Vlakom do Splitu

16. jún 2022

Ahoj máte skúsenosť? Odporúčate s malým dieťaťom, ktoré v aute nevydrží? Regiojet ide okolo pol 10 večer z BA a druhý deň okolo druhej je v Splite. Hlavne ma zaujíma, ako je to s kočíkom, dá sa vziať, či jedine golfáč? A tie postele v súkromnom kupé, či sú dosť široké, aby sme sa tam s malým vyspali 🤔
Ďakujem za každú skúsenosť a radu.

hsara99
16. jún 2022

My sme teraz riešili dovolenku do Splitu a ja a 1,5r syn ideme letecky. Letenky pre 2 osoby spiatočne vyšli 130€ 🤷🏽‍♀️ Cesta 1h10min z Viedne. Kočík a kufor pre syna bol zdarma. Skúste porozmýšľať aj nad týmto.

melanta
16. jún 2022

Ak nevydrží 8 hodín autom do Splitu, myslím, že nevydrží ani 14 hodín vo vlaku. To je z môjho pohľadu strašne dlho.

martinka13
16. jún 2022

Vlakom lepšie ako autom. Lietadlom lepšie ako vlakom. Ja by som z vlastnej skúsenosti vybrala lietadlo.

blaazi
16. jún 2022

Bola som minulý rok súkromným kupé..myslím si, že dvaja sa na lôžko nezmestia, ani keby jeden cestujúci bol dieťa. Lôžka sú pomerne úzke. Mali sme ich v kupé 4.

jt261
16. jún 2022

Otras😀 nikdy viac... minuly rok som takto siel. Vlak meskanie tam 6hodin, meskanie naspat 5hodin. Klima v noci zapnuta na -1000. Mal som mikinu teplaky a triasol som sa celu noc

autor
16. jún 2022

@hsara99 cez akú stránku ste kupovali prosím?
@melanta vo vlaku vydrží v pohode, tam nemusí byť pripútaný a môže si lozit a hlavne ľahnúť a cucnúť kedykoľvek. Ale krk za to nedám 🙈
@jt261 to ako úplne vážne???😯😯😯 keď je idchod o pol 10 večer, to ste v podstate do rána čakali na stanici na vlak? To si neviem predstaviť ani ja, nie ešte s dieťaťom. Je takéto meškanie bežné?

abbey1
16. jún 2022

Áno, to meškanie je bežné. Skús si vygoogliť články z minulých rokov. Jednoznačne hľadaj letenky.

hsara99
16. jún 2022

kiwi.com vždy na letenky 👍🏻 Kľudne mi napis aj ss

viera
16. jún 2022

..Ja tiez ze pojdeme vlakom🙂 do Splitu...Ale ked citam, ze meskania aj 2hod a viac, tak super...To radsej zvolim inu dopravu...🙄...To fakt radsej letecky...

autor
16. jún 2022

Priamy let 1450 s prestupom okolo 1200 a 11 hod letu. Aši ostaneme doma 🙈😂 žiaľ neviem to nijak korigovať, voľno mame len tých pár dní a iné spoje mi nenašlo. Vlakom by to nebola ani polovica, ale zas riskovať 6 hodinové meškanie s deťmi nemôžem

abbey1
16. jún 2022

A inú destináciu nechcete? Do Talianska a Bulharska boli teraz letenky do 20 eur.

alieta
16. jún 2022

ja som nasla za 527 eur spiatocne letenky (2 dospeli + 1 dieta), tam s prestupom 9:40h naspat priamy let 1:10h

kulumulu123
16. jún 2022

Nebolo by jednoduchsie prrdsa len to auto a ist vecer ked v noci adi krpec ajtak viac spi ako beha? Ked sa zobudi ze chce jest pit cokolvek tak na chvilu zastanes a pivenujes sa mu.... A tiezti v noci nepecie cely den slnko do auta....

kulumulu123
16. jún 2022

Hlave ked ides 4.8 a 8.8 savracias vlakom budes cestovat 14h kazdym dmerom ak nebude meskat ved po takej ceste budete radi ze 2 dni iba lezite na gauci oplati sa to vobec?? To asi radsej zvolit inu destinaciu a kupit letenky za par eur byt tam max fo 2h...

hsara99
16. jún 2022

Bez prestupov a vo vašom dátume. Iná destinácia ako Split byť nemoze?

viera
16. jún 2022

@abbey1 Ahoj, kde si nasla prosim letenky do Talianska za 20e?...Daj mi pls.link, dakujem

julish
16. jún 2022

Nepočúvam tieto klasické odhovacky, je to super pohodlne, my sme tak šli. Mali sme kupe aj tie rozšírené sedačky, tie sa dali prepojiť až do jednej veľkej postele na celé kupe. Cistucke, lacné, ekologické. Lietať mirnixdirnix stojí našu planétu veľa, dosť starodávne myslenie myslieť Lenka letenky a auta

abbey1
16. jún 2022

@viera Pozri cez Skyscanner, alebo rovno Ryanair.

abbey1
16. jún 2022

@julish Tak ekologicky šup k najbližšiemu jazeru.

piece
16. jún 2022

Záleží aké dieťa, asi vieš aj sama zhodnotiť či ti vydrží toľko vo vlaku, ono sa to nezdá ale to je asi aj dosť pre dospelého.

abbey1
16. jún 2022

@viera Potom ale kupuj priamo cez leteckú spoločnosť.

viera
16. jún 2022

@abbey1 vzdy to robim ze kupujem cez letecku spolocnost…Dakujem za link…Mam zas o znalost viac…☀️

jt261
16. jún 2022

Nie necakali sme na stanici... stali sme cca 4h na hranici madarska a potom asi dalsie 2h v rijeke a dovod nam bol povedany ze sa menil vlakveduci a zaspal 😀 cestou naspat to iste statie na madarskej hranici a potom este niekde v madarsku. Ja by som tuto cestu nedal uz ani keby mne zaplatia zato 😀 a k tomu kopec mladych opitych ludi ktory po 22 vrieskaju na cele vagony. asi 10x ich boli upozornit ludia aj ludia z regiojet a nic z toho. Povedali ze nemozu s tym nic robit. Aj cesta tam aj cesta naspat hulakanie do 1-2 rana. Nakoniec po ceste som sa stazoval na regiojet cez ich mail, a vratili mi asi 70% cestovneho za vsetkych pretoze som mal takeho skusenosti.

julish
17. jún 2022

@abbey1 dakujem, chodievame pravidelne. Nepíšem o ekológii zo srandy, začni to trosku sledovať a pochopíš (napr. FB Znepokojene matky) Ide o zdravie a život našich deti.