a strašne sme sa na tom so spolužiakmi smiali. Dnes by som to asi nedala . Neviem prečo, ale akosi mám pocit, že deti si hneď všetko nezosobnia a nevzťahujú príbehy z filmov a kníh na seba a svoj život.

terezka1947
17. mar 2024

@zuzada29 veru.....dnešné rozprávky,teda najmä tie zahraničné idú veľmi cez podprahove vnímanie.
Z psychologického hľadiska je to ťažké vnímať dospelému,nie dieťaťu.
Niekedy rozprávky upokojovali,teraz človek z rozprávky neodchádza vnútorné pokojný....
Preto sme doma prešli na staršie produkcie filmov. A čuduj sa svete,očarili chlapcov.

zorkahorka
17. mar 2024

Syn mal 5, ale dako ho to nevzalo. Chcel to vidiet,lebo na tom ficia jeho starsi kamaráti

jana_eyre_2
17. mar 2024

Ťažká téma 😅 staršie deti videli od 5tich, najmladší od 4roch 🤷🏻‍♀️ postupne všetky diely.. majú všetko prečítané, dcéra už asi 5x čítala všetky knihy.. nedovolila som pozerať skôr ako sme mali prečítany celý príbeh, aby videli ako to je naozaj.. neboja sa, nemajú traumy, milujú tie filmy, ale pozeráme ich už len raz ročne v pred vianovnom období lebo už by to bolo moc..

Sme všetci fanúšikovia Harryho a ja ho uz mám prečítaneho asi 30x.. čítam to vždy keď mi je psych.zle, je to únik..

Takže zamna rada - prečítaj jej knižku, veď ju k čítaniu.. potom si pozrite film.. patrí to k sebe ale nad knihu nie je..

medda_beda
17. mar 2024

Na 2jku som bola v kine asi ako 5 ročná.
Novšie časti som videla postupne vekom.

hugger
17. mar 2024

Harryho Pottera sme čítali dcéram po jednej strane vecer ako rozprávku na Dobru noc odkedy mali 5 rokov.

O rok neskor uz hltali jednu knihu za druhou a nastavilo to ich postoj ku knihám na zvysok zivota. Ked Rowlingovu stretnem osobne dam jej do ruky 100e kebi si to zaslúži.

zuzulka558
17. mar 2024

Zabite ma ale staršia ma 10 pretočila si to cez den bez reklám a sedela pri nej mladšia 3 ročná kym som piekla a varila ,,,nevnímala to asi co sa tam deje iba vie kto je Harry potter

kacena2022
17. mar 2024

Syn bude mať 5 a videl už všetky časti HP a celkom ho to aj bavilo.Vobec sa nebál.Rad sa hrá aj s legom Harry Potter.

janulik2008
17. mar 2024

@hugger v dokumente na HBO tiež vraveli že aj vďaka HP veľa detí začalo čítať 😁😉

1mina
17. mar 2024

@annm81 inak presne ja som tiež kadečo pozerala ako mala, pamätám si že napríklad múmiu som pozerala a prišiel bezdetný ujo a frflal našim že mi to dovolia a viem že som si myslela že bože veď čo je natom také veď to není strašidelné 😃 teraz ako dospelá nemám už rada ani horory moc a také asi to už moc prežívam 😂

kamagma
17. mar 2024

V 5.to videla prvykrat