Zabezpečenie kufra do lietadla

6. aug 2023

Dobry den, chcem sa len spytat, ze ako si “zabezpecujete” kufor ked letite a kufor ide do podpalubia. Poradena nam bola ta folia. Ale to sa mi velmi nepozdava. Staci dat na kufor zamok? Pripadne ak ma kufor vlastny zamok, pouzit ten? Alebo kupit na ne ten obal? Dva kufre mame skrupinove a jeden je latkovy.
Dakujem velmi pekne za vsetky rady 🙂

bykaterina
6. aug 2023

Otázka proti čomu Chces zabrániť kufor?

autor
6. aug 2023

@bykaterina tak pride mi prirodzene nenechat ten kufor iba tak napospas… stat sa moze vselico. Otazka znela inak 🤭

maca1984
6. aug 2023

Máme na kufroch zámky na kód.
Kufre máme aj " obalené" v návlekoch , ale to len preto, aby sme si ich ľahko spoznali.
Keď sa vytrepe na pás xy čiernych kufrov, bývala to "sranda"

bykaterina
6. aug 2023

No otázka neznela jasné. Zámok dáva všetci. To je asi jasné

annm81
6. aug 2023

Fólia sa používa ako ochana proti poškodeniu kufra nie práve citlivým narábaním. Nepoznám absolútne nikoho, kto by zabezpečoval kufor proti krádeži, pretože to nemá žiadne opodstatnenie.

blancheporte
6. aug 2023

Dávame streč fóliu

autor
6. aug 2023

@bykaterina nie je to az tak jasne. Xy ludi mi povedalo, ze naco zamok. Mne to ako naco nepride. A folia mi pride strasne neekologicka 🤷‍♀️
@annm81 ci ze nepoznas nikoho kto dava zamok?

autor
6. aug 2023

Dobre dakujem. Dam zamok a na latkovy kupim navlek. Skrupinove necham tak iba zo zamkom

bykaterina
6. aug 2023

Tak ja takého vôbec nepoznám čo nedáva zámok. To je vec číslo jedná a samozrejme menovka. Aj keď je jasné že ten zámok na kufre kde máš plastový zips je ti úplne na prd Lebo kto chce sa do neho dostane. Ale zabráni aspoň otvoreniu zipsu keď je natlačený kufor. Plastové kufre sú na prd. Lebo tam sa veľmi rýchlo stane že sa rozbiji. Lepši je latkovy aj keď ten plastový vyzerá lepšie.

sisaka
6. aug 2023

V živote som si nedávala žiadne navleky, ani fólie na kufor. Nechápem na čo je to dobré. Zámok msm vždy, používam taký, ktorý môžu otvoriť colníci a je ma ňom indikátor, že bol otvorený. Zatiaľ sa mi stalo len raz, že otvorili, ale aj vložili doklad o tom, že bol otvorený. Mám látkové kufre, Samsonite, už nejakých 15 rokov, nepoškodené, plne funkčné. Mám na nich značky, podľa ktorých si ich poznám, nepotrebujem ich do ničoho navliekať

annm81
6. aug 2023

Nie a pohybujem sa medzi ľuďmi z celého sveta, ktorý x-krát ročne lietajú nielen súkromne, ale najmä pracovne. Na letisku nie je veľmi priestor na to, aby ti to niekto vykradol. Väčšina pohybu kufra do lietadla a z lietadla je riešená automaticky bez manipulácie človekom. Tiež sa samozrejme používajú kamery a letiská si na tieto veci dávajú pozor - keďže riešiť vniknutie do kufra a následný problém s colníkmi môže byť pre letisko obrovský problém.

x_mery_x
6. aug 2023

Len zamkneme zamok co je na kufry, nedavame do folie, mame latkove kufre uz niekolko rokov a stale drzia

bluemoon24
6. aug 2023

Zamek, ktery je soucasti kufru je bezpecnejsi. S kladkou je otevreni kufru hracka - nozem rozjedes zips, vezmes si co chces a pak objedes tim zamcenym kufr a nikdo nic nepozna, videla jsem video, jak se to dela 😅. Igelitova folie slouzi jen k ochrane zavazadla pred mechanickym poskozenim. A pokud v kufru budes mit neco, co budou chtit zkontrolovat, tak ti zamek i folii normalne rozstrihnou.

