Čakáme dvojčatá. Je tu ešte niekto taký?

zuzzina
24. jan 2014

Ahojte , chce niekto pokecať o radostiach aj starostiach pri viacplodovom tehotenstve?

luba28
24. jan 2014

@zuzzina blahozelam a prajem vela sil,.... 🙂 🙂 🙂

zuzzina
autor
24. jan 2014

luba28 ďakujem , myslím,že budeme potrebovať nie len kopu síl,ale hlavne trpezlivosti 😉

anetkaadamko
24. jan 2014

@zuzzina hod si do profilu dátum pôrodu a ono ťa automaticky hodí napr. septemrovky, oktobrovky......a tamn budete súkromne kecať..

anya27
24. jan 2014

My mame dvojicky od novembra, potrebujes poradit?

efkaa7
29. jan 2014

ahojte, my čakáme dvojičky v júli, nie je tu niekto podobný z okolia Trnavy?

oliviaalex
30. jan 2014

ahojte, my mame tiež už 14mes. dvojičky. chcela by som sa spytat ci niekto z vas nepotrebuje kupit kočik pre dvojcata,my ho uz nepouzivame odkedy sa naucili chodit.ak mal niekto zaujem kludne napiste, je to kocik od casualplay twinner,bola som s nim max. spokojna. je vo vybornom stave ,s množstvom prislušenstva a myslim ze aj za dobru cenu.

mamuk78
30. jan 2014

ahoj, ja som 9tt, mam aj obavy aj sa tesim, chodim normalne do prace aj ked sa i to doktor snazil vyhovorit. Pracujem totiz so zvieratami ale uz cele roky a neviem si predstavit byt bez toho. No uvidime do kedy 🙂

zuzzina
autor
30. jan 2014

@oliviaalex ahoj, jeeeeeej vy sa mate,že mate už dvojičky take veľké 🙂 My máme veľké obavy z toho ako to tehotenstvo bude pokračovať,zatiaľ je všetko ok ,ale aj tak ... ☹ Chvíľami sa teším a neviem sa už dočkať,hovorím si,že bude všetko v poriadku a druhý deň mam také hrozné myšlienky a depky ☹ no strach.Musíme vydržať 😝 Kočík ešte neriešime,ešte je priskoro,ale niečo o ňom môžeš popísať,farbu,či si s ním vošla do všetkých dverí,príp.aj cenu ,ked maš aj foto a odkiaľ si ? Zatiaľ dakujem a pozdravujem dvojičky...ozaj ... su to chlapci,či dievčata? Su jednovaječné,či nie? Ako si to všetko zvladala od pôrodu ? Da sa to vôbec? Dakujem a prajem pekný deň,papa.

zuzzina
autor
30. jan 2014

@mamuk78 ahoj ,ja som zdravotná sestra,pracujem v zubnej ambulancii a tiež som ostala robťi a odmietla som pn,chcela som čo najdlhšie,veď praca to nieje fyzicky náročná ... ale jeden deň sme mali v praci toho viac ,pobehovala som hore dolu ,nestíhali sme atď. a čo čert nechcel,začala som krvácať,bola som v 10tom týždni,na druhý deň som už aj letela na pnku a ležim s vyloženými nohami ,len aby bolo všetko ok.Asi tí doktori ozaj vedia o čom hovoria,ked nás posielaju domov oddychovať 😖 Teraz je to v poriadku,ale do prace už sa radšej nepýtam 😝 Tak prajem aby si čo najdlhšie vydržala bez komplikácií a aby bolo všetko ok ,zatiaľ pa.

zuzzina
autor
30. jan 2014

@efkaa7 ahoj ... jeeeejo to sme na tom skoro rovnako 🙂 a ako to máte? Budu to dvoj či jednovaječné dvojčata? Ako znašaš tehu? Ešte pracuješ?Alebo už oddychuješ doma a naberáš energiu?

mamuk78
30. jan 2014

@zuzzina dakujem a drzim palce,pa

juliana30
30. jan 2014

Ahojte,tak ja sa tiež pridávam.Čakáme dvojvaječnè bábätká,termín máme 13.8.,ale tiež si myslím,že to bude skôr.Mám za sebou 3x MA, som po ivf a teda,že sa chytia obe embryá,to som teda nečakala.Bol to šok a nevedela som,či sa mám smiať alebo plakať.Takže veľmi tŕpnem,aby všetko dobre dopadlo a aby sme to dotiahli do šťastného konca.Som na Pn,nevoľnosti mi už pomaly ustupujú,ale poviem vám,myslela som,že umriem tie prvè týždne.Schudla som 2kg.Bývalo mi ohromne zle.Tak vám želám všetkým šťastné tehuľkovanie 🙂

oliviaalex
30. jan 2014

@zuzzina
no len teraz všade vylezaju,doma sa držia spolu ale hned ako sa dostanu von každa na druhy smer🙂 mame dve baby/dvojvaječne/.velku pomoc a oporu som mala v manželovi.kočik mame v bazare,ma tam cenu 430e/povod. cena bola 1200e/dali sme sa snim vsade,do vytahu,v obchode medzi pokladne,vsade🙂 sportove casti su cierne a tie vanicky take zelene a sede.sak su tam aj fotky.sme okres senica

