Nasťahovanie svokry po narodení dvojičiek

bibinka31
13. júl 2014

Ahojte, idem si po nazor. rodicom sme nedavno oznamili, ze cakame babatka rovno dva a odvtedy svokra berie ako samozrejmost, ze minimalne na prvy rok sa ku nam nastahuje, lebo vraj sa to neda zvladnut. mam doma stvorrocnu dcerku. ja neviem, ale ja to teda dovolit nemienim, muz do mna rype, ze preco jej to nedovolim a ani o tom nemienim uvazovat. nehovorim, jasne, ze pomoc uvitam, ale zeby sme sa nenaucili fungovat spolu bez nastahovania dalsej osoby :/// som naivna, ze si myslim, ze nepomreme, ak svokra u nas nebude?

mimla
13. júl 2014

NIE! K tomu asi ani netreba viac.Drž sa. (Nepomriete.)

pribinak
13. júl 2014

Nedovol to! Uz jedno dieťa máš, máš prax, vieš co to okolo dieťaťa a nepotrebujem dohľad, mužovi povedz, ze deti čakáš s ním a nie s jeho mamkou!

mata128
13. júl 2014

Ja nechcem byt hnusna,ale ja by som asi radsej tym hladom umrela,nez by som si domov svokru nastahovala 🙂

kaktusik
13. júl 2014

paneboze, len to nie.... to si rovno mozete podat ziadost o rozvod.. ak chce pomoct, tak nech pride ak ju o to poprosis, ale nech vzdy za sebou zavrie dvere z vonkajsej strany....
@bibinka31

misinka26
13. júl 2014

Nedovol to prsím, lebo už ju z domu navyženieš !!!! sama to zvládneš a však muž je tiež rodič ... len svokru do domu nie !!!!

sissy27
13. júl 2014

@bibinka31 preboha prečo rovno na prvý ROK ? 😅 keby prvý týždeň alebo mesiac, tak super, to by som ja osobne uvítala, ale ROK??? a že minimálne?? tak takú ešte nehrali... mužovi rovno povedz, že v prvom rade očakávaš pomoc od neho ako od otca tých troch detí, minimálne so staršou by nemal mať problém, a teda neviem ako si na tom s tvojou mamou, ale nebola by vhodnejšia pomoc od nej keď už teda by bolo treba?

altaya
13. júl 2014

Pekne sa podakuj, ze si to vazis aka je ochotna a obetava, ale dorazne povedz ze to zvladnete sami, ze stahovat sa nemusi. A este dodaj ze samozrejme ak bude treba tak "vam zavolam a budem len rada ak mi pridete na chvilu pomoct" 😉 proste to stahovanie zatrhni ale na oplatku to zabal to nejakej lichotky, aby sa svokra neurazila

zita19
13. júl 2014

Babka nech pride pomoct mozno prvy tyzden, viac urcite nie. A potom moze prist ked bude mat volno povarovat, pokocikovat, zobrat dcerku k sebe na par dni, moze napiect na Vianoce alebo pozavarat aj pre vas ale nie sa rovno nastahovat. To nebude robit dobrotu.
Ja som babka ale taky dlhodoby pobyt na vypomoc by mi nenapadol urcite.

kaktusik007
13. júl 2014

@bibinka31 jezisikriste.... NO takto - narodenie druheho dietata tiez vztahom zamava, ak sa narodia dvojicky je to dvojnasobok povinnosti, pomoc sa isto zide. Ak chce pomahat -- kludne nech sa nastahuje niekam do 10 minut pesi, aby bola nablizku ked budes potrebovat.... Mam deti medzi ktorymi je 360 dni a poviem ti, je to zahul - uz len taky detail ist k doktorke s nimi. Ano, mas manzela -- ja uz nie, ALE -- bude vzdy doma ked ty budes potrebovat??? silno pochybujem. Ako on ti isto pomoze tym ze starsiu da do skolky, a starsiu mozno zo skolky vyzdvihne, aj ked pochybujem a myslim, ze aj toto budes robit ty s dvojkami 🙂

No do jednej domacnosti si ju urcite nenastahuj. To vztahu neprospieva. Ako priklad mozes pouzit mna - ked mal mladsi 3 mesiace, prestala som chodit a ostala som priputana na lozko... Takze sa k nam vlastne museli nastahovat moji rodicia -- pretoze sa musel niekto starat o mna (nemohla som bez pomoci ani na wc) a este aj sa museli starat o moje deti - vtedy 3 mesacne a 15 mesacne.... Toto sa nedalo ze nie, nenastahujte sa... NO a vztah medzi mnou a manzelom siel niekam... Stratil sa v navale povinnosti a moj ex toto nevydrzal a odo mna a deti utiekol. Ale zacalo to nevinne - vyhybal sa domacnosti, pretoze tam boli moji rodicia -- neboli sme sami...

