Turecko v sezóne s 2 ročným dieťaťom

keisha1980
30. jan 2019

Prosím Vás mamičky, o skúsenosti rady a odporúčania, plusy a minusy. Cez leto sa chystáme na dovolenku s dieťaťom 2 roky. Do Turecka (júl) čiže hlavná sezóna. Mám obavu z vysokych teplôt. Ako zvládli vaše deti práve v sezóne júl august dovolenku v Turecku? Vyskytli sa nejaké ochorenia alebo hnačky? ako je to s kočíkom? Zoberú mi aj športový alebo len golfac? Je tam nejaká maximálna váha na kočík? Väčšina mamičiek cestuje do tejto destinácie práve jún, september nám sa vtedy neda. Budem rada za skúsenosti.

keisha1980
autor
30. jan 2019

@keisha1980 do oblasti ideme side, hotel sultán of dreams ak má niekto skúsenosti aj s hotelom budem veľmi rada 😊

lubbi1
30. jan 2019

skor by som mala strach z toho, ze bude chodit z klimatizovanych priestorov do toho tepla, hlavne v lietadle, tam mavaju problem s klimatizaciou aj dospeli

kukulienka83
30. jan 2019

My sme boli minulý rok v júli s 1,5 a 4 r... Otrasne teplo, všetci sme chytili hnačky, grcacky, menší dokonca zápal priedušiek. Príchod domov bol pre mňa vykupenim.

keisha1980
autor
30. jan 2019

@kukulienka83 prosím v akom hoteli ste boli?

vlasica19
30. jan 2019

Ja by som asi nesla, neviem bala by som, ze keby nas chytili taketo problemy tak proste vyhodene peniaze za dovolenku a este aj starosti navyse

kukulienka83
30. jan 2019

@keisha1980 antalya kemer ulusoy resort, ale to je jedno podľa mňa, tam to proste môžeš chytiť kdekoľvek... A ten zápal priedušiek letisko klíma teplo a tak... Ale našťastie doktor cez agentúru super, pomohol predpísal lieky a bolo dobre, do hovorili sme sa nemecky. Ale už by som nešla. Bola to moja vysnívaná dovolenka, aké s takými malými deťmi je to škoda peňazí... Aspoň ja to tak vnímam

lilli19
1. feb 2019

@keisha1980 boli sme 2 x za sebou v turecku, mala mala min rok 2,5 roka, boli sme koniec juna az zaciatok jula. koniec juna teplotybuzasne ludi mali-vyborne.prisiel 1.7 a koniec, milioon ludi a strasne teplo ale tak ze posledne 2 dni bolo 41 v tieni-to nol masaker.takze za mna turecko tak sko egypt len jun a september, kvoli mne nie ja milujem horucavy kvoli detom ale velky nezmysel.a na vo minjd dovolenka ked musia byt schovani ..to tiez jie je vyhra lebo klima.

tanickaz
8. feb 2019

Od r. 2015, kedy mala malá 2 roky chodíme každý rok začiatkom augusta /2015-Turecko, 2016-Bulharsko, 2017-Cyprus, 2018-Rodos/ a ani na jednej dovolenke nemala malá žiadne zdravotné problémy. Jediné preventívne opatrenia boli: svetrík do lietadla a pitie iba balenej vody. Dúfam, že to vydrží aj tento rok v Turecku, znovu hotel Oleander. Teploty síce vysoké, ale blízkosť mora a morský vánok ich maximálne zmiernili, takže bez problémov /Ak môžem porovnať, tak 40 stupňov v Turecku je asi ako 30 v Bratislave/. Chodíme do hotelov, ktoré sú priamo na pláži, takže kočík sme nikdy nebrali.

keisha1980
autor
8. feb 2019

@tanickaz ďakujem veľmi pekne za odporúčanie a skúsenosť. My už máme vybraté tiez. Nakoniec sme zvolili rezort priamo na plazí. A kde je súkromie 🙂
Verím, že budeme mať dobru skúsenosť už teraz sa veľmi teším. 💟

keisha1980
autor
8. feb 2019

@tanickaz naša bude mať v čase dovolenky 1 rok a 11 mesiacov. Verím, že žiadne komplikácie nenastanu a užijeme si dovolenku 😊myslím, že áno pri mori sa to dá zvládnuť 😊

tanickaz
8. feb 2019

V 2015 v Turecku mala dcéra 2 roky a 1 mesiac a úžívala si to.