Uplakané a stále nespokojné deti

petras05
20. máj 2017

Ani neviem ako začať nečakam ze mi nuekto pomôže ale skôr sa pottrebujem vyrozpravat. Mám dvojcata chlapcov a mali prednedavnom jeden rok. Mám 25 rokov a ešte študujem. Je to dosť náročné pre mňa mať dve deti a školu. Nebolo by to ani také ťažké sa o nich starať keby neboli stále taki uplakani, mrzuti,stale za niečo plačú. Boja sa vsetkych ľudí nemozem snimi nikam chodiť jeden sa mi boji vsetkeho pomaly balona, jednej takej hračky co vydava melodie no vsetkeho takych vecí co by som necakala. Nechce si sadnut ani na odrazadlo lebo aj toho sa boji. V kociku su mrzuti neobsedia.ked boli mali mali koliky som si myslela ze plačú preto ze ked prejde kolika tak aj plač ano možno nachvilu. Potom ze ked budu sedieť uz bude dobre. Hmm trochu to možno pomohlo. Ešte nevedia chodiť ale uz si nemyslím ze aj to by pomohlo. Ked jeden zobere druhemu dudel ci hračku zacne plakať potom opačne a tak dokola. Nahodou jeden drgne do druheho a uz plač. Začne plakať jeden opakuje druhý. Toje na psychiatriu.....ja som si este nezacala užívať materstvo a to uz majú rok. A som z toho smutná 😕Neviete ci aj iné máte podobnú skúsenosť.

laura0107
20. máj 2017

@petras05 ja mám síce len jedno dieťa.skoro 3 ročne.ale poviem ti jedno..Ja sama som to nerada počúvala ale je to pravda na 100%. "Malé deti malé starosti"
Ešte príde obdobie vzdoru,odvravania,nástup do škôlky,,
Nemáš nejakú pomoc na blízku aby si si vedela oddýchnuť a postrážili tie detičky raz za čas??Mne to je jediné čo pomahalo\ pomáha...
Držím palce..Neboj zvládneš to...

petras05
autor
20. máj 2017

Ale mám pomoc,len je to komplikovane. My bývame totižto u svokrovcov lebo nemáme dokončený dom. A ja uz mám zo svokry ponorkovu chorobu.... denodenne s ňou. Aby nebolo málo ja uz nemám rodičov....strašne mi chyba moja mamina nemôžem sa jej posťažovať. My sme si hovorili všetko. A priateľ je stále preč lebo robí v Rakúsku nedeľu večer odíde a pride piatok poobede lenže ani cez víkend nie je s nami lebo robí na našom dome. Čiže všetko sa tu nabaluje na seba...😢

silvinkakrajcirova
20. máj 2017

A svokra ti s nimi nepomaha ked s nou byvate?

bluesky33
20. máj 2017

vsetko prejde deticky vyrastu ....rychlo...a ty si najdi niekoho niaku dobru friend a chod do kina welnes... neboj vydrzia 2h aj bez teba ...a tebe pomoze reset...deti reaguju uplne inak ked tam neni mamina....drzim palce ......poznam to moji maminkine cecky ....

pribinak
20. máj 2017

No mas toho jednoducho vela.
Nedalo sa aspon na rok prerušiť štúdium?

moni244
20. máj 2017

@petras05 ty si na nervy, vyhoreta a deti to citia a ich spravanke je odrazom tvojho rozpolozenia, ked sa das ty do kludu, aj deti budu kludne

petras05
autor
20. máj 2017

Pomaha ale uz je to skôr na škodu ako by mi to pomohlo lebo do všetkého sa stará montuje. Ešte mi rozkazuje co im mám kúpiť kedy mam kúpiť...niekedy so mnou a priateľom zaobchadza ako s malymi deťmi a pritom ja sama som mama a uz mi lezie jej prehnana starostlivost😨 ten kto nebyval so svokrou štyri roky ten nepochopi. A ini su ked su len so mnou ini ked pride ona domov a ked pride svokor to su úplne ako odtrhnuti z reťaze. Radšej nech su veľkí a robia si zle ale nech uz neplačú toľko ja pocujem plač aj ked su ticho. Ale keby ste počuli ako vedia strašne trucovito plakať za všetko. Keby bývame v paneláku asi nás vystahuju. Ked chytia nervy celi su cerveni napnu sa dudel hračky odhodia ....no srandaaa😀

