Uspávanie dvojčiat

vrana2
14. júl 2015

maminky dvojciat podelte sa o vase skusenosti ako ste uspavali vase dvojcata. nase maju 3 mesiace a obe zaspavaju len na mlieku, na prsniku. tandemove kojenie nam nejde, takze to vyzera asi tak ze beham od jednej k druhej a striedavi si ich prikladam nech uz konecne zaspinkaju..a ked uz zaspia tak mi spinkaju 20minut max..ja viem este su male. kocik nam nefunguje tiez, vzdy jedna zaspi a ta druha ju zobudi pripadne vrestia obidve...poradte.

bonaqa2013
14. júl 2015

@vrana2 pozri skupiny. Myslím že je tu skupina maminiek, čo sa zaoberá dvojičkami a viac.... radia si a pod.

bewik
22. aug 2015

@vrana2 a mas dost mliecka? My sme museli dokrmovat a spali dlhsie, ale celkovo to bola katastrofa s tym spankom. Treba len vydrzat, neskor sa ten spanok ustali. Nam pri jednej pomohlo vajicko. V tom sme ju uhojdali, zaspala a po pol hodke som ju prelozila do postielky. Vela stastia

vrana2
autor
22. aug 2015

@bewik dakujem. dokrmujeme, nestaci im moje. a kedy sa to ustalilo, zlepsilo?

mirka17
23. aug 2015

no moje dvojčatá začali zhruba od toho tretieho mesiaca polovica 4 mesiaca zaspávať na hracej deke, mám takú veľkú pre dvojičky, ťukali do hračiek, raz jedna raz druhá, obzerali si ktorá ako tuká a odrazu obe zaspali, tak som to praktizovala a spávali takto až kým sa nezačali otáčať a hýbať 🙂, ale to iba cez deň, večer presne ako skončil tretí mesiac som ich večer položila obe do postielok a oni pomurčali a zaspali, pred tým spávala jedna v postielke druhá so mnou na posteli a počas noci sa striedali. od toho 6 mesiaca spávajú skoro celú noc.

andreasiskova3
23. aug 2015

Ja som ich od narodenia nechavala spinkat na noc v postielke s tym ze som.ich na striedacku ked bolo treba hojdala na rukach resp. hladkala som ich po tvaricke kym lezkali v postielke, ale mne Julia prespala trochu dlhsie ako Alzbetka - ona stale plakala takze som.ju vela hojdala na rukach. pre jednu som odsavala mlieko, druhu dokrmovala a tak. prve dva mesiace non stop den noc na striedacku na rukach a ja som spala dve hodiny za 24 hodin. od tych dvoch do styroch to uz bolo menej na rukach len sem.tam ale hlavne Alzbetku, a cca od tych 4 som ich uz neuspavala , len som.ich dala do postielok a ked plakali tak som k nim vzdy prisla , pohladkala prihovorila sa ale nebrala na ruky.ked sa ukludnili tak som odisls.samozrejme zacali plakat zase, tak dom sla znova a takto vela razy ale nechavala som dlhsie prestavky. ak plakali moc tak som sla za nimi hned. takto sa to opakovalo niekolko dni a potom si zvykli a vedeli ze kedykolvek treba tak vzdy za nimi pridem. od toho pol roka pekne zaspavaju same, v noci ked sa zobudili dala som im papat v postielke a spinkali dalej. ale este obcas teraz ked idu zubky tak sa stane niekedy ze nevedia zaspat, tak uspim na rukach ale to sa stalo fakt malicko krat. a este mi obcas vypomohol vecer manzel ked bolo zle s oboma, tiez len par krat sa stalo. cez den do 4 mesiacov lezali v obyvke na roztiahnutom gauci, tak ked boli unavene zaspali ako boli 🙂celu noc bez papania spime od 10 mesiaca. same si prestali pytat.

bewik
23. aug 2015

@vrana2 od toho siesteho mesiaca sa denne aj nocne spanky pekne ustalili. Ale ja mam velmi rozdielne dievcata. Jedna spi celu noc od 12 tyzdnov bez krmenia, druha pila v noci do siedmeho mesiaca. Ale to vecerne uspavanie sa zlepsilo mozno tak v styroch mesiacoch asi, nepamatam sa presne, mozno aj skor.

