Turistické topánky do zimy a aj tepla

dominik2795
11. jan 2021

caute, chcem si kupit turisticke topanky, viac chodievam na turistiku v lete ale chcel by som aj par krat v zime ist do hory kde je aj sneh. Budu tieto topanky idealne aj aj? Ved ked si dam termo ponožku tak mi nebude zima ci? pokukujem po tychto https://www.exisport.com/sk/turisticka-obuv-vys...

090255
11. jan 2021

@dominik2795 ja mam mammut a v zime keď dám hrubú teplú ponozku sú super tiež...

jeemima
11. jan 2021

ak nepatris k ludom , ktorym noha v zime odmrza aj pri nule budu fajn tieto. manzel nosi len taketo vysoke turisticke a to aj cez - 10 ked je tak sa nestazuje. Kvalitna ponozka a je spokojny. Mne ale je v takychto zima uz aj koncom jesene.

simca06022011
11. jan 2021

Ja tiez nosim taketo vysoke aj v lete aj zime, v zime mam termo ponozky a zatial mi zima nebola, ked mam zmrzlinovy den, tak su take orhievacie vankuse do topanok :D ja sa skor pozeram, aby boli na milion percent nepremokave a my teda upradnostnujeme salomnky (inak moj chlap vlastne tiez ma taketo vysoke celorocne), myslim, ze uz mame 5 rokov tie nase a stale ako nove :D

dominik2795
autor
11. jan 2021

Musim brat len z exisportu lebo mam poukazku. A co tak tieto https://www.exisport.com/sk/turisticka-obuv-vys...

elistek13
11. jan 2021

V zime sa da ist v pohode aj v takychto na turistiku nejaku menej narocnu aj v takychto v pohode. Pokial ale nie je sneh, ak uz ides tak, ze je sneh tak to by som moc neodporucala, tam treba fakt vyssie topanky nie len clenkove aby sa ti sneh nedostal dnu a hlavne ta povrchova uprava by mala byt robena presne na take podmienky, ze stale vlastne kracas v mokrom aby to nezacalo sat vodu, lebo nie je nic horsie ako ked mas v zime celu nohu mokru, to si mozes byt na sto percent isty, ze ta potom caka nejake marodenie

erickatt
11. jan 2021

@dominik2795 treba poskusat ,ja som si vybrala cez net, ze paradne a vobec mi nesedeli

bmuller
11. jan 2021

@dominik2795 No zda sa, ze tie Trezety su urcene pre chladne podmienky, aj zvrsok maju taky usposobeny na kontakt so snehom, tie Kaylandy su skor trojsezonne jar-jesen, no na zimu s hrubou ponozkou by sa dali.
Vychadzaj z toho, na co ich chces najma pouzivat - ak ich chces vacsinou na leto , v Trezetach s oznacenim termo to asi bude trochu prilis, kym parkrat v zime zase s Kaylandmi asi s dobrou ponozkou vydrzis.
A dalsia vec je, ako ti budu ktore sediet na nohe.

dominik2795
autor
11. jan 2021

@bmuller a ked tam posu trvalo nepremokava to znamena ze aj keby 8 hodin stojim vo vode tak mam suche ponozky?

bmuller
11. jan 2021

@dominik2795 no na to by som sa velmi nespoliehala, ze je nieco absolutne nepremokave... ale skor by ti poradili na nejakom turistickom portali, napriklad www.hiking.sk

maris5
11. jan 2021

@dominik2795 hlacne kupit spravne turisticke ponozky. Na leto pouzivam - volam ich ponozky s chladenim - su urcene na teploty 25 + a potom su speci ponozky na zimu. Ponozky robia vela v topankach

felicitab
11. jan 2021

Môj muž má Garmont topánky a je veľmi spokojný, predošlé mu vydržali dlhé roky. Čo sa týka tepla, treba určite vhodné ponožky.

halci
11. jan 2021

@090255 presne, Mammut - teraz som si ich kupila a su vynikajuce (zatial 2x obute). Nepremokave, teple, staci tenka ponozka. Mala som v minulosti aj Garmont a Salomon, ale tieto vyzeraju ze s nimi budem velmi dlho spokojna.

090255
11. jan 2021

@halci tak ja ich mam už hádam aj 10 rokov a sú stále super🙂

halci
11. jan 2021

@090255 Tak to som rada, to je svajciarska znacka, hoci vyrobene vo Vietname, ale snad si drzia kvalitu. Mne najviac vydrzali boty Garmont, asi 9 rokov.

glas
12. jan 2021

Dievčatá ahoj, ak plánujete trekové topánky využívať aj v zime, Tak pozor na tvrdosť vibramu ! Na zimu potrebujete mäkký vibram ,, aký sa používal na legendárnych popradkách"" Mal som aj garmonty no vymenil som vibram lebo je rozdiel v tvrdosti pre Dolomity a Tatry ..

dominik2795
autor
12. jan 2021

Viete co rozmyslam? Ze kupim tieto a budem ich mat ako zimne topanky a aj ako turisticke https://www.exisport.com/sk/turisticka-obuv-vys... bude stacit fortex extended komfort? Ci ist uz do gortex performence?