janickacrazy
20. máj 2017

@petras05 No bohužiaľ neostáva ti nič iné, len vydržať. To, že sa ti malý niečoho bojí v tomto veku je úplne normálne a to, že si nechce sadnúť na odrážadlo to tiež. Podľa mna od nich očakávaš asi priveľa. Moj najmladší syn má 18 mesiacov a na odrážadle vydrží tak 2 minuty behať po dome, vonku ho ani neberiem, nejak ho to zatiaľ nebaví. A to už chodí od 14 mesiacov. Ked si berú hračky a dudle, tak im kupuj obidvom rovnaké hračky a rovnaké dudle a je po probléme. V kočíku neobsedia? No kedže ešte nevedia chodiť, tak bohužiaľ obsedieť musia. Daj im do ruky piškotky alebo chrumky alebo rožok, ukazuj im zvieratká, stromčeky, niečo, čo by ich zaujalo. Ked trochu podrastú, bude lepšie, uvidíš. Možeš pouvažovať o tom, že ich dáš do jaslí, možno by ti to psychicky pomohlo. Drž sa.

nyusika
20. máj 2017

@petras05
Vieš čo, teraz sa sťažuje ten traja - dvojčatá aj ty - keď sa začneš zuby a budeš bádenský vecou, budu frfľať iba chlapci ☺
Ja ti vôbec nezávidím a rada by som nejak inak pomohla, no neviem.
Blbé obdobie, ale inak to teraz nejde.
Detičky máš ešte úplne mini, partner maká kvôli vášmu bývaniu.
Pomôže len nájsť spoločnú reč s jeho mamou.
Skús sa odosobniť a zdôveriť sa jej.
Proste nemeň ju, ale svoj prístup k nej.
A čo keď chce robiť všetko po svojom...veď nech robí, hlavne, že bude kľud.
Navždy u nej žiť nebudeš, tak čo už 😊

nyusika
20. máj 2017

@janickacrazy telefón si píše svoje...snáď je to zrozumiteľné.
Proste bud nad vecou.

lus83
20. máj 2017

@petras05 No to ti teda davaju rady :-/ Baby prepanajana si trochu uvedomte, co autorke radite...jedna tu pise, ze nech ide na wellnes na dve hodky, dalsia nech je nad vecou a tretia nech sa zblizi so svokrou...ked autorka pise, ze ma dve rovnako urevane, zlostne deti od ktorych nemoze odist ani na sekundu, lebo je s nimi sama...navyse studuje, tak samozrejme, ze je nevyspata, vynervovana a vystresovana a este jej v kuse dycha na krk svokra, ktora jej sice pomoze, ale ju aj komanduje. No chcela by som niektore z vas vidiet ako by ste boli v pohodicke a nad vecou...draha autorka vobec sa nerozculuj, keby som mohla tak by som Ti hned pomohla. Nemas nejaku sesternicu alebo kamaratku, aby ti sem tam vypomahala? Aspon by ste isli spolu na prechadzku a mohla by si sa vyrozpravat. Skus sa spytat, nic za to nedas. Drzim Ti palce! ;)

sida456
20. máj 2017

Ano deticky citia, ze maminka je nervozna, tak su aj oni nervozni. U svokry som byvala 8 mes. A stacilo ! 😀
Skus zobrat kamosku a chodte niekam do detskeho kutika...alebo len sa poprechadzat niekam inam....mozno potrebujete zmenu a trosku ineho vzduchu..... s priatelom si v nedelu niekam vyrazte bud s detmi alebo deti nechat babicke.....aspon na dve hodky..... ja mam 3 rocneho a tiez mi za vsetko place...trosku sa len buchne a rev akoby ho rezali.....nieje po jeho....plac.....a potom som nervozna ja a place stale ..... preco ? Lebo cíti tú nervozitu zo mna.

jana_eyre
20. máj 2017

Neviem ti poradit, uprimne mi je luto co zazivas dokonca dva krat.. Ja mam jedneho nespokojenca - je to tretie dieta a jeto naozaj narocne.. Byva casto chory, stale mrnci, stale vyzaduje pozornost.. Prve deti v tomto veku uz taki narocni neboli.. A ak mam pravdu povedat, uz naozaj z duse neznasam radu, ze "kludna mama, kludne dieta" jednoducho su deti, ktore su drazdive a treba to iba vydrzat.. Ale to pochopi len clovek co take dieta ma.. Pri prvych detoch som si tiez myslela ako sa to da ovplyvnit.. No, neda!

