Uloženie oblečenia pre dvojičky v komode alebo v skrini

1martincanka1
2. júl 2015

Ahojte, poradite ako ste si vy ulozili veci pre dvojky do komod/skrine? Osvedcil sa vam vas sposob? Triedili ste vsetko len podla velkosti alebo aj rocneho obdobia, prip.druhu oblecenia a dalsich kriterii?.. Vobec neviem kde zacat. 😒 Dakujem za radu.

klincek
2. júl 2015

@1martincanka1 si zahltena kopou handier, co? poznam..🙂
ja som triedila podla druhu oblecenia. ked vyrastali z aktualnych veci a dokupila som vacsie, tie som davala naspodok kopy pod aktualnu velkost, tiez podla druhu-aby boli poruke, ked ich bude treba, ale nemiesali sa zatial do toho, co este nosili.
neboj, prides na system, aky ti bude najviac vyhovovat. ja by som ti len odporucala mat vsetky tie veci pohromade, ak mas tu moznost (idealne v jednej izbe a v jednej skrini, to sa mi osvedcilo, vzdy som vsetko potrebne nasla za par sekund).

eeffka
2. júl 2015

@1martincanka1 ja mam sice nie dvojicky ale veci mam v 1 komode ako pise @klincek to je na nezaplatenie, otvorim 2 dvierka, klaknem medzi ne a vyberam
aktualne sezonne:
sufliky na komode: ponozky a spodare
police v komode:
svetre tepláky a nohavice kratke tricka dlhe tricka
saty kratasy a leginy pyzama pancuchy

toto sa mi osvedcilo aj pre babkovcov len navidujem do police a komina, aj odkladanie po zehleni je expresne
ak je nieco male, mam velku tasku kde priebezne veci v sezone vyradujem a po nej pretriedim na ( do kosa, darovanie, odkladam pre sestru v extra dobrom stave)

ichbinich
2. júl 2015

Ja sice nema dvojicky, ale mam takyto system:
V skrini po ruke vzdy iba aktualnu velkost: na jednej kope body s kratkym rukavom, na druhej body s dlhym, potom tricka, pyzamka, nohavice, pulovriky. Ponozky, ciapky a podobne v plastovych dozach, co sa mi zmestia do skrine.
Daslie velkosti su oprane nachystane bud vo vakuovych vereciach alebo v inej skrini, kde su iba veci, co este nie su v obehu.
Svagrina mala pri dvojickach take latkove "krabaice/dozy" z Ikea pri prebalovam pulte, tam mala to najdolezitejsie, teda bodynka a pyzamka. Teda ked pri prebalovani bolo treba dieta prezliect, mala hned vsetko po ruke, nemusela hrabat v skrini. Ale jej dievcata este aj grckavali,. tak musela mat vsetko po ruke...
Ale aj ja mam par veci pri prebalovacej podlozke. Kupila som si taky dodatocny regal, co som zavesila pod regal nad prebalovacou podlozkou a v nom mam par kuskov veci hned po ruke. Ostatne nakopkovane podla druhu oblecenia v skrini. To ti urcite doporucam, mat minimalne bodynka tam, kde budes prebalovat, aby si nemusela s dietaztom v plienke bezat do skrine vyberat oblecenie 😉

A este jeden tip: ja mam zapisane, co mam z ktorej velkosti v jednom zositku, co mam stale so sebou. Takze ked je vypredaj, alebo sa mi nieco paci, mrnkem do zositka, ze ci vobec a v akej velkosti napriklad este kupit nohavice, alebo ci mam skor hladat pyzamka...

klincek
2. júl 2015

@ichbinich super napad s tym zositom (ja take volam debilnicek🙂). mala by som si tiez zaviest, lebo pri tolkych handrach mam niekedy mischung, co uz mame a co nie..

dusika11
2. júl 2015

nepotrebnych veci sa okamzite zbavujem..predavam jednej duo mamicke..co chodi ku mne..ako dvjickarka mam vsetko dvakrat..takze tie tricka mam rovnake zbalene duplom tricko do tricka..aby ssom ich nemala zŕozhadzane po kusoch.,..teple veci zimne mam mimo sezony vo sfukovanych vreciach a v gauci.,.okamzite predavam topanky tie mi zaberaju miesta..
teplaky a nohavice tak isto...kus rovnaky na kus..moji chodia rovnaki..inac mam vsetko v jednej skrini...roztahane po byte je potom tazko

ichbinich
2. júl 2015

@klincek
No pracovny nazov je pre mna samozrejme tiez debilnicek 😀

Odporucam najma po kazdom navale do obchodu poctivo zapisat, lebo potom pri vyberani prides na to, ze mas asi 10 pyzamiek, ale ani jedny pancusky a zima pred dverami 😅 😉 😀

