Zaujímavé miesta na výlety pre zvedavé deti

zuzuzu3
29. jún 2017

Čaute všetci. Poprosila by som o tipy na zaujímavé a osvedčené miesta, kam sa dá ísť s už trošku staršími zvedavými deťmi. Zaujímavosti, historické miesta, príroda, ktoré Vaše deti naozaj oslovili a odporučili by ste ich. Dcérku napríklad zaujímajú pyramídy, faraóni, bohovia a všetko okolo nich, ale bohužiaľ sa mi Egypt v dnešnej dobe nezdá bezpečný. Určite by sa jej páčila nejaká sopka, rozmýšľala som aj nad Pompejami. Proste nie umelo vytvorené atrakcie, ale miesta o ktorých si môžme najprv niečo zistiť, preštudovať si dostupné informácie a potom sa ísť na ne pozrieť. Trošku aktívnejšiu dovolenku, ktorá nebude veľmi finančne náročná, ale o to zaujímavejšia. Ide teda hlavne o Európu. Ďakujem 🙂

lilu7
29. jún 2017

pre deti a blizko - urcite chorvatsko - šibenik komplex solaris - uplne skvele vyblaznenie sa, na slovensku pre deti vyhne -hotel sitno - ale maju po slovensku siet hotelov tusim 4 s atrakciami pre deti, ale tiez ma zaujimaju miesta na dovolenku tak som zvedava🙂

hettinka
30. jún 2017

Taliansko - okolie Florencie, Pisa ... to je môj sen, ale zatial neuskutočnený.
Chorvátsko máme pobehané krížom-krážom. Mne osobne sa páčilo v Zadare, Dubrovniku, ale aj celý ostrov Krk je zaujímavý. Sú tam také zákutie so zrúcaninami, maličká jaskyňa Biserujka, najužšia ulička na svete v dedinke Vrbnik, nádherná prírodná pláž v Stara Baška, cyrilometodský odkaz v podobe písmen z hlaholiky rozmiestnených po celom ostrove a treba hladať (ak ich človek najde všetky, da sa niekam zaregistrovať, ale podrobnosti neviem)
Históriou dýcha aj Istria, veeeeľa rímskych pamiatok - aréna v Pule, vykopávky v Poreči. Okrem toho najmenšie mesto na svete - Hum a prírodné parky.

Nedaleko od SK, v Rakúsku - archeologické nálezisko Carnuntum-Petronell http://mojerakusko.sk/vylety/archeologicky-park...
je to síce umelo dotvorené, ale postavené na reálnych vykopávkach. Ja som tam bola už aj so svojimi deťmi a aj so žiakmi - stredoškolákmi a zaujímalo ich to. Je to tam tak na pol dňa, ak chce človek prejsť všetky expozície.

jumama
30. jún 2017

Vyber si krajinu, do ktorej by si chcela ist a pozri si poznavacie zajazdy cestoviek, vacsinou maju na dni rozpisane, co vsetko navstivia - mas to overene, bez zhonu, ze co sa da stihnut za cas dovolenky, co mate vyhradeny. Vacsinou naozaj naj pamiatky cestovky vychytaju. A potom si uz pozistuj viac o danom meste, ci by ste tam este chceli ist. Za mna dostupne a blizke, plne pamiatok a kultury su Vieden a Budapest. Vo Viedni v tom velkom muzeu umenia je i cosi o Egypte https://www.khm.at/en/visit/collections/egyptia... Len vacsinou je v lete v mestach tak horuco, ze naozaj je naj kombinovat poznavacky s kupaliskami... naoaj zalezi len na tom, kolko mate volna, a ci pojdete autom... ubytko si mozete cez airbnb.com zaistit....

jumama
30. jún 2017

A tak ako vyssie spomenuli Carnuntum, tak su tam i zamocky Schloss Hof, Orth... v oboch vo vyhradenych casoch aj slovensky sprievodca byva. Casto aj v pokladni rozumeju slovensky. Nie je to len sucha navsteva zamku, ale maju obrovske zahrady, so zvieratkami a naj co mam na rakusanoch rada - maju v tych parkovh v tieni stromov sietove hojdacky, ze si mozes v tom teple polezkat a posnivat 🙂 Ja by som chcela ist aj do Salzburgu tento rok.

jeniixaa
30. jún 2017

A ak chceš najmä prírodu, tak jednoznačne Slovinsko 🙂

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
30. jún 2017

@zltyslonik ja neviem, aké je bežne vstupné, keď ideme so školy, platíme len 4€ na osobu. Vo Viedni sú múzea zadarmo, ale Hofburg nie.

lilu7
30. aug 2017

Malkia park orechova poton - krasne miesto vela milych zvierat pre velkych aj malych.