Výlet do Dubaja a let s Emirates

vikusjk
17. apr 2023

Ahojte, uz par rokov zvazujeme ist na vylet do Dubaja, zatial sa nam to nikdy nepodarilo, ale teraz to snad vyjde a 1.5. poletime. Prosim vas tie, ktore ste uz navstivili Dubaj, oplati sa nam letiet s Emirates? Je to trojnasobne drahsie, ako napr. Wizz, ale zase vraj spolu s letenkou ziskavame aj nejake dalsie zlavy, napr. na Burj Khalifu - viete niekto o tom viac prosim vas?
A k ubytovaniu, chceli by sme apartman, vsade citam, ze najlepsia cast je Marina. Ak ho ale budeme mat bez stravy, nie je tam problem rano zbehnut nakupit nieco na ranajky?
Dakujem a majte krasny den 🙂

martinmmartin
17. apr 2023

@vikusjk Wizz je uplnev pohode a trojnasobna cena nie je vobec nataky kratky let odovodnitelna hlavne ked nikam neprestupujes. Ak by ti emirates usetrili hodiny zivota alebo trepanie sa niekam do tramtarie tak hej ale inak nie.

Pozri si ubytko na google maps a zisti kde budes moct chodit nakupovat peso. Mozno zistis ze aj nikde lebo Dubaj je stavany uplne tragicky pre automobilovu dopravu tak bacha. A tiez si mozes nastu dovat ako tam funguju donasky ( uber eats atd) Kde ti borec na bajku donese nakup z potravin

martinka13
17. apr 2023

No Emirates sú iná káva ako Wizz. Letela som oboma a samozrejme cena odráža kvalitu. Ale ako sa píše vyššie, nie je to tak dlhý let, že nevydržíš Wizz. Čo sa týka zliav tak o tom neviem. My sme platili normálne.

vikusjk
autor
17. apr 2023

@martinka13 Ak teda vies porovnat obe, mozes mi prosim ta uviest nejake rozdiely? Ak chces, mozes do sukr.spravy. Viem, ze Emirates ponukaju stravu na palube (asi v cene letenky?) a na wizz si ju dokupujes sama, Emi by mali mat nejake filmy, hry atd - tie su tiez v cene, ci sa za to extra priplaca?
Dakujem

martinka13
17. apr 2023

@vikusjk v prvom rade lietadlo. Oveľa viac miesta. Hry , filmy to sú samozrejme. Strava je fajn, napoje v cene, máš na výber aj vegetariansku. Vo Wizz bolo mojim cieľom prežiť let 🙂. Strava = bageta. Ostatne sa platilo

vikusjk
autor
17. apr 2023

@martinka13 cize myslis, ze je aj pocitovo lepsie ist s Emirates? Moj muz sa boji lietat a akoze prezil aj let do Egypta so smartwings, ale chudak dost sa potil 😅 a toto je este dlhsi let. Ja si neviem predstavit, ci to moze mat vplyv na psychiku cloveka, lebo sa lietania nebojim. Je menej citit nejake turbulencie, alebo tak v ich lietadlach? Z Viedne lietaju boeingom 777, nie tym najvacsim airbusom (skoda, to by bol asi este vacsi zazitok)

martinmmartin
17. apr 2023

@vikusjk Tak ja osobne budem advokat wizzairu. Z viedne pojdeemirates celysvet prestupovatv dubaji do svojich destinacii. Indicke velkorodiny, Rusi ktoru musia obchadzat vsetko caz dubaj,..atd . Mas v emiratoch v sedadle obrazovku ale dnes ma kazdy mobil. A miesta na sedadle je tam viac iba minimalne . Tiez nastupovanie vystupovanie je oddysea a je rozdiel nasukat 197 ludi do wizzairu a 500 do emirates. Tiez nemusite sediet pri okne co sa ti ako rodine vo wizzaire nestane lebo kazda rada ma okno v malom lietadle. V Emirates bude mat chudak letecky fobik ovela stirsnenejsi picit lebo je tam ovela viac ludi na m2

martinmmartin
17. apr 2023

@martinmmartin A tiez faktor cena. Kolko je to viac v emirates?? Aku dostanes za peniaze navyse protihodnotu? Stoji ti to za to? Vyrataj si na kolko veceri pojdete zdarma za obetovanie trosicky pohldlia na parhodin v lietadle. A rozhodni sapodla seba

vlado818
17. apr 2023

Napr letenku som kupoval pred mesiacom za 100€ wizz spiatocnu. Lietame casto. To mate ako mhd v BA.
Novy autobus s klimou alebo stara karosa funkcna.

vikusjk
autor
17. apr 2023

@vlado818 tak to je ozaj cena, pri ktorej nie je co spekulovat. Ale to bola asi bez batoziny, teda iba s tou malinkou prirucnou pod sedadlo, vsak?
wizz lieta z Viedne len do Abu Dhabi myslim a do Dubaja len z Budapesti

martinka13
17. apr 2023

@vikusjk no neviem ako teraz. My sme boli z Viedne Airbusom A380-800. Tam vôbec necítiť vzlet ani pristátie. Neznášam lietanie a jedine v tomto lietadle je to ozaj pohoda...

vikusjk
autor
17. apr 2023

@martinka13 chapem. Zial, teraz je v letovom plane uvedeny boeing 777. No uvidime teda, ako to poriesime, kazdopadne vdaka za info

vlado818
17. apr 2023

@vikusjk ano abu dhabi. Ale lieta sa aj dubai z viedne.
Ano mala batozina ale nikto nikdy nekontroluje. Takze normalny ruksak beriem.

oliverceky
17. apr 2023

@vikusjk Z Viedne lieta aj poschodový airbus, leteli sme v ňom, zážitok veľký!