vrana2
autor
24. aug 2015

Dakujem za zaujimave postrehy. Zistujem,ze uplne najdolezitejsie je spravne nacasovanie-vystihnut kedy je babatko unavene tak akurat,aby samo zaspalo v postielke. Prave tak mi teraz Hanka sama zaspala..🙂 a druha sa uz zobudza..:(

kaplenka999
25. aug 2015

moje dvojky maju presne dnes 8 tyzdnov a je to peklo, prerevu na striedacku alebo aj naraz celu noc, spim asi 3 hodky za 24 hodin aj to v 20 minutovych rozsekanych intervaloch, uspavanie trva aj dve hodiny, cicikam na rukach, chodim, hojdam na striedacku... muz pracuje v zahranici, takze som na ne v noci sama, cez den mi pomaha mama alebo otec... kazdy den cakam ako na spasenie, kedy uz narastu a zacnu spat normalnejsie, je to tazka rehola

bewik
25. aug 2015

@kaplenka999 och, presne viem ako sa citis, mala som to iste. Citila som sa ako v zlom sne. Nevyspata, nevladna, uplne zrela na psychiatriu. Chcem ta len povzbudit, ze sa to vsetko zlepsi. Teraz sa ti mozno zda, ze sa to nikdy nezlepsi, ale to prejde. Moje maju teraz rok, vecer o osmej ich dam do postielky a spia bez najmensej namietky, placu, uspavania. Drzim palce!

vrana2
autor
26. aug 2015

@bewik uz aby to tu bolo 🙂

kiarana2
7. nov 2015

Ahojte mamičky,moji krpci maju pól roka,od narodenia sme uspavali na rukách,nechcela som aby sa plačom navzájom budili,no budiť sa nebudili ale nespinkaju moc hlboko,su citliví na zvuky.Teraz ,už keď su väčší a aj ťažší ich uspávam vo vajíčkoch...cez den je horšie,viac ich hojdám ale vecer keď už zaspinkaju tak pohoda! Chcem sa len opýtať,či podľa vás,čo by bolo najlepšie robiť a ako, aby si zvykli zaspať v posteli a nebudili sa...🙂 Ďakujem

bewik
7. nov 2015

@kiarana2 ahoj. Mozno je problem v tom, ze si zvykli na uspavanie na rukach. Mne pomohla kniha o spanku deti, kde odporucaju dat uz unavene, ale este bdele dieta do postielky a tam sa ho snazit uspat. Spanok ma viacero cyklov, medzi ktorymi sa deti automaticky budia, ale maju byt casom schopne zaspat opat same, bez pomoci. Tomu sa tiez musia naucit. Najhorsie pre nich je, ak sa po takomto kratkom prebudeni nenachadzaju v tej istej situacii, ako ked zaspavali. Cize ak ho hojdanim na rukach uspis a spiace das do postielky, ono ked sa prebudi, zisti, ze zrazu nie je na tych rukach a je problem. U nas to uspavanie v postielke bolo dost narocne, pomahali sme si cumlikmi, aj ked len jedna ho chcela, druha nie, potom sme ich hladklali a tak vselijak. Bojovali sme dlho, ale vyplatilo sa, nakoniec vedeli krasne zaspavat same, aj tie spanky boli stale lepsie a lepsie. Chce to len vela trpezlivosti. Drzim palce!

44anka
17. nov 2015

Ja si to už až tak dobre nepamätam, lebo naše dvojičky (chlapec, dievča) majú už 12 rokov 🙂
ale do pol roka zaspávali väčšinou pri kojení a cez obed boli každé zvlášť v kočíku na balkóne, myslím, že naraz uspať sa mi ich v dvojičkovskom kočíku ani nepodarilo.... Od pol roka som ich poobede, keď sme sa vrátili z prechádzky (nedovolila som im zaspať v dvojičkovskom kočíku) a napapali posadila každého zvlášť do športového kočíka a kočíkovala na mieste hore-dole až kým nezaspali. Chlapec zaspával do 5 minút, dievčatko maximálne do 20 minút. Po nejakých 10- 15 minútach som ich preložila do postielok a spali väčšinou aj 2 hodiny. Takže som si stihla chvíľu zdriemnuť s nimi. Športové kočíky som používala v byte často, aj keď boli choré, lebo som nevládala nosiť ich na rukách.
Toto sú moje finty na zaspavanie cez deň. Nočné zaspávanie bolo o kojení.... večer sa mi ich ešte podarilo strčiť po kojení do postieľky, ale v noci som už chlapca neoklamala, budil sa však väčšinou raz za noc a potom už ostával v posteli s nami. Dievčatko malo postieľku hneď vedľa manželskej postele a vybrali sme jej 2 tyčky, aby sa necítila ako vo väzení a mohla k nám preliezť. Keď som ju v noci nakojila, dala som ju späť do postielky a držala ju za ručičku. Doteraz to funguje ako keď boli dvojičky malé, chlapec zaspí do 5 minút a dievča zaspáva dlhšie 🙂