tova
21. máj 2017

@petras05 presne som to mala to co ty. mam dvojicky a ja ani neviem kedy prestali tak plakat, ale bojazlivy su este na zs. To je asi povaha. Neprespali mi celu noc ani zazrakom do 3 rokov to znamena 6 hod vkuse. ja som bola na prasky. A to nebyvala som u svokry a skolu daj odklad ved to je nemozne zvladnut Tolko. Ani neviem radu, lebo ako ine deti mi asi od 5r. prespia 10 -12hod. vkuse a zaspavau tak ze ich dam do svojich izieb, kazu mi zatvorit dvere, odidem a vidim ich az rano. Hraju sa spolocne, neplacu praveze je lahsie ako deti rozdielneho veku teraz uz. O to, co mas teraz tazsie ti budu lahsie za par rokov. Vsetko spolu, nastop do skolky, skoly, k dr. jednym tahom. A svokre nechaj nech aspon kocikuje alebo vezme jedno atd. a nech si aj robi po svojom. To po case zistis, ze vela predstav o vychove co mas teraz budes musiet postupne zmenit alebo vynechat. ludia nechavaju par tyzdnove deti s cudziou opatrovatelkou alebo jasliach kde si robia po svojom, svokra ma svoj styl ale urcite by som jej doverovala viac ako cudziemu.

bibina224
21. máj 2017

Je tazko ti nieco poradit. Su to proste deti, deti vo veku, ked su este proste take. Treba ic co najcastejsie niekam bravat medzi deti a myslim, ze ono by to casom preslo a zvykli by si aj na cudzich ludi a hlavne deti aby sa vyhrali aj s niekym inym. Treba len skusat a nevzdavat sa. Drzim palce a hlavne vela sil

kristinka86
21. máj 2017

@petras05 Nebudem Ti vravieť, že máš hľadať spoločnú reč so svokrou, lebo niekedy to nejde. A fakt pochopí len ten, kto zažije. Váš vzťah sa isto zmení, keď pôjdete preč. Budete samostatní, vidieť sa raz za čas s ňou bude úplne iné, ako byť s ňou denne. Ja som takto bývala rok a pol a tiež stačilo. A to sme nemali deti... My nemáme zlý vzťah - práve naopak. Ale dovolím si tvrdiť, že len vďaka tomu, že spolu nežijeme v jednej domácnosti. Tiež sa do všetkého starala, rozkazovala, cítila som sa ako otrok a nikdy nič nebolo spravené správne - rozumej podľa jej predstáv. Takže plne chápem Tvoju ponorkovú chorobu.
My máme všetky tri detičky veľmi náročné. Teda, syn bol extrém. Veľmi múdry, šikovný, no nakoľko bol prvý, tak bol max. nesamostatný. Všetko vedel, ale musela som pri ňom sedieť, alebo sa pozerať na neho.. Keď som šla preč, hneď spustil vresk, plač... Dcérka bola menej náročná. A posledná má teraz 7 mesiacov - 5 mesiacov nespala skoro nič ani cez deň, ani v noci. Jedine v šatke. Prešli bolesti bruška, zlepšilo sa to. Keď Ti začnú chodiť, bude lepšie. Ale isto s nimi treba často vonku, do kolektívu, atď. Nesedieť dnu pri svokre. Je to náročné, viem, ale prejde to. Oni začnú rozprávať, povedia prečo plačú, vezmú si sami, čo budú chcieť. Žiaľ, sú ešte vo veku, kedy vreskom komunikujú. Držím Ti palce!

ajush5
21. máj 2017

Ahojky, stiahni si knižku od Adriany Kráľovej o materstve, prednedávnom ju hodila na web a je k stiahnutia zdarma... nie je to jedna žltých kníh kde su návody otázky a odpovede no pekne opísala svoj príbeh, jednoducho a stručne... mozno ta minimalne namontivuje spravit nieco inak, resp niektore veci zmeniť ;)

petras05
autor
21. máj 2017

Ďakujem konečne nejaké ženy ktoré ma chápu😀 ved toto ze uz nech sa odstahujeme lebo je to tu na nevydrzanie a vo svojom bývať je iné. Viem ze mi to velmi pomôže nebudem uz taká nervózna. Lebo mne uz všetko na nej vadí aj to ze dýcha😅. Ano pomáha mi dobre som jej vďačná ale radsej budem na všetko sama pekne vo sbojom dome. Lebo potom su aj oni nervózni zo mňa. Ja vidim ten rozdiel ked napr odide svokra na pol dňa preč ze som s nimi sama alebo je s nami priateľ ze akurát nie je na dome...no to je úplne ine,su pohodovi pekne sa hrajú dakedy su tak ticho ze ich chodim kukat ci vôbec žijú😀 aj navariť stihnem dačo upratať. Jasné ze si poplacu sem tam lebo si dačo urobia alebo si udru hlavu o ohradku ale to je normalne. 🙂 A skusim si prečítať tu knihu možno pridem na iné myšlienky. A chvalabohu mám spoluziacku ktorá mi je oporou úplne mi rozumie tiež ma dieťa ale uz 3 ročné tak si všetko hovoríme môžem sa na nu obrátiť 🙂