Ja som to ako inak ako nastahovanim sa mojich rodicov (no nastahovanie, boli u nas od pondelka do piatka) zial vyriesit nemala ako. Ty si zdrava, vela veci zvladnes, akurat to bude zahul, lebo dve male deti. Ale aj to zvladnes, akurat pomoc sa ti hodi. Avsak nie taka, ze ktokolvek druhy sa vam nastahuje do domacnosti a narusi vas pokoj a rodinnu atmosferu. Nech sa nastahuje na kazdy treti tyzden, napriklad. A vtedy pomaha. Ty tyzden zvladnes jej pritomnost, ona navari, bude riesit starsiu, vezme deti do kocika na prechadzku..... A ty budes mat ten tyzden volnejsi. Osobne, toto by som videla ako riesenie. Neodmietaj jej pomoc, nebud hrdinka. Dve male deti su fakt narocne - a to hovorim, mam medzi nimi 360 dni. A ty mas este 4 rocnu slecnu - ktora by sa fkat nemala citit ako odstrcena, ked sa narodia surodenci. Mozno aj navsteva svokry kazdy druhy tyzden by bola OK -- ale kedze ty si uz zo zasady proti tomu, tak to daj na kazdy treti a ono sa to casom utrasie -- mozno si so svokrou sadnete a bude to OK, mozno aj svokra sama pochopi ze je to trapenie aj pre teba, a aj pre nu... a od takychto tyzdnoviek upusti. Ale fakt je to zahul. Si predstav, ze jeden bude vyzadovat tvoju pozornost v noci, druhy cez den. Ja som to takto mala --- tiez som nemala v plane, aby mi moji rodicia pomahali ked sa narodil mladsi (a to som este vtedy bola zdrava) ale ked zobrali aj jedneho a aj druheho a ja som mohla 3 hodiny v kuse spat --- to bola slast. Totalna. 🙂

gabikula
13. júl 2014

@bibinka31 , no so svokrou budeš 24 hod ty a nie tvoj manzel. Pre mňa by to bolo veľmi vyčerpávajúce. Ja takto tri dni zvládam, ale na štvrtý deň sa vždy dostaví kríza, napatie sa dá krájať a vtedy mám chuť ujsť z domu, alebo vyhnať svokrovcov aj s mojím manželom. Ja by som nezvládla bývať rok so svokrou.

senta_sofia
13. júl 2014

@bibinka31 ja by som s tym urcite nesuhlasila, rodina si ty a tvoj manzel a ti drobcekovci v tvojom brusku a jednoducho sa musite naucit fungovat spolu ako rodina vy, bez cudzich elementov 😉 a touto pseudovypomocou narobi viac skody ako uzitku, jednak medzi vami a jednak v tom, ze ak potom nebude, budes prilis zvyknuta na to, ze ti niekto pomaha 🙂 netusim, ako daleko od vas byva, ale skus to uhrat na to, ze ak bude treba, obcasnej vypomoci sa nebranis a ze tvoja matka sa ti tiez nechysta nastahovat sa, tak preco by mala ona... 😀

jolinka
13. júl 2014

moja mama mala v priebehu 18 mesiacov 3 deti {dvojcata a jedno solo 😉 } vsetky na plienkach ...samozrejme klasicke platene stvorce...zvladla to aj bez svokry. 😉 😉

nehovorim ze takto deti nie je narocne, ale ked si este len na zac. tehotenstva a dcerka ma uz 4 roky, po narodeni babetok uz jej bude tahat na 5 rokov, predpokladam bude v skolke, idealne keby ju odnasal a vyberal manzel, po praci moze manzel povozit dvojicky a ty sa venovat starsej aby sa necitila odstrcena...proste ja si myslim ze tak ci tak sa budete musiet zosuladit ako rodina, veci sa utrasu, kasa sa nikdy neje tak horuca ako sa vari..

