Anglická trieda - CLIL metóda na školách

bebe99
26. sep 2023

anglická trieda - CLIL metoda na školách (ostredková,benovskeho,budatinska,dubova,gercenova)

ahojte prosím vás detičky, ktore navštevuju túto triedu, na akej úrovni museli ovládať anglický jazyk?

marci77
26. sep 2023

a do ktorej triedy chce nastupit vase dieta?

ak do 1.rocnika zs tak ziadne extra poznatky anglictiny neboli pozadovane v minulosti

stormie
26. sep 2023

Ak nastupuje do prvej tak jazyk nemusi vediet vobec, neviem ako to je ked prestupuje. V principe staci ak ti skola dieta zapise do prveho rocnika, ziadne prijimacky ani speci poziadavky na zapisanie do CLIL triedy neboli Stacilo kontaktovat OZ ktore tuto vyucbu zabezpecuje a pri zapise v skole to zahlasit ze mas zaujem o tuto triedu. Priznam sa ze neviem ako a na zaklade coho dieti rozdeluju do klasickej triedy a do CLIL triedy

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stormie
26. sep 2023

@stvura to ale nepises asi o OZ ktore zastresuje hore menovane skoly?

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stormie
26. sep 2023

@stvura ano OZ je obcianske zdruzenie a pytam sa preto ze ak u vas nie je tato vyucba nimi zastresena tak aj postup bude iny. Mozem sa este spytat kto vyucuje anglicke predmety u vas? Lebo u nas su to native speakery ktorych parve to OZ zabezpecuje, rovnako ako zosity/knihy pre deti a este dodam ze u nas to je spoplatnene

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bebe99
autor
26. sep 2023

@marci77 dobrý deň, moje dieťa ma ešte len 3 roky ale chcem aby navštevovalo v buducnosti takuto triedu - minulý rok mala kurz helen doron english a ja sa s nou rozpravam po anglicky (bežne konverzacie - sama vie kedy prepnuť ja mam certifikat z c1 - chcela som vecieť či jej stačí teda moja vyučba plus helendoron english alebo este niečo extra špecialne potrebuje ? Vaše deti chodili na ostredkovu?

stormie
26. sep 2023

@bebe99 moje chodi na ostredkovu a ako pisem vyssie - anglictinu vobec nebolo treba vediet, dokonca by som povedala ze to moze byt na skodu ak 1-2 v triede uz anglicky rozpravaju a zvysok triedy nevie ani slovo

stormie
26. sep 2023

@stvura jj ja tiez planujem nejake konverzacie s native speakerom ked odide zo zs, pokial to nebude stredna skola zamerana vyslovene na jazyky tak neocakavam vysoku uroven resp po 9 rokov v CLIL triede bude jazykovo dalej ako zvysok triedy

marci77
26. sep 2023

@bebe99
ja mam kolegynu, co jej deti chodia na Dubovu, tiez ich dala do toho CLIL programu ....ale nejake extra zavratne tempo anglictiny v tom programe nemali ......take ako bonus navyse k hodinam anglictiny

napr. dali im precitat nejaku knihu v anglictine, mali potom z toho urobit referat ....ale necakajte od toho vela
ak chcete viac, treba podla mojho nazoru skor jazykovky, pripadne je aj nejaka anglicka skolka, skola v BA (len asi sukromna)

marci77
26. sep 2023

@bebe99
inak este pridam link, tu su velmi dobre spracovane ucebnice, co vacsinou mavaju deti na 1.stupni, tak pripadne mozete ist podla toho

https://www.youtube.com/@HellokidsENGLISH

moj syn mal na 1.stupni zs ucebnicu Family and friends
na 2.stupni dostali ucebnice Project explore

sonicka19983
26. sep 2023

@bebe99 dobry den, moja dcera vychodila 2 kurzy cize skoro 3 roky HD a do Clil triedy ju nezobrali, a ako dovod mi uviedli ze znalost AJ pred nastupom nie je kriterium...tak som napisala tej pani co to zastresuje a potom mi ju nakoniec zobrali ked im dake deti vypadli ci co ;) ale mnohe aj sikovne deti nezobrali z roznych bizarnych dovodov (ze nevie povedat R atd) cize za mna skor take vakuum u nas a kto sa ucitelke lubi toho vezme a kto nie toho nie...mozno inde to funguje lepsie

stormie
26. sep 2023

@sonicka19983 ja som inak nepochopila ci o zadeleni do CLIL triedy rozhoduje riaditel skoly alebo smaotne OZ si vybera dwti

marci77
26. sep 2023

@sonicka19983
tiez od kamosky v jednom BA satelite som pocula, ze iba jednu triedu otvarali ......a ze aby sa to nerozsirilo, tak mamicky, co o tom vedeli a nahodne sa o tom dozvedeli, si to nechali pre seba
takze skusenost z realneho zivota
a potom podla toho daju deti do jednej triedy
mesacny poplatok bol myslim okolo 100eur na mesiac, ale to vyucovanie v anglictine vraj mavali az po skonceni vyucovania (ale tak neviem podrobnosti - toto je zase iny pribeh inej mamicky)

ale ci su tie deti realne lepsie v anglictine ako ine deti zo ZS, co iba navstevuju klasicke hodiny anglictiny na ZS, tazko momentalne povedat .....lebo na 1.stupni ten rozdiel nejako extra nevidiet

napr. moja 4rocna obcas zvykla pozerat anglicke youtube videa v anglictine......a teraz niektore nazvy vie lepsie v anglictine ako v slovencine...napr. triangle, rectangle a pod.

stormie
26. sep 2023

@marci77 fuuu tak to sa velmi mylis ze na 1.stuoni rozdiel nevidiet. Moja dcera uz v druhej triede rozumela o com sa doma rozpravame (ked sme nechceli aby vedela sme prepli do anglictiny), 10 hodin tyzdenne s native speakerom urobi svoje, to aj ked nechces tak sa na teba nieco nalepi. Pisem konkretne o programe na skolach ktore su uvedene v uvode a teda co viem tak CLIL vyuciju aj slovensky ucitelia, v mensom pocte hodin ako tu, iba vo forme druziny atd a to teda robi poriadny rozdiel kto a ako to vedie

sonicka19983
26. sep 2023

Akože tá angličtina je mega super nakoniec, 10 hodín do týždňa, anglickí lektori, akože pochvaľujem si veľmi ja aj dcéra ale aké sú pravidlá/kritériá výberu detí netuším... ešte ma čaká o 3 roky umiestnenie syna tak uvidím čo dovtedy vymyslia... dcéru ale lektori veľmi chvália a to od samého začiatku...HD bola veľmi dobrá investícia...ja sama som učila 4 roky touto metódou čiže čo to o angličtine pre deti viem a o metodike tiež... čiže ako fungujú tieto výbery radšej pomlčím

bebe99
autor
27. sep 2023

@sonicka19983 a kde chodí vaše doeťa na aku školu prosim?

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stormie
27. sep 2023

@stvura aj u nas tak na zs je, ze maju aj predmety v anglictine a samozrejeme chapem ze ss sa musi prisposobit vacsine takze su ovela pozadu ako deti z CLIL zs, skoda ze sa neda pokracovat

soooza
9. apr 2024

@bebe99 inak od dalsieho septembra nabiehaju aj dalsie skoly na tuto metodu....Nasa (drienova) ide tiez