Ako sa dajú zvládnuť dvojičky?

28. sep 2021

Ahojte mamičky ..ja som sa dnes dozvedela u lekára že budem mamou dvojičiek..ešte stále to spracovávame..hlavne teda ja..bábätko sme chceli už veľmi dlho ale ani vo sne má nenapadlo že budú rovno dve naraz .😁 Manžel sa teší že dúfa že budeme mať pár dievčatko a chlapčeka..len ja som stále z toho mimo..jasné že sa teším ale na druhej strane obavy ako to pre boha zvládnem..dáte mi nejaké rady tipy tie čo máte tak isto dvojičky ako sa to dá zvládnuť?..prepáčte že píšem ako magor ale stále som ešte taká rozklepana z toho .🙈🙈🙈

darling240
28. sep 2021

ahoj ja poznam jednu čo ma trojičky a
bola nadne sice pomahala jej mama ,, zvladneš to mi ženy sme silne neboj sa poradiš si ❤️❤️❤️🥰🥰

annamalaga
28. sep 2021

Jej. Dve naraz gratulujem.😝 Trocha manžel pomôže s nimi a bude dobre neboj. Tiež by som ti prijala aj chlapčeka aj dievčatko , nech máš párik.

adriannasvk
28. sep 2021

To das,na zaciatku bude sice chaoz ale velmi rychlo si najdes system,rutinu,pomoze manzel,pripadne niekto z rodiny prve dni...klud😊teste sa a neries co bude...ja som otehotnela ked mal 1 syn 6 mesiacov a skoro ma vykotilo ako to dam a ono to slo akosi samo,nic z toho planovania nebolo,lebo realita ina ale do mesiaca uz budes v pohode😉

simona139469
28. sep 2021

Rady síce nemám, ale nedá mi nezagratulovať… veľa zdravia, blahoželám 😘

11iva11
29. sep 2021

Ahoj...choď do skupiny Dvojčatá a viacerčatá...Inak ja mám 2,5 ročný párik..sme sami s manželom na ne od narodenia a do toho dokončujeme rozostavaný dom...čo konkrétne potrebuješ vedieť? 😉

miriam2908
29. sep 2021

Ja som tiez bola v takom soku po takejto sprave. Smiala som sa a plakala zaroven. Potom som si zacala uvedomovat ze vsetko dvojmo a tak... Ale nemenila by som za nic na svete. Prveho pol roka bol u nas narocny, maly stale plakal ci den ci noc. Dnne zaspali obaja 20:00 okolo pol noci sa zabudili na papanie, mala zaspala a syn do 4-4:30 hojdanie na rukach. Potom sa to uz len lepsilo. Mali sme system, presny rezim. Nic do toho nemohlo vojst, ci pritrafit sa. Potom to bol konec. Rezim bolo to jedine co ma zachranilo. Presne v danu hodinu budit, prebalit, napapat, pomojkat sa, napapat, prebalit, uspat-prechadzka s kocikom, zobudit, prebalit, napapat, pomojkat, uspat-dalsia prechadzka s kocikom, zobudit, prebalit, napapat, pomojkat, okupkat, napapat, prebalit, spat 😂. Uvidis vsetko zvladnes

jany205
9. okt 2021

Ahoj, gratulujem 🥳❤️❤️
Neboj, je úplne normálne že sa v tebe bijú pocity strachu a radosti. Ale určite to zvládneš tak ako aj iné. Ja mám 11 mesačné dvojičky, nebudem klamať, je to náročné ale je to tak krásne. Mať jedno dieťatko je neporovnateľne jednoduchšie, no časom zistíš že sa spolu detičky zahrajú a nepotrebujú toľko visieť na maminke. 😉
Ako prvé som si kúpila knihu dvojičky aby som vedela čo ma čaká. Ak by si chcela môžem ti ju posunúť za 5€ - stačí napísať súkromnú správu.
Kúpila som si vankúš na kojenie dvojičiek v tvare W a je to jedna z najlepších investícií. Deti som vždy kŕmila naraz, buď obe naraz kojila, alebo jedno kojila a druhé kŕmila na vankúši z fľašky, alebo obidve naraz z fliaš. Vždy naraz uspávala, naraz ich zobudila. Urobila im spoločný režim. No ten začal prinášať "ovocie" až po treťom mesiaci. Mne sa narodili v 34tt takže prvý mesiac prespali, potom sme si prešli menším peklom pri večernom uspavaní, vtedy mi boli nápomocné kukličky od Mimi originál - ďalšia najlepšia investícia, v nich bolo zaspávanie jednoduché a spánok sa im predĺžil. A treba zapojiť do pomoci muža, vždy keď bude môcť nech ti pomôže s prebalovanim, kŕmením, uspavaním. Zapojiť do pomoci babičky, dedkov, súrodencov, kamošky - aspoň na kočíkovanie. Pre mňa bolo najviac vyčerpávajúce neustále odsávanie mliečka nakoľko boli narodené predčasne a nemali silu ťahať mliečko z prsníka. Na spánok mi zostávalo asi 40-45 min medzi jednotlivými krmeniami. To bolo veľmi veľmi náročné ale prežila som to 😅
Všetko sa dá zvládnuť. Ak by si mala akékoľvek otázky môžeš napísať SS