preto vidim pritomnost svokry aj s dobrymi umyslami, skor na skodu. Vsetka taka pomoc je vykupena dacim ...stratou sukromia, napatim, vnucovanim "dobrych rad" ...v konecnom dosledku niekomu prasknu nervy a vztahy sa zhorsia a poviete si radsej tu nemala chodit... 😒 😒 😒

a ROK ???? boze mna by odviezli rovno na psychiatriu

bahira1962012
13. júl 2014

svokru nie,mamu radšej 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

veverina
13. júl 2014

V ziadnom pripade ! 😖 Ja som mala prve deti dvojicky a NIKTO mi nepomahal,manzel si zobral prve asi 4 dni volno a potom som sama vsetko zvladala,pritom som predtym s detickami nemala ziadnu skusenost,mna este aj v porodnici museli ucit ako sa babo prebaluje 😅 nasli sme si rezim a teraz cakam 3 babo...my zeny sme silne zvladneme vsetko,svokre treba razne vysvetlit,kde su hranice,pomoct obcas moze ale nic viac 😉

svano
13. júl 2014

@bibinka31 určite budú chvíle,keď ti pomoc bodne,hlavne zo začiatku kým detičky začnú mať svoj režim. Budú chvíle,keď budeš vyčerpaná,tak vtedy nech babky pomáhajú. Ale na sťahovanie by som to nevidela. Veď no a čo,keď nestihneš tip top upratať. Vraj prehnaná čistota škodí imunite.😀

lulu369
13. júl 2014

@bibinka31 Rozhodne NIE!!!!!!!!!! Ani keby išlo o tvoju mamu (hoci máte dobrý vzťah).
Z vlastnej skúsenosti ti môžem len a len potvrdiť, že to najlepšie čo vás mohlo postretnúť je že bývate samy!!! My bývame s mojimi rodičmi a je to jedna veľká katastrofa. Nech robím čo robím stále je zle, ja som tá najhoršia a čo je najhoršie na tom celom, že mi podríva autoritu, nemá kus hanby v sebe a 5 ročnej mojej dcére povie aby ma nepočúvala...Momentálne som z nervami v koncoch, už neviem ako ďalej....
Prepáč že tu opisujem situáciu u nás doma, ale možno toto bude pre teba a aj ostatné varovný prst ako môže spolunažívanie s rodičmi/svokrovcami dopadnúť

inffinity
13. júl 2014

@bibinka31 moje kamaradka ma trojicky a zvladla to sama s manzelem ktery delal na tri smeny..chodivala k ninjen maminka pomahat ve volnych dnech nebo po praci..ale stehovat se?? Urcite to neni potrebne, je treba abyste meli klid na sebe a svou rodinu a ne aby vam narusovala i kdyz pomoci vase soukromi a vasi rodinu. Nikdy bych to nedovolila. Drz se!!! Ps.mame podobny termin jen ja cekam jen jedno mimco 🙂 teda aspon doufam 😀 😀

monika11m
13. júl 2014

taka sranda to čítat!!! tie reakcie!! 😀 😀 😀

marylis
13. júl 2014

@monika11m i know 😀 Som to prave muzovi citala 😀

emyk
13. júl 2014

V ŽIADNOM PRÍPADE ak si neotvoris teras ústa, tak potom uz asi nikdy......ak by si toto dopustila,vsetci by ste mali veľký problém. Co ju to vobec napadlo? ?? aešte k tomu na ROK? ved nech príde,nech ti pomôže, popripade nech donesie obed nákup, ale nech sa vam netlaci do domácnosti. ....no ja by ju hnala jaaaaaj. Hoc aký dobrý vzťah môže byť so svokrou ale toto? normálne som sa vyhecovala 😉 VEĽA ŠŤASTIA 😉