bykaterina
6. aug 2023

@bluemoon24 stačí pero keď ma umelý zips a vojde ako do masla. To že tam niekto bol zistíš až na hotel Alebo doma.

autor
6. aug 2023

Dakujem vsetkym. Ja som ako decko s rodicmi lietala vela, ale to uz je aj viac ako 20 rokov. A tento rok som konecne muza zlomila na dovcu letecky (on sa boji🤭)… tak trosku uz stresujem, lebo kazdy povie inak 🤷‍♀️
A ospravedlnujem sa, ze som uvodnu otazku sformulovala nestastne…
Naozaj vsetkym dakujem

minenkak
6. aug 2023

My len takto

daridari11
6. aug 2023

Fólia je fajn riešenie podľa mňa.
Neviem, aká je morálka na iných letiskách, ja som dávnejšie poznala suseda mojich známych, ktorý v Ba robil na letisku, vyberali si z kufrov čo sa im zapáčilo, ale bolo to možno pred 20 timi rokmi, snáď je teraz iná situácia.

belllinka
6. aug 2023

@bykaterina my nedavame zamky na kufre. Co by mi tam uz len tak ukradli? Plavky alebo opalovaci krem? 😀

autor
6. aug 2023

@belllinka ja sa skor bojim, ze sa otvoria pri tej manipulacii alebo nieco podobne 🤷‍♀️

jazula
6. aug 2023

Ak ho nezabudnem doma, dávam maly visiaci zámok. V podstate hlavne proti náhodnému otvoreniu… Skúšala som taký látkový navlek ochranný, ale zadierali sa doňho kolieska, tak ho nepoužívam.

bykaterina
6. aug 2023

@belllinka no tak pre niekoho sú tie vecí dôležité ( viď nedávna katastrofa rodos, že nemajú svoje kufre s tými plavkami a opalovakom) a hlavne mám istotu keď a ním prastia na pas tak sa mi neotvorí.

viera27
6. aug 2023

Mame skrupinove Samsonite. Nalietali uz toho hodne a nic im nie je. Foliu nepouzivame. Zamok mam kodovaci,ale de facto vsetky zamky su ti na dve veci. A v kufri uz aj tak nemozes mat elektroniku,takze handry ma netrapia. Akurat proti mimovolnemu otvoreniu zapnem tym pasom. A hlavne nim upevnim vysuvnu rucku. Videla som na vlastne oci,ako do lietadla nakladali stylom: "vysuniem rucku a kufor dviham na nej". Samozrejme ze to rucka nevydrzala....

autor
6. aug 2023

@belllinka no tak ako nebolo by mi vsetko jedno kebyze pridem na dovolenku a polka kufra mi chyba… aj keby to boli len handry

guudy
6. aug 2023

Bezne handry ti neukradnu z kufra, neboj. To by si tam musela mat nieco hodnotne. Nam ukradli napr licenciu na windows. Ale to bola specialitka pracovnikov letiska v seattli.
Ad zamykanie kufrov. Mame skrupinove samsonite, tie maju vstavany zamok TSA. Nic ine na kufre nedavame. Obycajny zamok ti prestrihnu a zahodia, ak ti budu kontrolovat kufor. Ale je to fajn proti nahodnemu otvoreniu.

smajliica
6. aug 2023

Mám nalietané celkom dosť a nikdy som naň nič nedávala. Nikdy mi nič nezmizlo, nikto nič neukradol ani sa samovoľne neotvoril.

majlo1234
7. aug 2023

Mam samsonite kufor so zamkom, nikdy som ho nezamkla. Ale teda predpokladam, ze na to su tie zamky na kufroch, aby sa pouzivali.

sisaka
7. aug 2023

@smajliica tiež som ešte nepočula o samootvaraní kufrov. Radšej si kúpim nejaký kvalitný kufor, ako nejaký črep, ktorý musím omotať igelitom, prepasať páskami a neviem čím, aby sa mi po ceste nerozpadol

ibrunova
7. aug 2023

O čo ide? Aby ti niekto nevykradol kufor alebo aby sa neodral, nezašpinil?

bucko555
7. aug 2023

Dávame zámky a plus obalíme do strec fólie aby sa kufre nepoškodili .....dcérka má škrupinovy kufor tak sme dali viac fólie a nemá ani škrabanec

kacusik69
7. aug 2023

ak sa ti zda folia neekologicka, existuju navleky na kufre… inak folia - VZDY nechavat bocne usko volne (treba spravit otvor)