Výlet Poľsko a Covid-19 - zrušiť alebo ísť?

vyroba_soni
11. mar 2020

ahojte všetci, máme o týždeň ísť do Poľska-Zakopane na predĺženy víkend...nenapadlo by ma neisť alebo to rušiť, ale známi mi stále vravia, že by nešli...aký je Vás názor na to? Nechcem situáciu ani zľachčovať ani robiť paniku, ale myslím si, že to už je veľa...ďakujem za Vaše odpovede

brita7777
11. mar 2020

WHO oznacili stav za pandemiu a ludom stale nestaci. Treba byt ohladuplny aspon voci druhym, ked uz nie voci sebe

janynyna
11. mar 2020

Presne ako píše
@brita7777 ja by som nešla. Výlet neutecie.

vyroba_soni
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anesim
11. mar 2020

@vyroba_soni vibec nepanikarim, ale urcite NIE, je vyhlasena pandemia, mozu uzavriet hranice,
Myslim, ze je najrozumnejsie sa co najviac zdrziavat DOMA, a nie prechadzat sa po obchodnych centrach, chodit z krajiny do krajiny, nikdy neviete s kym sa stretnete, s kym ste v autobuse, kto si oproti vam kychne

heidi4
11. mar 2020

Presne. Ludom stale este nestaci. Kolko vas este musi odliezt a dovliect nam to sem a potom si uz len buchat hlavu o stenu, ze na co ste sa tam vlastne trepali??? Kolko dalsich nakazenych / mrtvych este treba, aby to aj ti najjednoduchsi / najsebeckejsi ludia polopate konecne pochopili???? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Ci sa spamatas az vtedy, ked sa to bude bytostne tykat tvojej rodiny??? Vsak co tam po ostatnych, vsakze....

sasa1310
11. mar 2020

@vyroba_soni v tomto svete sú tuším peniaze všetko. Akože mám fakt dosť z niektorých ľudí

anesim
11. mar 2020

@vyroba_soni A? Peniaze dolezitejsie ako zdravie seba al ostatnych? Radsej prist o peniaze ako ochoriet al zostat niekde zostat trcat v karantene

heidi4
11. mar 2020

@vyroba_soni aha, je to zaplatene...takze neprepadnutie zajazdu je vlastne omnoho prednejsie nez vlastne zdravie, zivot rodiny aj ostatnych....hmmm divna matika

monymony1
11. mar 2020

@vyroba_soni to nemyslite vazne toto pre par EUR!!!! Ostante doma ak mate kusok zdraveho rozumu

dopolbokaodrata
11. mar 2020

Ja som nešla ani na plienky, čo chodievame raz za mesiac. Keď raz odporúčajú nelozit kade tade, tak by ste to mohli skúsiť dodržiavať, tých pár dní /týždňov z vás neubudne.

simsalabim
11. mar 2020

@vyroba_soni urcite v tejto situacii nie... a vies o tom, ze vlada zvazuje dat do povinnej karanteny v zbernych taboroch vsetkych Slovakov vracajucich sa na Slovensko? Ziada sa ti este aj takato dovolenka?

haaadanka
11. mar 2020

@vyroba_soni ja by som sla... cez vikend ideme na nakup... Polsko nie je Taliansko..

heidi4
11. mar 2020

@haaadanka jasneee, ved si chod, uzi si vyletik aj Polsko, ved tam je 0 ludi nakazenych....
Len potom, prosim, bud taka dobra a uz sa na SK neveacaj ;) DakujemE!

marca12
11. mar 2020

@vyroba_soni nechodte. Situacia sa meni zo dna na den a ak uzatvoria hranice,je problem dostat sa domov. A ak aj prides,musis ostat v karantene min.14 dni. Chapem,ze je to dost penazi,no ja by som nesla uz len kvoli tomu,ze potom musim ostat v karantene. Zakopane bude plne turistov a nejaky prenasac virusu sa tam urcite najde. Navyse respektujme prosim opatrenia. Ak budeme disciplinovani, podari sa nam zvladnut tento virus.

selest
11. mar 2020

Nehnevaj sa ale ty nemas v rodine nikoho kto by mohol byt virusom ohrozeny? Co ak nedajboh umrie ale hlavne ze sa ti neprepadne vylet. Nie je to chripka. Rizikovy pacient sa nemoze proti tomu zaockovat ako je to pri chripke. Nase zdravotnictvo je uz beztak v prdeli myslis ze nemocnice zvladnu napor pacientov. Jedina ochrana je dodrziavat urcite opatrenia kym virus oslabi. To je tak tazke chvilku sediet na riti. Ja uz fakt neviem. Tak chod na vylet ked uz to mas zaplatene a uzi si to kym mozes...

mishka81
11. mar 2020

Inak prave hovorili ze vlada uvazuje o tom, ze da karantenu kazdemu co pride zo zahranicia. Cize by sa to tykalo aj vas. Neviem, fakt toto potrebujes? Naozaj sa neda aspon raz sediet chvilu doma na zadku?

haaadanka
11. mar 2020

@heidi4 no ked vidim ako tu niektorym presibava, tak mozno aj ostanem 🤦🏻‍♀️ .. tam to nikto nepreziva tak kriticky ako tu..mam tam pol rodiny... ziadne sialene nakupovanie a panika ako na Slovensku, kde uz pomaly nekupi clovek ani toaletny papier.. treba byt opatrni, dodrziavat hygienu, ale nejdeme predsa do Ciny, ale k susedom do Polska..