Male veci odkladam po synovi pre krstna a po dcere pre kolegu 😉 Najprv to hadzem do jednej prazdnej policky v skrini (este mam ten luxus, hihi). A potom to z casu na cas triedim a posuvam dalej. A potom dealujem v robote s krabicami a taskami plnymi oblecenia 😉 😀

klincek
2. júl 2015

@ichbinich inak mam pocit, ze kazda matka s tymto zapasi..mne sa zda, ze v kuse riesim len handry-nakupujem, triedim, periem, vesiam, skladam, vytahujem, zbavujem sa..asponze zehlim minimalne 😅

ichbinich
2. júl 2015

@klincek
To mas pravdu... Manzel mi hovori, ze casto periem... No kua, a on si len poholdne vytahuje ciste veci zo skrine... Nech je rad, ze to robim a robim to rada 😉
Ja budem zehlit v sobotu, ked pojdeme na krstiny 😀 A potom asi do dalsich krsrtin/svadby nie 😉 No dobre, mozno este v lete tych par bluzok a siat, co mam... Uz ich mam nazehlene a pochystane na nosenie. A ked sa mi podari to potom zase ozehlit, tak to budem mat aj viac ako jeden krat za sezonu 😀
Nastasie nosime vsetci tricka a rifle, tak zehlit nemusim. Ja si pekne zavesim a hotovo.
A vrecia, krabice mam tiez vsade... A ja to mam este potriedene chlapcenske a dievcenske... Raz som dotrepala pre krstna cele ikea vrece, ze hura som sa niecoho asopn docasne zbavila a hned som fasla to, co mu uz bolo male spiatky 😉 Tak som zase triedila, lebo cast veci nosi aj dcera, som mala zase co robit... 😅

eeffka
2. júl 2015

@klincek neviem ake mas deti ale ja po mojej 10r uz neodkladam a netriedim, lebo vsetko zoderie a okope 🙂 , po takom veku 7+ uz mam pouzitelne veci po nej minimalne

klincek
2. júl 2015

@eeffka tak pockam este tri roky a budem dufat..🙂

bonaqa2013
2. júl 2015

Nemám síce dvojičky, ale máme 4 deti. bývame v rod. dome. Syn má izbu sám - má tam aj stavané skrine. V ďalšej izbe sú 2 dievčatá. Majú tam tiež vstavanú skriňú s posúvnymi dverami - trojdverová. Každá má vlastnú časť - tretia je vešiaková - tam majú šaty.... V skrini majú každá vo svojej osobitne rozdelené tričká s dlhým, s krátkym rukávom. Nohavice dlhé, krátke, ponožky.... Na 3 polici majú zimné veci - ktoré momentálne nepotrebujeme - ak sa tam nezmestia - dám aj na povalu. Tretia dcéra má tiež svoju skriňu - a rozdelenie také isté tričká s dlhým a krátkym rukávom. A potom nohavice krátke, dlhé, ponožky, body ..... Zimné veci v nižších poličkách ..... topánky má celá rodina v pivnici, tie čo sa práve nosia - na terase, v chodbe....
Kabáty, vetrovky, bundy - v chodbe v stavanej skrini.Všetci spolu....
Keďže deti rastú, tak musím aspoň 4 krát do roka veci prezerať a vymieňať. A potom máme 3 dievčatá za sebou, takže ak je najstaršej dcére niečo malé ide mladšej a potom aj najmladšej. Nakoniec dávam veci na charitu, alebo veľmi zničené už do koša.

tova
3. júl 2015

zalezi aj ci su obaja chlapci/dievcata alebo ch/d. Ja mam ch/d a maju spolocnu vstavanu skrinu. na pravej strane ma dcera policky aj vesiaky, na lavej syn.
skrinu upratujem a menim veci 2 x rocne, na letne- koniec maja a zimne - koniec oktobra.
Vsetko male ide prec do pivnice, a odtial z domu von.
Veci ktore su este velke , su v najvyssiej policke aj v inej skrini ;ked menim oblecenie , najpv beriem odtial a ostatne dokupim hned na 1 krat a uz pocas sezony nebeham po obchode stale nieco laka a potom je to zbytocne. V okt. kupim vypredaj letneho aj 10ks triciek, kratasov o1- 2 cisla vecsie aby boli na dalsi rok + par veci na zimu, po zime kupujem dlhe rukavy rok vopred a par veci na leto. Z kazdeho tricka, kratke nohavice, dlhe, svetre... maju dost aby som mohla prat raz tyzdenne a periem vsetko po 1 noseni. V topankach nemam system, kazdy ma 30 parov a nosi len 2-3ks.

