Vodotesný fotoaparát - ktorý kúpiť?

vikusjk
4. jún 2019

Ahojte, ospravedlňujem sa, ak to sem nepatrí, ale vyzná sa niekto vo fotoaparátoch? Chcela by som na dovcču nejaký nie drahý a neviem, ktorý je lepší. Porovnávam:
https://www.mall.sk/digitalne-kompakty/panasoni...

a

https://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/fujifi...

Pripadne iny v cene okolo 150 €? Pomoze kazda rada, dakujem!

lubik87
4. jún 2019

My sme mali GoPro kópiu kúpiš za 50/60€ má aj vodotesný obal za.mna čistá paráda 🙂

babyfrog
4. jún 2019

ja odporúčam tiež go Pro... mi máme doma aj hero - tú predávame a potom máme trojku...

vikusjk
autor
4. jún 2019

@lubik87 @babyfrog baby gropro je znacka? V tomto sa vobec nevyznam. Ale nechcela som nieco s obalom, ale vodotesne

lubik87
4. jún 2019

@vikusjk áno značka ale ako píšem máš aj veľmi vydarené kópie .je to malinké robíš videá , vysoká kvalita obrazu ...

babyfrog
4. jún 2019

@vikusjk áno je to značka Go pro sú to outodoorové kamery, sú vodotesné, prachu odolné .. my už len stým na dovolenku

vikusjk
autor
4. jún 2019

@babyfrog hmm len ja chcem na fotenie, nie na videa

babyfrog
4. jún 2019

@vikusjk to je aj na videa aj na fotenie

kikina84
11. jún 2019

@vikusjk my ideme potapat a kupili sme tuto..parametre na urovni gopro,velke prislusenstvo..a krasna kvalita..odporucam

vikusjk
autor
12. jún 2019

@kikina84 vdaka, len ja chcem fakt fotak, toto by sme vobec nevyuzili, rovnako ako gopro, my videa vobec netocime

kikina84
12. jún 2019

@vikusjk ale ved s nim sa daju krasne fotky robit..nie len videa

vikusjk
autor
12. jún 2019

@kikina84 vdaka, tak to prestudujem 🙂

kikina84
12. jún 2019

@vikusjk nastavis ,pripnes na hlavu ,hrud alebo ruku a uz ti pekne same snima..fotky sa daju spravit potom aj z videa..nahras video a vyberies co sa ti paci a z toho fotky spravis..tieto lepsie kamery uz maju pekne rozlisenie ,dokonca aj 4K a tato ma aj specialne filtre na potapanie..krajsie farby s nimi a nie fadny podmorsky svet..urcite odporucam

vikusjk
autor
13. jún 2019

@kikina84 no práve ja to nechcem mať nikde pripnuté, chcem to len zobrať ak idem fotiť, spraviť párkrát cvak a odložiť. Fotky z videa nie sú také pekné a kvalitné, ako klasický keď robíš foto. Ale uvidíme. Ešte mám týždeň 😂

anavi007
13. jún 2019

@vikusjk ahoj,my mame nikon coolpix,sme s nim spokojni,skus pozriet

martin_76
13. jún 2019

@vikusjk
V tom prípade by som odporúčal Fuji alebo Olympus. Ak to chcete kúpiť v kamennom obchode, je výhoda (môžete si ich vyskúšať, je to o ovládaní, ako vyhovuje menu a tak...)
Go Pro je skvelé, ale je tam veľa ale. Čisto na fotenie (nepraktický tvar, taká malá kock a, fotka z videa - pekná blbosť, veľa práce v postprocese a výsledok nikdy nie je taký, ako originál fotografia z fotoaparátu) Na druhú stranu, aj z týchto fotoaparátov je pekné video, ale nie tak dobré, ako originál z kamery napr.: GOpro.

vikusjk
autor
13. jún 2019

@anavi007 ďakujem, a ktorý model prosím ťa?

martin_76
13. jún 2019

@vikusjk
Teraz som to pozeral a Olympus je šialene nad limit cca 240€, ten Fuji vyzerá skvele. Ešte je tu bazos.sk možnosť, alebo super dobrý malý fotoaparát (Čo už možno doma je. Ste naň zvyknutý - nepoznám nič horšie, ako ja na dovolenke s novým foťákom som viac študoval manuál, ako si užíval fotenie) a kúpiť k nemu vodotesné puzdro. Ja osobne používam také pvc so suchým zipsom, vkladám doň zrkadlovku za cca 1000€ a v pohode.