sharka174
25. okt 2021

Ahoj. Mám 15 mesačne dvojičky +4 ročné dieťa.. A od začiatku je to tak, že sú lepšie dni a horšie dni.. Univerzálna odpoveď nie je. Ty ich budeš najlepšie poznať, budeš vedieť čo na ktoré dieťa zaberá. Držím palce 😊

sharka174
25. okt 2021

A ešte taka info, s dvojčatami môžete poberať materskú zo sociálnej poisťovne obaja. Muža som mala pol roka doma 👍

hanuskac
20. dec 2021

Ahoj tak ako uz si ten prvotny sok prekonala? Urcite ich uc vsetko naraz. Naraz papat, naraz spinkat. Ulahci ti to zivot. Moje maju uz 7 takze viem o com hovorím 😅 boj bude ked budu lozit, budu vsade 🤣da sa to prezit. Mne teraz lekarka povedala, ze asi cakam opat dvojicky takze to este len bude sranda. 😅

sharka174
20. dec 2021

@hanuskac fakt ďalšie dvojky? Paaani, pevne nervy prajem 💪💪💪 nech všetko dobre dopadne!

hanuskac
20. dec 2021

@sharka174 povedala ze zatial je to tak napoli levo som este len 5 týždeň.

sharka174
16. jan 2022

@hanuskac tak ako? Ozaj opäť 2?

hanuskac
16. jan 2022

@sharka174 joj je tam len jedno, aj som si vydychla ale vzdy sa pytam doktora ci si je isty, ze ma radsej pokukat😅

sharka174
16. jan 2022

@hanuskac jedno bude po dvojčatach nuda 😂

hanuskac
16. jan 2022

@sharka174 ked bude po tatovi tak nie🤣🤣🤣myslim ze 4 deti mi stacia, nebudeme to siliť 😅

sharka174
16. jan 2022

@hanuskac štvrté? Tak to sa budete mať čo obracať.. Máme 3 a veru, že mám dosť

hanuskac
16. jan 2022

@sharka174 najstarší ma 15 a dvojicky budu mat 8 takze si teraz mozem opat uzivat babtko.

sharka174
16. jan 2022

@hanuskac jeeej, tak to áno ❤️

lauricka
16. jan 2022

Dajte sa do kludu, prvy krok je donosit deti alebo vydrzat co najdlhsie, aby neboli prilis predcasne narodene. To chce klid a nohy v teple. Kazdy den v brusku naviac sa pocita. No a potom ostatne uz podla toho, ake to budu deti. Kúpte si knihy o dvojčatách od Kláry Rulíkovej. Pre inšpiráciu si treba prečítať knihy a články o dvojčatách, nájdete toho dosť. To, čoho som sa ja držala, bolo nastavenie režimu pre obe deti naraz. Naraz hore, naraz spať, naraz jesť. Jasne, že to niekedy nebolo presne na minúty, ale ako tak, aby to bolo naraz. Urobiť všetko preto. Ak nespali doma, tak som pochodovala s kočíkom, v určitom období aj 1,5 hod. doobeda a 1,5 hod. poobede. Aby mali dostatok pravidelného spánku, od polroka do roka bude režim s dvomi spánkami denne, doobeda, poobede, potom začnú potrebovať postupne menej, pôjdete na jeden spánok denne. Pripraviť sa na to, že pri deťoch sa jedná o obdobia, takže keď sa Vám niečo zdá k nevydržaniu, niekedy to časom prejde alebo sa zmení a človek sa ani nenazdá a už rieši nové výzvy. Takže, je to len fáza, hej? :D. A ďalej, neporovnávať deti, ani dvojčatá medzi sebou, ani s inými deťmi, vobec nie s mono deťmi. Dvojčatá majú svoje špecifiká. Ak by sa Vám zdalo, že sa vymykajú tabuľkám príliš, konzultovať neurológa, logopéda, fyzioterapeuta...proste odborníkom a zabezpečiť im dostatok podpory a stimulácie vo vývoji. Moje dvojčatá majú 10 rokov, chlapec a dievča, pokojne napíšte, ak by ste sa chceli niečo spýtať. https://www.dvojcata.sk/ , ak by ste sa pasovali so spankom, skuste sa inspirovat https://www.martinus.sk/?uItem=135351

ketonka
2. mar 2022

Ahojte dievčatá je tu niekto kto aktuálne čaká dvojky?

