Tečie mi voda v záchode

annab012
9. dec 2022

Dobrý deň,
Neviete mi poradit tečie mi voda v záchode už sme kúpili aj nový splachovač.
Že v čom môže byť problém?

Ďakujem

veronika_sk000
9. dec 2022

@annab012 nesmie byt nakrivo, vycentruj ho

viestta
9. dec 2022

Voda moze tiect kvoli tomu, ze sa nezatvara napustaci ventil a preteka cez prepad na splachovaci alebo moze pretekat popod splachovac ak tesnenie dobre nedosadne. Jedno aj druhe sa da nastavit, treba sa s tym pohrat. Ale ked pozeram do tej nadrzky, moze byt zaneseny napustaci mechanizmus, ale aj popod splachovaci mechanizmus moze pretekat, lebo nieco vliezlo pod tesnenie

zuzuliennka1
9. dec 2022

tiez som mala taky problem, ako ty, a bola chyba to, co pise @viestta - zaneseny napustaci mechanizmus a este nejake tesnenie tam nedrzalo.

h2
9. dec 2022

@viestta 👍 Úplne vážne a bez rýpania sa pýtam: Existuje niečo, čo ty nevieš? 😃

beata_k
9. dec 2022

@annab012 Tiez si myslim, ze to mas zanesene.

viestta
9. dec 2022

@h2 uplne vazne, nepustam sa do elektriky. Tam zacinam aj koncim vymenou ziarovky. Tam aj teoria je u mna velmi biedna.
Ale hajzlik, to je moja parketa, pretoze ten moj by na take hrajkanie nemal nervy 😀 Ked sme potrebovali vymenit nadrzku odmontoval, namontoval, vyhrat sa s tymi plastovymi kravinami vyskladanych z milion serepeticiek, ktore si ziju vlastnym zivotom, to bola moja robota. Keby to bolo na nom, asi splachujeme vedrom 😀

h2
9. dec 2022

@viestta 😂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lasona
9. dec 2022

@h2 nič, mne by sa páčila rubrika viestta radí 😁😘

aalt
9. dec 2022

Ako pise @viestta 😉
Kedy preteka? Hned ako splachnes aj pocas napustania? Alebo ked splachnes tak nepreteka a zacne az ked sa nadrzka napusti vodou? Alebo oboje 😀 a tecie trochu hned a potom ked sa naplni tak viac? Vacsinou to je az po naplneni a teda pritok nevypne napustaci ventil. To je to vlavo, do coho ide privodna hadicka. Ked do toho "rypnes" a pomozes plavaku hore tak prestane? Ak ano, tak je potrebne vycistit tie plasty, po ktorych ten plavak chodi hore/dolu. Zvykne sa na nich robit vodny kamen a potom to drhne. Staci namocit do octu a poriadne potom vycistit. Budes to citit aj prstami ze to nie je hladke.
Ak tecie stale tak tak je podobny "bordel" pod tym co ste kupili nove. To je potrebne tiez vycistit, aby to tesnenie bolo na iba na hladkom a cistom.

mpg
9. dec 2022

A ak sa nedá rýchlo opraviť zavolať hodinového opravára, tí to vedia.

brembo
9. dec 2022

niekedy tečie i nový vypuštací ventil. Niektoré nové typy splachovačov maju namiesto gumeného tesnenia PVC tesnenie. A tomu stačí akokolvek nečistota,a už netesní.

zuzanka.zuzu
9. dec 2022

@lasona viestta radí je super nápad 👍 úplne vážne.

laurikalalinka
10. dec 2022

@annab012 mne vybilo hadicu z práčky a zaliala chodbu,bola sranda,plávanie ti musí zasadnúť do zahynie,zastav vodu a vytiahnite na spodku uvidíš zarezy