anavi007
13. jún 2019

@vikusjk nikon coolpix w100,stoji okolo 130€

vikusjk
autor
13. jún 2019

@martin_76 240 je nad limit, ale nie je to zas az take zle, ak foti dobre. A ktory model to je prosim? Lebo ja som nasla nejaky cerveny, ale ten je cez 400. Cez 350 e by som uz zas mozno volila radsej tu kameru gopro, len neviem, ake robi fotky. Ma asi 12 mpx, co nie je zle, ale fotaky maju bezne 16 mpx. Bezne fotime len do mobilu, ale videla som foto z bazena a tak ma trklo, ze na dovcu by sa celkom taky fotak hodil. Mobil vo vodotesnom obale foti otrasne.

martin_76
13. jún 2019

@vikusjk
Mobil všeobecne fotí otrasne, 🙂 Viem, otázka vkusu, ale polovica z nich sú omaľovánky... Tie vodotesné puzdra, obaly... Je ich viac typov, najdrahšie (cenovo niekedy aj viac, ako aparát) sú tzv. Pevné (väčšinou acryl, polyacryl), potom je kategória pvc vrecko/obal skoro, ako na mobil, len má akrylový priezor (najlepší pomer cena : výkon)
A potom sú tie obaly na mobil (pre fotoaparáty sú o čosi väčšie 🙂 čisto z pvc teraz mám taký, ale fotografie sú super.

vikusjk
autor
13. jún 2019

@martin_76 vdaka :D a ktory to model toho Olympusu je ten za tych 240? :D

martin_76
13. jún 2019

@vikusjk
Add fotky z go pro: nie sú zlé, len objektív týchto akčných kamier je v drvivej väčšine širokouhlý až brutálne širokouhlý. To znamená, že normálnu rodinnú fotku s ním nespravíš, prípadne na každom portréte (myslím tým, že na fotke bude hlava) bude mať osoba o dve čísla väčší nos.
Na akčné veci super, vidíš súvislosti, ale ani profíci nepoužívajú GOpro a podobné "sračky" To v úvodzovkách preto, lebo pre nás bežných smrteľníkov, (alebo youtuberov začiatočníkov) je video bez úprav vysoko použiteľné. Ale aj tie najlepšie kluby keď niečo potrebujú, si najmú profíkov.... (bez debaty...)
A keď sa naučíš robiť fotky tak, aby sa páčili viacerým je to len plus. Toto Ti GO pro neumožní. Dokonca tie základné modely majú len veľmi malý displej. (Ak vôbec majú nejaký) veď aký by ste chceli na takú malú kocku dať.... A to nehovorím o režimoch, napr.: ohňostroj, hory, portét, noc.... atď...

acivi81
8. aug 2019

Ahoj.

S vodotesnými fotoaparátmi je problém. Pretože sú prispôsobené na fotenie pod vodou a na súši zle fotia.

Jediný fotoaparát čo to zvláda je Olympus TG5 / TG6. https://www.fotolab.sk/eshop/digitalne-fotoapar...

Recenzia:

https://www.youtube.com/watch?v=R-e5MPWKqVE
vikusjk
autor
9. aug 2019

@acivi81 vdaka, uz mame po dovolenke :D kupili sme Nikon Coolpix a foti super aj na susi ;) Mame krasnu fotoknihu s fotkami na pamiatku, kupu nelutujem. Je sice lacnejsi, ale nam uplne staci, nerobime ziadne profi fotky ;)

martin_76
10. aug 2019

Tak potom super.
V podstate všetky fotia dobre, ten článok je vlastne reklama, síce je o čosi lepší, ale aj asi tak 3x drahší...
Ten za tých 240 bol práve TG4 na bazoši, z Bratislavy.
Takže predsa fotoaparát, gratulujem. Aj keď ho máte stále iba v automatike iAuto (alebo čosi podobné) verím, že fotky sa vydarili a fotokniha potešila.