Zabudnutý pas a aquapark v Poľsku

petrapod
14. júl 2024

Ahojte. Vyrazili sme na dovolenku na Slovensko ,ale k poľským hraniciam. Chceli sme ísť do akvaparku ,ale zabudla som pas? Stalo sa Vám to . ako ste to riešili? Ďakujem

berenika39
14. júl 2024

Máš občanský průkaz...

pribinak
14. júl 2024

Však si v EU, máš občiansky

cookie29
14. júl 2024

Obciansky preukaz v ramci Eu staci

thereisabear
14. júl 2024

Predpokladám, že pre dieťa, ktoré nemá občiansky.
Nešla by som alebo by som sa vrátila pre pas.

januska12323
14. júl 2024

Hranice sa bez dokladu neprekračujú, kto nemá doklad nepôjde. Úplne zbytočný risk.

petrapod
autor
14. júl 2024

@berenika39 deti tam nemajú fotky

berenika39
14. júl 2024

@petrapod Pak ale nemůžete přes hranice...

pribinak
14. júl 2024

@petrapod ak sa jedna o deti, tak by som si nevyrabala zbytočne problemy, alebo sa vrátila po pasy, alebo zrušila výlet

Ako dokážeš že sú to tvoje deti?

ysseba
14. júl 2024

@petrapod nemoze vam ich niekto poslat? Kurierom? 🙈 bez pasu by som to neriskovala

petrapod
autor
14. júl 2024

@ysseba ano zvažujem toto

nikdenikto
14. júl 2024

Je to návšteva Poľska nutná? Hľadala by som náhradný program bez nutnosti prekročenia hraníc alebo teda ako sa píše vyššie, nech vám to niekto pošle kuriérom.

petrapod
autor
14. júl 2024

@nikdenikto samozrejme keď nebudem mať pas nebudem riskovať🙂 ďakujem

fido69
14. júl 2024

@petrapod My sme prešli do Chorvátska s neplatným OP (a to boli ešte kontroly na hraniciach) a všimol si to až maďarský colník na ceste späť. Bežne sme cestovali do ČR bez pasu dieťaťa. Pokiaľ idete len na otočku, tak by som to vôbec neriešil. 😉

e1i
14. júl 2024

@fido69 na ceste spat to je tak ze domov ta pustia aj na neplatny. Ale ak nemas vobec neriskovala by som. Op bez fotky sluzi ako karticka zp na pristup do ezdravie.
@petrapod

e1i
14. júl 2024

@fido69 staci ze raz by Vas stopli a bol by problem aj len pri ceste do Cr

sisa_s
14. júl 2024

@fido69 vzdy sa musi najst nejaky expert, ktory poradi kravinu ist cez hranice bez dokladu...

viestta
14. júl 2024

@fido69 staci nahodna kontrola na ceste, z akehokolvek dovodu a maju na pruser zarobene. Poznam takych, co si len odskocili par km za hranice sa okupat do Madarska, nahodou ich skontrolovali Madari a mali na pol roka postarane o problemy a to este boli radi, ze ich pustili domov a deti neskoncili u madarskej socialky...

maranco
14. júl 2024

@petrapod už keď budeš po dovolenke doma v kľude, daj synovi urobiť občiansky preukaz na cestovanie a ten môžeš nosiť spolu zo svojím OP, tak ho nikde nezabudneš

dole je mapka do akých krajín môžete cestovať iba s občianskym preukazom
https://www.mzv.sk/sluzby/ak-cestujete-do-zahra...