gazah
11. mar 2020

Nikam nechodiť.
kopírujem príspevok z jedného dnešného diskusného fóra - Slovák žijúci v Taliansku:
Som obyčajný človek, nie som ani lekár alebo vedec. D tým textom sa dá súhlasiť iba parcialne. Žijem v Taliansku, v Lombardii- sme týždeň v karanténe. Ľudia doteraz si robili z toho prču, no sranda skončila. Vyzerá to, že aj hlúpejší a aj tí, čo zľahčujú- pochopili , resp. Tušia, že situácia je vážna a je mimo kontroly. Sme v podstate v stannom práve. Nemocnice pred kolapsom, chýbajú prístroje na pľúcnu ventiláciu. Veľa mŕtvych sú ľudia, ktorých v podstate museli nechať zomrieť aby dali ventiláciu niekomu, kto má väčšiu šancu na prežitie. Presne v tomto bode si pán doktor neuvedomuje, že Taliansko je iba tretí týždeň s koronavirusom a kolabuje. Momentálne je okolo 10.000 chorých. Čísla stále stúpajú. Dokedy to bude udržateľné?
Takže keď pán doktor napíše niečo na FB ešte nevyriešil ani prd.
Takže ľudia... ten čo porovnáva chrípku D úmrtnosťou 0,1 % s koronavirusom čo zabíja 6% v Taliansku, tak je pre mňa demagóg . V tomto prípade s titulom pred a za menom.
Bohužiaľ - to isté príde na Slovensko. V bode kde je teraz Sk- bolo Taliansko pred tromi týždňami. Talianske zdravotníctvo ( na severe ) je na oveľa vyššej úrovni ako na Slovensku. Vyhýbajte sa preplneným obchodom, čakárni , pošte hromadným dopravným prostriedkom a dodržujte metrový odstup a umývajte si často ruky

Zrejme bude v piatok vyhlásená pandémia a celé Taliansko sa na 21 dní úplne zastaví, von ani noha.
To je chrípka.... Že?
Dávajte na seba na Slovensku pozor. My to tu dame

marca12
11. mar 2020

@gazah lenze to su skreslene pocty. Uvedom si,ze taliani maju jedno z najstarsich obyvatelov,pozri si pocty turistov,co sa tam premelu a navyse hlupaci neskoro zrusili karneval. Kazdy sa ohana Talianskom,ale to nie su najlepsie prirovnania. Navyse Taliani su nedisciplinovani. Tam zlyhalo viacero faktorov

evalin88
11. mar 2020

@anesim neuveris ale vybehla som len pre rozky, kym partner strazil syna. Vonku pred bytom kvantum deti veku od 2rokov po 15r. S loptami kolobezkami bicyklami, v kocikoch. Potraviny plne ludi...... hlavne ze nakaza potvrdena 2 mesta od nas ( autom polhodka) a nikto nic. Kazdy mal na haku.... hlavne ze zavreli skoly kostoly a skolky. A potom sa vsetci budu cudovat odkial to mohli dostat ked boli "doma"... ludia bohuzial doma nesedia, aj ked by mali...

jenny224
11. mar 2020

A presne pre tento prístup sa to takto šíri... Veď to už mám zaplatené, veď tam vírus nie je/málo prípadov... Pri všetkej úcte, ľudia sú tak neskutočne primitívni, že to ani možné nie je. Sebeckí, nezodpovední. To nie je o panike, ale o zodpovednom prístupe

heidi4
11. mar 2020

Uz len tolko dodam: Clovek si vazi vlastne zdravie, az ked ho strati.
Konaj tak, ako sama uznas za vhodne. Si predsa dospela a teda i snad schopna rozmyslat vlastnym "palivom". Len aby si neprisla potom o viac ako je ta suma zajazdu, a vtedy ti uz asi ani viac prachov nebude luto vyhodit....ak ti vobec este pomozu.
Wtf, fakt to nepochopim. To neviete pockat??? Polsko vam neutecie, bude tu iste aj o rok. Ludia fakt nevedia chvilu obsediet doma na prdeli.

gazah
11. mar 2020

@marca12 A Slováci sú disciplinovaní? Plné ihriská detí, atď. Ja by som to vonkoncom nepodceňovala.
Tu je ďalší článok na túto tému: https://www.facebook.com/notes/samuel-marec/kor...

basullinka
11. mar 2020

My sme mali naplanovany vikend, prelozili sme termin na leto, vybavene a ochota zo strany hotela bola aj ked pojdeme az po dobe platnosti vouchera. O nic sme neprisli, nikoho neohrozujeme.

epicuromixit
11. mar 2020

@vyroba_soni plackova bola, kľudne choďte 👌👊

stanulienkat
11. mar 2020

Kto chce kam... Neverim,ze moze lucidny clovek toto opytat.

heidi4
11. mar 2020

@haaadanka OK, nebudem sa tu natahovat. Ide predsa aj o tvoje zdravie a najma ty sama si si zan zodpovedna. Ja len ze, rozumny clovek nejde tam, kde mu hrozi nakaza - tj je tam viac ako 0,00% nakazenych, kedze v Polsku su predsa uz tiez... ale vsak, ty musis vediet. Asi mas recept na to, ako ich spoznat a vcas sa im vyhnut.
Som vsak za, aby vedome ohrozovanie zdravia ostatnych bolo trestnym cinom... :(

agimami
11. mar 2020

Ja mam fakt dost.. Stale vam nestaci. No chodte si. Na vylet ale si tam potom aj ostaňte

brunetkas
11. mar 2020

@vyroba_soni My prave to iste riesime v tieto dni..Pobyt kupeny niekedy v Januari mali by sme ist o dva tyzdne som v 26tt manzel tam pisal ci sa to vzhladom na situaciu aka je neda zrusit.Vraj nie.Tak to skusime prelozit na jesen ked to nebude mozne nejdeme nikam a pobyt prepadne😔Bohuzial som to nestihla poistit pre pripad storna.

sense
11. mar 2020

@vyroba_soni uvidis aka bude situacia o tyzden....