h2
3. júl 2015

@1martincanka1 Ahoj, ja síce nemám dvojičky, ale celá rodina máme oblečenie uložené najmä v komodách. Jasné, že máme aj vešiakové skrine, ale inak má každý svoju veľkú komodu a tam má väčšinu svojich vecí. Synova komoda vyzerá takto: Horný rad: 3 zásuvky: prvá: pyžamká, spodné tielka, slipy/trenírky ; druhá: pančušky, ponožky ; tretia: tričká s krátkym rukávom a tielka na von. Stredný rad: 2 veľké zásuvky: prvá: tričká s dlhým rukávom, svetre, tenšie mikiny (tričkové); druhá: nohavice, tepláky, teplákové súpravy. Spodný rad: 2 veľké hlboké zásuvky: prvá: hrubé mikiny (na zips a s kapucňou), čiapky, šály, rukavice ; druhá: otepľovačky, zimné bundy, pršiplášť. Je to prehľadné, potrebné veci nájdem aj poslepiačky. 🙂 Ináč, ako tu už bolo spomenuté, tiež mám niekedy pocit, že ma zasype kopa prádla a to sme len trojčlenná rodina, u nás sa veľa žehlí (teda, nie SA žehlí, ale JA žehlím, aj teraz mám výčitky, že už som hore a mohla by som ísť žehliť a nie tu vypisovať blbosti.) 🙂

emily76
3. júl 2015

@1martincanka1 ja mam dvojky, chlapca a dievca.. a kazda polica v skrini je jedneho... teda, nie len jedna 😀 😀 , ale nemiesam im veci dokopy... a mam v jednom stlpci tricka s kratkym, v druhom tricka s dlhym, v dalsom nohavice a rifle, vedla teplaky, kratasy...v komode maju kazdy vo svojom supliku spodne pradlo a ponozky... cize nemusim sa prehrnat a hladat farbu zodpovedajucu pohlaviu 😉 A aj vidim, ktorych veci mam dost a co treba dokupit. Malych veci sa okamzite zbavujem, davam do krabic a posuvam bratovi, ktory ma deti o rok a druhe o 2 mensie. 😵 Nie su uz babatka, cize s oblecenia mi nevyrastu v priebehu par dni, ale aj tak cca 3x do roka povytahujem skrine a skusame.. zvycajne po sezone veci, ktore im uz boli len tak tak davam hned nabok a skusame zase veci na nadchadzajucu sezonu.. 😉

tova
3. júl 2015

@h2 a co zehlis? ja zehlim tak raz do roka ked sa ide na svadbu, hostinu..... vysusim v susicke a hned za tepla vsetko skladam, nic neni vykrcene.

h2
3. júl 2015

@tova 🙂 Jáj, za starých zlatých čias som ani ja nič nežehlila, len ak to bolo nevyhnutne nutné. Keď sme začali s mužom žiť spolu, jemne mi naznačil, že by mal rád veci vyžehlené, povedal doslova: "U nás sa vždy všetko žehlilo." Prekonala som túžbu vraziť mu v tej chvíli žehličku do ruky, že veď mu v tom nikto nebráni, lebo on už bol predtým ženatý a nechcela som byť horšia, ako "tá prvá", nevedela som, či tým myslí, že všetko mu predtým žehlila mama, alebo sa to vzťahuje aj na exmanželku. 🙂 Tak žehlím. Sebe takmer nič, mužovi skoro všetko a synovi úplne všetko, ešte aj ponožky, taká som už z toho zblbnutá. 😖

katarinamarkova
5. júl 2015

@1martincanka1 co je velke, alebo sa nenosi - niekde na hornu policku do skrine, resp. do skatule a niekde schovat 🙂
a ako inak? normalne.....tak ako mas veci ulozene v skrini ty 🙂 - t.j. tak ako to tebe, tej, co tie veci najcastejsie vytahuje , vyhovuje 🙂