ukulela
13. júl 2014

@bibinka31 ROK??? ako silna kava ... kamaratka mala dvojicky, popri nich urobila VS a este aj odskakovala do roboty. ale striedali sa - podla potreby - obe babky pri nich, vzdy, ked ich zavolali. ale aby niekomu z nich napadlo, ze sa k nim MINIMALNE NA ROK nastahuju - panenko maria podsrpenska - mozes mat so svokrou akykolvek dobry vztah, ale do dvoch mesiacov by ste boli na noze a s tichou domacnostou ... lebo by ta urcite nerespektovala ako pani v domacnosti. ona by sa citila prvorada a hlava rodiny - uz ten pristup, ze to berie ako samozrejmost, ze pride na rok - bez diskusie, je chory. za chvilu by si mala na ruby celu tvoju kuchynu, kupelnu porehadzovanu, system skritizovany a naburany (dieta treba takto, toto sa ma robit inac ... von sa ma chodit vtedya takto ....)
ja by som sa to snazila riesit najprv citlivo a dohodou - pridete, ked vas poprosim o pomoc? naznacit jej, ze ty nepocitas so stahovanim ani s takouto all inclusive pomocou. a ak je to co i len trocha mozne, prve tyzdne by som to zorganizovala na striedacku - tyzden svokra, tyzden mama, potom ak je nejaka sestra ... ale mesiac s pomocou uplne podla mna staci. ty by si si oddychla od tehotenstva a zabehla zatial nejaky rezim a potom by som to uz riesila sama s muzom ...pekne poouzila niektora baba nado mnou vetu, ze deti cakas predsa s manzelom, nie svokrou. a svokru/ mamu by som o dalsiu pomoc poziadala v pripade krizy - keby deti ochoreli, alebo ty - a tak. ale nikdy nie dlhsie ako na tyzden! lebo by si zvykla a uz by si sa jej nezbavila ... ine by bolo, keby byvala blizsie a chodila by aj viac krat do tyzdna, ale na noc domov. a nie takto - vo vasom byte / dome ... dve gazdine v jednej kuchyni nikdy nerobia dobrotu. a svokra by sa cely "minimalne rok" (tedaprenesene navzdy) urcite necitila ako na navsteve, ale ako pani domu a hlava rodiny.

monika11m
13. júl 2014

@marylis staci citat iba prve slova!! 😀 😎

bibinka31
autor
13. júl 2014

suhlasim s Vami, baby. potesim sa kazdej zdravej pomoci, no odtial potial. muz nad tym neuvazuje tak ako ja, ale ved ja mu to vysvetlim a on pochopi, predsalen chlapi nevidia suvislosti ako my a hlavne ani ich nenapadnu take veci ako nas. mna by slak trafil, keby mi tu ma niekto za zadkom stat a kukat, co a ako robim a presne viem ako by som sa s nou musela pretekat vo vareni, v prebalovani atd atd.... este viacej by som bola vystavena. ine je, ked niekto pride a pomoze ako ked by mi v mojej kuchyni mala vyvarat ROOOOOK alebo upratovat alebo nebodaj vychovavat moje deti. jasne je, ze to nepripustim, ja som len zostala v pomykove, ci nie som divna, ze to odmietam a som rada, ze ste mi napisali viacere ako ste vy zvladali a fungovali. ked sa chce vsetko sa da

lady511
13. júl 2014

@bibinka31 naozaj to nerob,,ved ked chce pomoct tak vporiadku ale toto nebudeš zvládat lebo nakoniec si nebudeš vlasy šklbat z detičiek ale zo svokry ak je taka bonusova a bude rýpať aj do toho ako je navarené,,kde máš všade neporiadok atd,,takto možeš mat aj neporiadok,,neumyté riady a mastné vlasy a nikto to nebude riešit,,, 😉

bibinka31
autor
13. júl 2014

@lulu369 tiez to mas vesele, to je strasne. a urcite si vysvetlit mamina neda, ako robi v konecnom dosledku zle :/ a potom, ked bude aj babke skakat po hlave, tak sa bude cudovat a hovorit ti, ako si ju zle vychovala :(

simca06022011
13. júl 2014

No poznam taketo pripady, ale nikto to nepotrebuje na rok 🙂) napr. kolegovi chodila jeho mama k manzelke cca 2-3 mesiace cez tyzden (bude cely alebo na par dni, byvala daleko a im to vyhovovalo ze spala u nich), cize na vikend isla domov a nezasahovala im velmi do sukromia, kedze byvaju v dome... A to mali len jedno dieta :P Ale mamicka bola oddychnuta, stihla ist cvicit atd... Ja by som uvitala, keby mi pri tolkych deturencoch nieko pomohol oprat, ozehlit, navarit, na chvilu postrazit... zase sa tu tvaria vsetky ako hrdinky. Kto vie, mozno ta svokra nie je prave taka strasna ako tu niektore mate. Ano otec je tiez rodic, ale asi bude cely den v praci predpokladam a aj ked starsie dievcatko uz bude asi v skolke, aj tak treba chodit k lekarovi, von, na nakup, navarit, dat prat, .... podla mna ziadna sranda. Ked sa ludia trochu prisposobia vsetko ide a ako dobre 🙂

