Kam na hríby v Dunajskej Strede a okolí?

ivoo
1. máj 2023

Ahoj, prosím, nedávno sme sa pristehovali do Dunajskej Stredy a chceli by sme s deťmi vyraziť do lesa na huby a hríby, neskôr treba na na čučoriedky, ale zatiaľ čo sme tak trochu okukovali Dunajskú stredu a okoli, tak sme nikde nenarazili na zadný ihličnatý, alebo zmiešaný les, všade sú spise len také listnaté javorové, alebo topolové remizky. Môžem sa opýtať, keď chcete Dunajská Streda a okoli, vyraziť na huby a hríby, kam sa vydáte?

luccija
1. máj 2023

@ivoo keď hríby tak chodíme na Záhorie Studienka, Lakšárska Nová Ves ..čučoriedky vôbec nenájdeš na podunajskej nížine asi iba na samozbere

pribinak
1. máj 2023

@ivoo na juhu ihličnaté lesy? Čučoriedky? Ty si asi veľa chýbala v škole, že?

Huby sa dajú zbierat na jeseň na celom Záhorí, býva ich dosť a pestrá ponuka.

denisah6
1. máj 2023

@ivoo čučoriedky v Dunajske Strede nájdeš v Kauflande, Tescu a Lidli. Na hríby natrafím sem tam, dva tri kusy, ale zvyknem si kupovať tie krabice, čo sú naočkované šampiňónmi a mám ich v pivnici, tie mi rastú celý rok. Inak tu v okolí nič.

mmrkwa
2. máj 2023

@denisah6 :D :D som sa pobavila ze na cucoriedky do Kauflandu…

martul
2. máj 2023

@ivoo jaj dobre som sa zasmiala. V Dunajskej a zbierať čučoriedky? A hríby?😁

klarissa25
3. máj 2023

Čučoriedky najlepšie kaufland alebo lidl

bona1393
23. máj 2023

@ivoo dajú sa tu nájsť v okolí bedle, čírovky, pečiarky, masliaky, sírovce, smrže, smrčkovce, hlivy, tanečnice poľné, modráky, trúdniky, uchovce... Ale teda žiadny hubár ti presné lokality neprezradí. Treba ísť po okolí pohľadať a našlapať veľa kilometrov 🙂 ale čučoriedky tu isté nenájdete :D