chuchnik
30. jan 2014

Ahoj,aj ja cakam dvojky,dvojvajecne
V 27 TT
Chcem sa opytat ci tu je nejaka mamicka,ktorej vysla biometria rozdiel 2 tyzdne medzi dvojkami?
Raz to takto vyslo uz predtym a potom bolo vsetko OK a teraz name uzv opat rozdiel
Dakujem za reakciu
Zacinam byt ozaj z tychto merani mierne nervozna

chuchnik
30. jan 2014

Jaj Toto su vsetko zaciatocnicky🙂 taK asi mi tu nikto neodpovie
Inak doteraz tehotensto v pohode
Robila som do 25 TT,nemyslim so ze he nutne ostavat doma
Ale e to individualne
Ja som zacala citit zataz teda az pred 2 tyzdnami
Talk nech vam to vsetkym vyjde!drzte sa,

andreasiskova3
7. feb 2014

@chuchnik skús Dvojičky, druhá časť - tam sa skôr niekto taký nájde

iivuskaa
7. feb 2014

aj my cakame dvojky coskoro su tu knncim 36tt.😀

martinazv
20. feb 2014

ANOOOOOOO, aj my cakame dvojicky a neskutocne sa tesime 🙂 Je to krasny pocit 🙂

dudulik1986
27. feb 2014

mozem do skupiny

jana7
27. feb 2014

@dudulik1986
@martinazv
@chuchnik maminky dvojičiek majú skupinu na FB a je ich tam veľa 🙂

dudulik1986
27. feb 2014

aka je tam stranka

efkaa7
19. mar 2014

@zuzzina ahoj, no my máme termín 14.7., čakáme dvojvaječné dvojčatá- chlapčeka a dievčatko. Prvé tri mesiace mi bolo strašne, nič mi nechutilo a zo všetkého mi bolo zle, ale za to teraz si to vynahrádzam a kvalitne priberám🙂Inak zatiaľ (nechcem to zakríknuť) je moje tehotenstvo v poriadku, tak verím, že to tak aj ostane.A vy čo budete mať?

zuzzina
autor
20. mar 2014

@jana7 ahoj 🙂 napises mi prosim nazov dvojickovskej skupiny na fb? rada by som sa tam pridala 🙂

xevulax
20. mar 2014

Aj my uz mame dvojicky jednovajecne baby maji 3,5 mesiaca. Tehu sa da zvladnut paradoxne som mala horsie tehu s scerkou ako dvojkami. Vsetko sa da zvladnut, ja som otejitnela ked mala scerka pol roka a kwd sa narodili mala iba 15 mesiacov. Takze cele tehu som sa natahovala s malym nie najlahsim dietatom a musela som fungovat. DeIm vam cakatelkam palce, aby ste to dotiahli co majdlhsie a mali zdrave a sikovne deticky 🙂

zuzzina
autor
20. mar 2014

@efkaa7 ahojky 🙂 my sme boli predvcerom na 3D u dr.Grochala a konecne vieme ,ze to budu bambulky 😀 strasne sa z toho tesime .Vsetko je ako ma byt ,su zdravucke a krasnucke 🙂 maju po 300 gramov. Ja znasam tehotenstvo uplne v pohode,vobec som od zaciatku negrcala,nic mi nebolo 🙂 akurat som asi v 10 tt krvacala a tak som musela ostat na PN.Ale inak vsetko ok a strasne sa tesime na nase bambulky.A vy uz viete co budete mat? Odkial si ?

zuzzina
autor
20. mar 2014

@xevulax jeeeeeeej ty sa mas 🙂 a su jednovajecne ? podobaju sa ako "vajce vajcu" ? V ktorom tt si rodila? Jeeeeminku ,ja mam tolko otazok 😀

xevulax
20. mar 2014

@zuzzina hej su jednovajecne podobaju sa velmi hlavne ak na ne clovek pozera. Vacsej vzdialenosti. Ale je vidiet roZdiel jedna ma plnsie licka. Ale mam sama problem ich rozoznat kym ich mam nahodou zvlast🙂 a velmi sa podobaju aj na stasiu dcerku ked bola malicka tak som zvedava ake budu ked narastu. Ja som rodila v ukoncenom 37 tt. Same sa vypytali inak ma naplanovali az na zaciatok 39tt, to uz baby vsak nechceli cakat 🙂

zuzzina
autor
20. mar 2014

@xevulax jeeeeeej to je kraaaasa ,ze 37 tt !!!! To by som si aj ja zelala ! No hlavne nech su zdraveeee 🙂 A ako sa volaju ?A vsetko robis s nimi naraz? Ked je jedna hladna,tak krmis aj druhu,aby mali rovnaky rezim ?

xevulax
20. mar 2014

Volaju sa Terezka a Sabinka a mam este Natalku starsiu 🙂 vies co uplne vsetko naraz s nimi nerobim. Kazdej nechavam voj priestor a nemam ani na vybwr leno oni neradi papkaju naraz ale ked placu tak musia, pripadne ak tu je mamina tak pomoze a krmenim🙂 ale jedia hned po sebe, jedna sa napapa a hned ide seuha ak e jiwktonu mna papavaju aj naraz ale sama iba v krajnej nudzi, lebo vytedy sa dobre nebajwdia. Ale v podstate robia vsetko takmer nara aj co sa apanku tula, vzdy maju naraz stikutku, sranda casto aj nara kakaju 🙂 alw tak nejak ich nesilim aby boli presne na rovnako to sa podla mna ani neda, napr. Dnes mi Teri vstala o pol 5 a sabi spala do pol 7. Nebudem ju budit predsa. Ja si ich cez den potom poposuvam a zladǐ 🙂