Wizzair a bonboniéra

19. feb 2024

Zdravím, o pár dní cestujem do UK, mam len príručnu batožinu na par dni, cize len ruksak co pôjde pod sedadlo, nedokupovala som ďalšiu batožinu. Otázka moja znie, ci môžem do toho ruksaku zobrať 300g bonbonieru a 2dcl šampanského, ako darček do UK? Alebo mi to vyhodia z toho ruksaka? Viem ze môžem mať max liter tekutín, co by bolo ok, ale čo keď je to alkohol? A čo tá bonboniera? Prejdem s tým do lietadla? Ďakujem

lenkahvh
19. feb 2024

bonboniera prejde, sampus ti vezmu, to uz je aky darcek 2 dc sampusu? ved kup v duty free flasu

autor
19. feb 2024

Chcela som simbolicky slovenský Hubert ako dar priniesť, aspon tu malú fľaštičku...

melanta
19. feb 2024

Môžeš mať liter, ale musí byť rozdelený po 100 ml. Takže 2 decovú flašku nemôžeš. Neprejdeš cez check in. Ale v dutyfree môžeš kúpiť aj veľkú flašu, čo kúpiš v duty free, to zobrať môžeš.

lenkahvh
19. feb 2024

ak letis z Bratislavy, tak kupis na letisku symbolicky aj daco lepsie ako Hubert

autor
19. feb 2024

Ach... Idem do zahraničia, domácemu som chcela doniesť nieco slovenské.. Preto Hubert 🤦

mk1111111111
19. feb 2024

Take su podmienky, platia pre vsetkych

nelka93
20. feb 2024

Však ale na letisku predávajú v BA zvykli mat Huberta. Co mu môžeš zobrať je ten malý darčekový balíček s tatranských cajmi. Myslím ze je rozdelený do poldecovych flasiek a je to podľa mňa viac slovenské ako Hubert. 2dcl fľašku ti zaručene vyhodia

limoncino
20. feb 2024

No ja neviem, do lietadla by nemalo ísť nič čo je pod tlakom, ak si dobre pamätám

kiki68
20. feb 2024

Ten Hubert neprejde, bonbobiera je Oki

kacusik69
20. feb 2024

@limoncino ak by to bolo uplne tak, tak taky tovar nepredavaju v duty free… s tymto problem nie je 😉

Autorka - treba kupit za kontrolou v duty free… cez kontrolu prejde max. 100 ml flaska

limoncino
20. feb 2024

@kacusik69 hej, to mi nedoslo 😂

fauko
20. feb 2024

Tak mu odnes bryndzu 😄

lakebabe
20. feb 2024

Letis z BA? Ak áno v duty Free mali hubert tu najvyššiu triedu l originál ešte za menej ako v tescu brala som naposledy tri fľaše na letenku myslím ze bol limit sedem fľašiek šampanského

Letuske pri nástupe som oznámila že mám v dutý free taške sampusy boli v pohode

lakebabe
20. feb 2024

@lakebabe takto ti ho zabalia a dajú do tašky papierovej s blokom pre personál ale náhraju ti ho na letenku

zuzanka.zuzu
20. feb 2024

@melanta prečo by neprešla cez check in? nemyslela si security?

kacusik69
20. feb 2024

@lakebabe v ramci EU je limit 60 litrov sumiveho vina (celkove mnozstvo)

lakebabe
20. feb 2024

@kacusik69 ja som letela mimo Schenghen tak som mala iný limit ale nebol s tým žiaden problem

autor
20. feb 2024

Dobre už je mi to jasne, ešte keby som sa vás mohla opytat, ze ako je to aj s takými cigaretami a zapalovacom (len jedna krabicka pre seba a jeden basic zapaľovač), a lieky.. Mam dvoje na predpis, užívať každý deň, euthyrox a brufen 600- stačí na letisku od nich ukázať predpis receptu v dôvera appke? A potom take ze magnézium napríklad, a anopyrin, co užívam tiež po jednej denne, všetky lieky by som si zobrala len potrebné množstvo, co je z každého 5 ks na 5 dní... Mate skúsenosť, ci s týmto bude nejaký problém prosím?

judit47
20. feb 2024

Lieky ok ale zapalovac BASIC sa pytas zo srandy ze😀

lakebabe
20. feb 2024

Lieky vždy nosím u seba nikdy to nikoho nezaujímalo ani som nevyzerala z príručnej a to lieky na recepty. Zapaľovač a cigarety ma muž tiež vždy u seba nikdy mu v žiadnej krajine ho nevzali a vždy si zapali ešte v odletovej kaviarni po security ked cakame na terminale fajčí sa tam normálne aj v BA aj v každej krajine

lakebabe
20. feb 2024

@judit47 prečo zo srandy ,vždy po security sa ešte fajčí v kaviarni na termináli ,v zahranici sú bezne fajčiarske salóniky pri čakaní na lietadlo ,zapaľovač mame s cigaretami v prirucnom ruksaku a za posledných 20 rokov k tomu na žiadnom letisku nikto nemal pripomienku