Zdražovanie a dovolenka

13. jún 2022

Ako rada si prečítam tu na Mk statusy. Každý nadáva na zdražovanie, nedostatok peňazí, no taká letná dovolenka stojí kopec peňazí a to každý asi cestuje k moru. Tak asi život na SK nieje až taký zlý ako sa sťažujeme a náš pán minister financií tu chodí na skvelé nápady a inšpirácie, kde zvýšiť dane. Môžu sa ceny na SK zvyšovať, veď pri pohľade tu na plochu vie, že ľudia na to majú 😀.. nie nezávidím. Samozrejme ži a nechaj žiť. To len taká moja úvaha v krásny slnečný deň na SK 😉

xena0
13. jún 2022

Vždy sú ľudia čo na dovolenku idú lebo si to dovoliť môžu a je kopec takých čo nejde....

autor
13. jún 2022

@xena0 to viem. Len tu je toho plný kôň

elenka.k
13. jún 2022

no, asi si ľudia dosť našetrili, keď sa bolo dva roky - pred - doma 😝

zuzanka.zuzu
13. jún 2022

u nas je zamracene... kde je slnecno?

elenka.k
13. jún 2022

@zuzanka.zuzu východ, posieláaaaam: 🌞

lamonita
13. jún 2022

Aj si si to odkontrolovala, ze ta konkrétna žena, co tu nariekala, aké je všetko drahe, potom vycapila foto z dovolenky?

zuzanka.zuzu
13. jún 2022

@lamonita napr.ja sice nenariekam ale fakt je vsetko drahe a na dovolenky chodime takze to tiez nemusi byt smerodajny ukazovatel 😀

autor
13. jún 2022

@lamonita áno na margo toho to píšem

emilka_1
13. jún 2022

No, mňa skôr ide vykotit, keď sem niekto napíše, že je ok dať za dovolenku pre 4 ľudí 2.5 tisíc, do Talianska, či Španielska, veď sa všetko zdražovalo 🙈 Tomu nerozumiem absolútne.
Teda rozumiem, Slováci robia tak, aby iní závideli, veď nech vidia, že som bola v Egypte či Turecku, keď na to "mám" 🤦‍♀️

54tinka54
13. jún 2022

Určite je veľmi veľa ľudí čo na dovolenku k moru nejdú. A bude ich čoraz viac, ak sa takto všetko bude zdražovať.
A myslím že väčšina z tých ktorí idú na ňu šetria počas roka. Málo kto zarába tak aby si v dnešnej situácii len tak z jedného-dvoch mesačných platov mohol dovoliť dovolenku pri mori.

0silvia0
13. jún 2022

tak ja mám práveže vo svojom okolí ľudí, ktorí k moru nejdú. Všetci majú odrastené deti a nikoho to už nebaví. Takže ťa môžem upokojiť, nejde každý k moru, ani ja nejdem. Len jedna Kolegyňa je teraz v Chorvátsku, ona chodí vždy mimo sezony a do nejakého zapadákova.

beronsche
13. jún 2022

Je zabavne, ze niekto povazuje aktivnych uzivatelov na soc.sieti za reprezentativnu vzorku krajiny..
Odporucam sa na situaciu pozerat podla realnych ludi a ich zivotov a nie podla statusov na soc. sieti... 😉

Plus je dobre si uvedomit, ze lahsie sa pise status o dovolenke pri mori ako o tom, ze do vyplaty zostava posledna dvacka...

0silvia0
13. jún 2022

@emilka_1 myslíš, že ľudia chodia na dovolenky aby iní závideli? Mňa osobne absolútne nezaujíma, či moja suseda/kolegyňa/kamoška bola na dovolenke v záhrade alebo v Egypte. Teba áno?

janka54321
13. jún 2022

aj ja si ,,pomrmlem", ze je vsetko drahe, ale akosi to neprezivam a veru na dovolenku chceme ist, ja s muzom sme pracovali stale aj pocas korony, ziadna pol rocna OCR s dcerou doma, tak uz nam treba vypadnut, ....peniaze boli aj budu

eskop
13. jún 2022

Ja som nebola už 10rokov pri mori a ani mi to nejak nevadí 😃 aj na sk sú pekné miesta, výlety, kúpaliská.. a nestaram sa kto ide nejde.. kto ide nech si užije a kto nejde nech si oddýchne aj doma 🙃

