Ahojte,prenajímam byt a mám problém..všade u nás v meste v Dunajskej Strede sú už len rezidenčné parkovania ..takže parkovať pred bytovkou vie len ten,čo tam ma trvalý pobyt alebo prechodný ..byt prenajímam oficiálne no nie som nejak stotožnená s tým,aby som kvôli parkovaniu dala podnajomničke prechodne bývanie ..čítala som totiž že ak ma náhodou exekúcie o ktorých ja neviem,môže exekútor prísť do môjho bytu kde ona býva a pobrať to,čo je v byte moje a ja by som mu potom musela všetko dokladovať …máte s tým prosím niekto skúsenosť ako postupovať ??
@janai1 nie pobyt ale parkovanie
@lucia0211 minuta dr.googel https://dunstreda.sk/od-juna-je-zavedeny-rezide...
Trvalý ani prechodný pobyt vôbec neznamená že exekútor vykopne dvere a zoberie hrnce a panvice 😀
@markusrasford čo? pýtam sa či stačí prechodný pobyt na vydanie rezidenčnej karty na parkovanie. Lebo v BA nie, iba na trvalý pobyt
@lucia0211 si si ista, ze na rezidencne parkovanie staci prechodny pobyt? Lebo napr. v BA musi mat najomnik trvaly pobyt.
@lucia0211 nie, nedala by som nájomcovi prechodný ani žiadny iný pobyt. Nech si kúpi parkovaciu kartu alebo parkuje ďalej od baraku na záchytnom parkovisku, ktoré bývajú zdarma.
Inak keď už nie si ochotná zdvihnúť telefón a informovať sa na mestskom úrade tak aspoň na googli asi vieš vyhľadávat...
https://dunstreda.sk/od-juna-je-zavedeny-rezide...
My sme dali podnajomnicke aj jej maloletemu dietatu prechodny pobyt. Bola to pre nas cudzia pani, ale odporucila nam ju moja byvala kolegyna, takze sme mali aky-taky pocit istoty, ale chvilu sme vahali. Este aj pani na urade sa na nas zvlastne divala a pytala sa, ci ako vazne chceme dat podnajomnicke prechodny pobyt a nech si to rozmyslime..
Skús si dotyčného človeka preklepnúť či sa nachádza medzi dlžníkmi, zisti si kde pracuje a tak. Keď ma exekúcie, väčšinou sú to aj dlžníci voči zdravotnej alebo mestu, a zamestnávateľ o exekuciach tiež vie. Do zmluvy napíš čo sa v byte nachádza.
Mne dali v podnájme aj trvalý pobyt, menila som si aj doklady a tak, vedeli kde pracujem, bola som s nimi na káve aby ma trocha spoznali.
@dharmasanata dá sa pozrieť Register poverení na vykonanie exekúcie
https://obcan.justice.sk/poverenia/rozsirene-vy...
a hlavne ako s tou osobou vychádzaš, či ju máš ako podnájomníčku krátko, alebo dlhé roky. Možno by sa skôr dalo vybaviť parkovacie miesto na špz, či ? neviem , som z dediny 😅
Mestá "nútia" prihlásiť sa na trvalý pobyt pre tých čo v tom meste bývajú a žijú kvôli podielovým daniam. Ak tam niekto žije bez prihlásenia, nedostanú od štátu naňho nič, akoby neexistuje.
Od neho síce získajú pár €, ale tie sú určené výlučne na likvidáciu odpadu. Ak je tam prihlásený na pobyt, dostanú pár stovák € z podielových daní.
Čistenie chodníkov, opravu ciest, nočné osvetlenie, ihriská, parkoviská rovnako využíva aj ten za ktorého nemá mesto žiaden príjem.
Časom bude trvalý pobyt rovnaká nevyhnutnosť ako mať v byte internet. Ako by dnes vyznela otázka "nájomník si chce dať do bytu zaviesť internet, mám mu dovoliť prevŕtať a natiahnuť kábel a zapojiť router?"
A tiež s trvalým pobytom súvisí doručovanie pošty od úradov. Má mať nájomník poštovú schránku, alebo nech si chodí vyberať listy na poštu do trvalého bydliska?
1. Na prechodny pobyt parkovaciu kartu nedostaneš
2. Trvaly ani prechodny pobyt ťa k ničomu nezavazuje, rovnako ako ho ohlasiš na mestskom urade, takisto prideš a zrušiš ho. Žiadny exekutor nema narok na tvoj majetok.
@dominika_sk len mne ide o to že jeden právnik povie tak a druhý tak ..áno po novom už v Dunajskej dostane parkovaciu len človek s trvalým pobytom ..ide o to aby pri panelákoch parkovali ľudia v noci len čo tam bývajú keďže večer nemali kde ľudia parkovať ..
@puertorico nedá sa len na ŠPZ lebo aj manžel keďže tam nemá trvalý pobyt nevedel si vybaviť parkovaciu kartu lebo že by muselo byť auto písané na mna ..cele zle
@lucia0211 áno, prenajímame byty, nie jeden a dlhé roky, veď píšem, že aktuálne sme dali nájomníkovi trvalý pobyt, nemám s tým problém, ak to potrebuje z nejakého konkrétneho praktického dôvodu. A to, že pri odhlásení nájomníka z prechodného či trvalého pobytu nie je žiadny problém, to nie je že niekto povedal. To je fakt a existuje na to zákon. Nemôžeš zrušiť trvalý pobyt manželovi počas trvania manželstva a nemôžeš zrušiť TP maloletému dieťaťu. Hocikomu inému môžeš kedykoľvek pobyt zrušiť.
@lucia0211 tak na nete sa toho veľa popise treba si to tam overiť kde vedia dať odpoveď na sto percent. A čo keď v byte nebudeš mať nič. Zoberú ti záchod alebo umývadlo?