Zvažujeme dovolenku v Taliansku

12. júl 2023

Ahojte, zvažujeme dovolenku v Taliansku. Nikdy sme tam neboli, neviem čo od toho čakať ani kamsa smerovať. Poraďte nejaký typ kde ísť k moru, čomu sa vyvarovať a prípadne ktoré mesta stoja za pozretie. Dakujem

marci77
12. júl 2023

chcete ist autom? ci letecky?

ak autom, vela ludi chodi na sever: Lignano, Bibione, Caorle, Lido di Jesolo, Cavallino .....
ale tento rok to tam dost zdrazelo a velmi vela apartmanov je uz vybukovanych ....ale ak planujete napr. september, to by mohlo byt v pohode

tento rok som si vsimla, ze trochu nizsie, okolie Rimini, Riccione .....v tej cene, co by ste zaplatili iba za apartman na severe, kde si musite doniest este aj vlastne obliecky - tak tam dostanete v tej cene aj polpenziu, plnu penziu a plazovy servis (sice je to dalej, ale tak porovnajte si)

niektori chodia do Toskanska

alebo letecky Sicilia, Sardinia, Neapol, Rim
je aj nejaka nova letecka linka do Bologne, Perugie

diewcatqoo
12. júl 2023

Nechodte v auguste - to maju Taliani dovolenky a vsade je plno. Pripravte si pevne nervy... maju na vsetko cas, nikomu sa nechce hovorit po anglicky a su na moj vkus dost hlucni. Pripravte sa na to, ze pocas obeda sa malokde najete, pretoze je siesta. Zacina to tam zit az podvecer, takze ak idete s dietatom, ktore je zvyknute na obed jest a nemate zabezpecenu hotelovu stravu, moze to byt problem. Ak idete autom, pripravte sa na to, ze pravidla cestnej premavky, dopravne znacky, semafory a smerovky su tam len na ozdobu. Ak budete vyuzivat MHD, nie je nic neobvykle, ze autobus vam na zastavke nezastavi, ale zastavi niekde inde alebo ze nepride nacas, pripadne nepride vobec...
Mesta neodporucim, tych je velmi vela, ktore stoja za pozretie. Podla mna je Taliansko krasna krajina, ale vzdy, ked tam som, po tyzdni mam chut niekoho uz vyfackovat. U mna plati takato umera: cim viac na juh, tym je krajsie more, ale zaroven moje nervy su viac v kybli. Ale my si riesime vsetko vzdy po vlastnej osi a ja som dost cholerik, takze asi preto som na tom takto 🙂

autor
12. júl 2023

@diewcatqoo tak toto dobre že čítam lebo sme práve v auguste chceli ísť 😄

lilizzachy
12. júl 2023

My ideme letecky do kalabrie...uvidíme ako bude 🙂 a ideme v auguste 😃 bola som už v Bibione, to sme boli autobusom a bolo dobre. Ja mám Taliansko rada.

negymama
12. júl 2023

mz sme boli toho roku na krete letecky, krasne more, slnecne pocasie, tam prsi len 2 mesiace v roku - januar, februar. Nepreplnene ludmi, pekna krajina, prijemni ludia. Cen v obchodoch potraviny cca ako u nas. restiky trochu drahsie, pivo za 5 eur, kava za 3 eur. Jedlo - taka ta "tacka" s jedlom pre dvoch stala 12 eur, cize v pohode cena - a to bolo v hlavnom meste centrum.
Ale my sme mali all inclusive, takze sme boli len v ramci vyletu.
Dokonca aj autobusy - do miest, ak chce clovek vylet mimo organizacie hotela ci cestovky, boli presne a klimatizovane, a nie drahe. 35 min. cesta do najblizieho historickeho mestecka bola 2,50/osobu.

kiki68
12. júl 2023

My sme boli v Grado, bolo krasne, teraz asi Bibione alebo Lido si Jesolo. Od nas je to cca 2,5 hodky autom. Tak je to narvane celkom v lete, ale to k Taliansku proste patri

diewcatqoo
12. júl 2023

@anonym ono sa to da prezit aj v auguste, takze ak uz ste rozhodnuti alebo mate nieco booknute, neruste to. Akurat sa ale treba obrnit trpezlivostou a pripravit sa na preplnenost a mozno aj neochotu, lebo vtedy maju aj miestni dovolenky.