autor
3. mar 2022

Ahojte ozyvam sa po dlhšom čase budeme mať dve princezné mena už vybraté Stelka a Nelka a nevieme sa ich dočkať už o chvíľu budú s nami ❤️

ketonka
3. mar 2022

Gratulujem. Ja sa akosi stále neviem tešiť 😪 chceli sme len jedno

vera714
21. mar 2022

@ketonka ahoj, ja som zistila minuly tyzden ze cakame 2, isla som na prve gyno s tym ze potvrdit tehotenstvo v 6tt mala som stresy ze ci je vsetko ako ma byt bala som sa hlavne aby bolo v maternici nie mimomaternicove, je to nase prve ocakavane planovane ale 2 som necakala, na ultrazvuku ked som zistila ze su 2 a este ze uz aj maju oba viditelnu aktivitu srdiecka vyhrkli mi slzicky bola som dojata hlavne rada ze sa nepotvrdili moje obavy a ze je vsetko ok odchadzala som odtial sice v soku ale stastna no vecer na mna dolahli kadejake pocity a uplna panika fest som sa dorevala ze ja toto nezvladnem, byvame v LM ja som odtialto manzel z vychodu ja tu mam rodinu v regione po dedinach ale ziadne kamaratky studovala som 6 rokov v BA, najlepsia kamaratka sa odstahovala do Prahy nemam tu nijaku kamosku s ktorou by som bola na jednej vlne a vedela s nou pokecat o zivote a obzvlast o takychto velkych veciach

tesila som sa na babo citala som si veci chcela som si vsetko nastudovat a snazit sa spravit pre male to najlepsie ale teraz mam pocit ze to mozem vsetko hodit von oknom ze to bude iba boj o prezitie, vobec sa na to necitim

no takze minulu stredu po tej navsteve gynekologicky som som sa vecer dorevala uplna panika v noci som spala asi len 4 a pol hodiny druhy den som bola skoro rano hore upratovala byt atd ze nech sa niecim zemestnam potom som to nejako pustila z hlavy na par dni aspon po tej emocionalnej stranke ale dnes som si rano zase poplakala

ketonka
23. mar 2022

@vera714 ahoj to sme na tom podobne. Ja mam doma už 2.5ročnú dcéru, je úžasná a chceli sme k nej súrodenca. Len sme sa nejak prepocitali ;) akurát som rozmýšľala ako to finančne zvládneme, psychicky aj fyzicky. S malou nám doposiaľ nikto nepomáhal, takže predpokladám že aj dvojkami budeme na to sami..snazim sa nastaviť na správnu vlnu a hovoriť si že mám byť šťastná, lebo sa mi to vráti..deti sú dar ❤ a my sme dostali dary dva , takže radosť by sa mala nasobit ❤❤ pravda je že zatiaľ to nejak neprezivam , pri dcere som sa úplne tešila všetko som čítala študovala a teraz sa viac bojím ako teším. Ale dúfam že tieto pocity čoskoro odídu lebo naozaj musíme si to vážiť že sa nám zrejme narodia zdrave detičky ❤

vera714
23. mar 2022

no ja uz som sa asi kus upokojila 🙂 myslim ze tehotenske hormony + ten sok spravili svoje ale teraz sa snazim sustredit sa na tie pozitiva
@ketonka odkial si a v akom tt si?

ketonka
23. mar 2022

@vera714 Ja som z TN a teraz 10tt. Budúci týždeň mám druhé sono tak uvidím či sú tam stále 2 🙂 ak áno, tak koncim so všelijakými zlými pocitmi a idem sa čisto len tešiť ,že budem mať 2 zdrave babies🙂.

sarah1982
25. mar 2022

Ahojte, pridám sa aj ja. Som 31tt s dvojkami, chalanmi. Dcéra 7 rokov. Minulý rok sme prišli v 20tt o bábo/ chlapca kvôli chorobám. Že čakáme dvojky bol pre mňa šok, ale Boh nám to vynahradil. Už teraz malých ľúbim a teším sa. Len už to niekedy nedávam. Priberám len do brucha, ale aj tak mám pocit, že sa tam ledva dajú.
Je niekto podobný, kto má termín s dvojkami cca 5/2022?

saiffffa
4. sep 2022

@sharka174 najorv matka 43tyzdniv a potom otec kolko? Mama zatial bude poberat rodicak?

sharka174
4. sep 2022

@saiffffa nebola som 43 týždňov.. 6 týždňov po pôrode nastúpil aj muž na materskú.. Každý z nás bol s jedným dieťaťom. Ja som bola na materskej 34 týždňov, lebo vlastne s jedným dieťaťom som bola a muž ani neviem koľko týždňov bol presne, lebo ukončil materskú skôr, kvôli tomu, že mne už končila .. Nemôžeš poberať do rodiny aj materskú aj rodičak