Chlapci majú 9 rokov a každý deň sa bijú

leona45
3. sep 2024

Ahojte, chlapci maju 9 rokov a každý deň sa biju. Už som z toho veľmi smutná, vynervovaná už neviem čo s nimi. Som znechutená z celého rodičovstva atď.... Čo Vam pomohlo ako ste riešili hádky, bitky? Ďakujem za pomoc

nyusika
3. sep 2024

@leona45
tecie pritom aj krv ?

leona45
autor
3. sep 2024

@nyusika nie, ale ide o zápasenie ako judo, kopú sa, udieraju, hryzú atď. Vykrikujú na seba....

ina2405
3. sep 2024

@leona45 my sme sa s bratom dvojičkou tiež bili, on mal odo mňa ruky úplne doškrabané...prešlo nás to okolo 10-11 roku.

leona45
autor
3. sep 2024

@ina2405 tak je nádej

januska12323
3. sep 2024

Daj ich na šport keď majú toľko energie ale inak hádky a bitky medzi súrodencami sú bežné.

leona45
autor
3. sep 2024

@januska12323 uz som ich. Snáď sa unavia

kluska
3. sep 2024

@leona45 hlavne nerob policajta, nech si to sami vyriesia, zasiahni iba vtedy ak musis

yoxinka
3. sep 2024

Sú si obrovskou konkurenciou. Mám tri deti. Baby sú vekovo k sebe blízko, tie sú vkuse v sebe. Tie sú si schopné aj chlieb premerať, či majú rovnako. Normálne som im začala kupovať rovnaké oblečko, lebo nervy majú, keď má niektorá čosi iné. Chalan je starší a on je úplne v pohode. Nič nerieši. Švagriná má 12 ročné dvojičky, chalanov a tí sú tiež vkuse v sebe, hádajú sa nonstop. Neboj, nie si v tom sama 😉.

deniseee
3. sep 2024

Mojich to zatial nepreslo, su starsi ako tvoji. Sesternicine dvojicky to preslo az v dospelosti. Kolega je z dvojiciek a povedal, ze nepomohlo nic, mlatit sa prestali az ked sa definitivne odstahovali od rodicov daleko od seba. Kamaratkine deti sa prestali mlatit, ked im dali oddelene izby a ostavali v nich. Niekomu sa to podari, niekomu nie.

nika23t
3. sep 2024

@leona45 švagriná ma takto chlapcov a ano, celé dni sa "bijú". Švagriná je z nich na prášky a pre chlapcov je to hra a relax.

olimuc
3. sep 2024

Ja som sa bila so sestrou skoro do dospelosti, prestali sme, ked sa odstahovala … aj to bola forma sportu …

pieksamaki
3. sep 2024

@yoxinka. 🙂...

kluska
3. sep 2024

@leona45 no len este, je normalne, ze sa kazdy den biju, ale aj normalne je, ze sa kazdy den pekne hraju. Moji maju 11 a 9 a pred necelym rokom boli najlepsi kamarati, aj sa pobili a pohadali, ale pekne sa hrali. Az kym starsi nezacal ist do puberty, potom zacal tomu mladsiemu robit nervy. Taky zaklad ti napisem, ked dostane jeden, nech dostane aj druhy, raz sa zastat jedneho a druhy raz druheho a tiez spory nechat aj na nich, moji ked sa pohadaju, chodia aj za mnou, vrestia, biju sa, ale potom to nejako vyriesia medzi sebou. A chlapci su chlapci, oni nebudu taky poslusni ako dievcatka. Maju v sebe prirodzenu agresivitu, preto musi tam byt aj muzsky vzor, otec, stary otec, ujo.