7lenka11
13. jún 2022

áno, všetko je drahé, ale veľa rodín si počas celého roka šetrí na dovolenku.. ľudia, ktorí celý rok tvrdo pracujú, často aj manuálne, si proste chcú dopriať pár dní pri mori, ja na tom nevidím nič zlé.. navyše, niektorí ľudia reálne neboli na dovolenke dva roky, moji rodičia až päť rokov.. mnohí z nich majú dlhšie odložené úspory, ktoré mali byť na dovolenku pred rokom, dvoma, troma.. treba sa na to pozrieť zo širšia

stanulienkat
13. jún 2022

Áno, všetko išlo hore, ale na Slovensku nie je až tak zle. Komu sa nelení, ten má aj na lacnejšiu dovolenku. Nezabudnime na to, že Slováci sú zvyknutí stale fnukat a sťažovať sa a Ľutovať sa

beronsche
13. jún 2022

@0silvia0 to nie, ale je skupina vnutorne neistych ludi, kt. to robi dobre, ze ini im tu dovolenku zavidia..
Ale samozrejme to, ze niekoho vyhodi zivot ineho z rovnovahy, tiez o nom nieco hovori.. 😁

autor
13. jún 2022

@stanulienkat asi tak

stanulienkat
13. jún 2022

@beronsche Prepáč, ale také slovné spojenie, že druhí čokoľvek závidia, je veľmi detinské. Ešte som nikdy nepočula o človeku, čo by niekomu inému závidel dovolenku. Možno nejaký veľmi jednoduchi, primitívni ľudia. Aj tu na koníku som si všimla, že keď niekoho nepochvális, alebo priamo skritizuješ, tak si označená, že závidíš, co je viac ako detinské.

beronsche
13. jún 2022

@stanulienkat ako komu nie je az tak zle.. Este pred pandemiou sme mali mnozstvo rodin, kt. sa dali oznacit ako pracujuca chudoba. Plus ked si vezmeme absolutny nedostatok financnej gramotnosti mnozstva slovakov, tak ak zdrazovanie neprestane, obrovske mnozstvo rodin bude v katastrofalne zlej situacii..

Neviem, preco to o tej zavisti adresujes mne, zrejme sme sa absolutne nepochopili.. 😉
Ja pisem o hranicnych ci az patologickych typoch osobnosti, o ludoch, kt. maju potrebu, aby ich ini obdivovali a zavideli im... Napr. taky ten typ, ze sa bude tvarit, ze sa ma vyborne, hoci by doma len suche rozky tlacil... Prip. taky, co si to bez obdivovatelov ani nedokaze uzit...
A tiez pisem, ze ak niekoho vyhodi z rovnovahy dovolenka ineho, tak tiez nebude celkom ok ..

lejusinka
13. jún 2022

@emilka_1 preco ked na to niekto ma nemoze ist na drahsiu dovolenku?

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emilka_1
13. jún 2022

@0silvia0 nie, mňa to nezaujíma. Napísala som, že vela Slovákov to tak robí (nie všetci), že aby druhí závideli a je to fakt. Ľudia si berú pôžičky, aby si kúpili dovolenku či drahú elektroniku, aby iní videli, že akože na to majú 💁‍♀️

autor
13. jún 2022

@emilka_1 to mi pripomenulo film...Slunce , seno , jahody ako kupovali PC za zlaté zuby 😀

emilka_1
13. jún 2022

@lejusinka nepochopili sme sa. Ja som to písala z osobnej skúsenosti, že trebárs to Španielsko či Taliansko máme precestovane za zlomok ceny preto mi pride šialené dať do toho niekoľkonásobok. Lebo viem, aká je reálna cena a že za toľké peniaze môžem toho vidieť a spoznať viac.

xena0
13. jún 2022

Aha, tak ja som nejak nepostrehla žeby toho bolo nejak viac... ale skôr taká normálne blíži sa dovolenková sezóna tak je to aktuálne

lejusinka
13. jún 2022

@emilka_1 akoze toto ja chapem. Tiez som bola na dovolenke s malym ruksakom za par €€ a potom aj na niekolko tisicovej luxusnej dovolenke preto ze sme vtedy mali chut sa dat rozmaznat. Podla mna ale nie je fer tu urazat za to ludi a vraviet ze len chcu aby im druhy zavideli 🤷🏻‍♀️ Kazdy ideme na taku dovolenku aku mame ci uz financne alebo aj pocitovo.

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. jún 2022

@martina1985ba tiež si myslím. Aj náš pán minister financií to vie