lulu369
13. júl 2014

@bibinka31 presne ako hovoríš...to čo si dovolí moja dcéra ku mne hoci má 5 rokov je niekedy na zaplakanie, no keby som si to bola v jej veku ja dovolila voči mame tak mi takú jednu vylepí že by som hneď vedela čia som...
viem, že sem nepatrí - no ja už som v koncoch a keď si predstavím čo ma čaká o pár mesiacov mám už teraz nervy. 3 detičky, na všetko sama (manžel pracuje v zahraničí), pomoc od rodičov žiadna, svokra škoda rečí, no keď treba kritizovať tak to má hneď kto...Jediné čo ľutujem je, že sme s manželom neriešili bývanie skôr, ale čakali sme dlhých 5 rokov

dusika11
13. júl 2014

ahoj mam dvojcata..vidim ze mas podobny termin ako som ja mala..moja skusenost..prvy mesiac moja mama k nam chodila bola som po cisaraku akasi mimo..dobre mi padlo ked navarila..ale...veeelmi zle ked sa isla mi starat do deti.....
takze mohla...oprat a pozehlit..a uvarit...ale nastahovat sa nie..svokra je velmi panovacna..ja som bola nevyspata a posledne co by mi dobre padlo bolo jej rozkazovanie..
ty mas starsiu dcerku tak ok...nech ju vodi do skolky a tak...a ked pomoc...tak sa ti zide ku lekarke to mi ver..jedno prebalit na druhe dat pozor som mnou chodil mm..mozno tvoj nebude moct..a to pripinanie bublieniek a deti do nich...no...toto ked ti pomoze...ale ..clovek si sam spraví.ako chce..
moja svokra ma isla stahovat z domu..no vazne..aby som prisla tam kde oni su do panelaku..a oni do domu...dod nes som nepochopila co to malo znamenat...tiez rada mi organizuje zivot..takze parve pre istotu sa nerozpravame..
moj nazor...je teda..sama to asi az tak od zaciatku nezvladnes...ale...nastahovat si ju k sebe by bolo znacne stresujuce...uz dost budes vycerpana z noci s kojenia...nieto este ineho cloveka znasat cely den

lulu369
13. júl 2014

@kaktusik007 nemáš to jednoduché...a je naozaj dobré keď má kto pomôcť keď to potrebuješ. No ja z vlastnej skúsenosti viem, že nech sú vzťahy aké koľvek dobré (či už s rodičmi alebo svokrovcami), najlepšie je keď už raz prídu deti, keď máš svoje bývanie, svoju vlastnú domácnosť, kde si si sama sebe paňou.
My bývame s mojimi rodičmi, mali sme veľmi dobré vzťahy, no u nás vzťahy nepokazil príchod detí ale to, že moja mama ma obviňuje zo smrti jej otca (no to nebudem rozoberať)... Od jeho smrti mi bohužiaľ nepomáha z ničím len ma vkuse pre niečo kritizuje, nech urobím čokoľvek všetko je zlé, jedinú oporu mám v manželovi (pracuje v zahraničí tak to je o to ťažšie)

siska53
13. júl 2014

@bibinka31 moj nazor NIE!
mne moja mama,s ktorou mam velmi dobry vztah,chodila po cisarskom,pomahat 2mesiace 4-5x do,tyzdna. Mala bola kvoli kolikam,dost uplakana,doma,bol este 2rocny drobcek,pomoc padla fajn,ale! Sama,som,si po tych 2mesiacoch povedala,ze to uz musim zvladnut sama,ze to uz takto nejde,uz sme boli ja i maly z toho podrazdeni a citili sme,ze uz chceme,byt sami. Jasne,ze mama,chodila a chodi,tak 1- 2x do tyzdna,raz do tyzdna s nou pride aj otec,ale ked sa nakopia lekari na 3-4dni v tyzdni,uz som stastna,ze ten dalsi tyzden budeme,sami. Normalne to tak s malym,pocitujeme,ze treba nam,pokoj od neclenov domacnosti,hoci ich mame radi. (cez vikendy zas dost byvame so svokrovcami ci svagrovcami po vonku a cez tyzden i segra obcas dobehne,tak sme fakt dakedy radi,ze sme sami).
ja si myslim,ze na mozno prvy mesiac ci do sestonedelia nech dakto pride,aj svokra,ak mate dobre vztahy,preco nie,ale lepsie by bolo,keby u vas nespavala.
ved starsia asi aj tak bude v skolke a vy si musite najst system a zladit sa. Ty,deti,manzel. Ostatni nech pridu,pohraju s detmi,vezmu ich von,ale ver mi,ak,by tam,si mala niekoho nasackovaneho,to by ste boli vsetci len nervozni...