Turecko - plávanie s delfínmi

allisian
15. jan 2024

Rada by som splnila sen synovi 🙂 Absolvovali ste niekto? Chystám sa s malým iba kvôli tomuto do Turecka. Rada by som vedela, ako to prebieha, ako dlho sú v bazéne s nimi, či je tam ozaj taká masovka. Poradí niekto 🙂?

katkaseiner
15. jan 2024

v Turecku to byva? Bola som 2x ale toto sne na programe nemali. V Egypte viem ze to byva, plus znamy teraz plavali s delfinmi na Kube

allisian
autor
15. jan 2024

@katkaseiner mám vyhliadnute Side, odtiaľ do Alanye sa ide. Cestovka to má v ponuke ako výlet.
Nepláva sa v mori ako v Egypte napríklad , na to by som si netrúfla, ale v bazénoch.

rooskoliv
15. jan 2024

My sme boli v Istanbule v aquariu. Po vystúpení plávali deti a žena s delfínmi. Nikto iný. Trvalo to asi 15 min

oliverceky
15. jan 2024

@allisian Aksu delfinarium v Lare

betulinka1
15. jan 2024

@allisian ja som bola v Egypte a neskutočný zazitok. Syn sa urcite potesi len si treba preštudovať podmienky vstupy. Tam kde sme boli my, nemohli ist deti do 10 rokov a tehotné. Bola tam Ruska a strasne chcela ist, len bola tehotna a muz ju nepustil. Sa tam hádali. Nepozrela si podmienky vstupu vopred. Nakoniec nesla. Ale zase som plávala s dvoma naraz a boli strasne zlati, ako zoznamovanie nas najprv postuchali nosom. Ale inštruktorka nam to vysvetlila dopredu aby sme sa nezľakli. Najprv sme ich hladkali v skupine, ze zoznamka a potom osobitne s nami plávali. Ale okolo bazena bolo niekolko ošetrovateľov s palicami s takym železom na konci. Podla mna v tom bola elektrina, keby nieco. V druhom objekte plávali postihnute deticky s jednym delfínom. To bolo tiez krasne, lebo to si videla ten rozdiel aky bol ten delfín k tym detickam jemny a ti nasi boli na nas drzejsi. Ale Kazdopadne, ked budu chalani vacsi aj ja ich chcem zobrat.

pukanec123
16. jan 2024

@allisian my sme boli v side v Turecku plávať s delfínmi, pekný zazitok. Chodíte po skupinách, my sme boli vtedy s 3 ročným synom a mali sme šťastie, že sme ako skupina išli prvý; takze sme veľa nečakali. Ale oni tie zájazdy organizujú tak aby sa tam nestretlo veľa skupin naraz. Každý sa vystriedal pri delfínoch, najprv take zoznamovacky, porobili fotky ktoré si si potom mohla kúpiť. A potom každý urobil kolecko plávania s delfinom tak, že si ho držala za plutvy. Neskôr bolo vystúpenie s delfínmi, tulenmi a kosatkou. Aspoň 3 roky dotadu to tak bolo

allisian
autor
16. jan 2024

@pukanec123 ďakujem 🙂

allisian
autor
16. jan 2024

@betulinka1 ďakujem 🙂

allisian
autor
16. jan 2024

@pukanec123 ozaj ste obkrúžili bazén iba raz?

zacharias17
16. jan 2024

@allisian áno, bola som tak, v Side a išli sme na poldenný fakultatívny výlet do Alánie na predstavenie s delfínmi, dalo sa (ale vopred) objednať plávanie s delfínom v bazéne, pol hodina stála 150€ a bolo to v r. 2011

pukanec123
19. jan 2024

@allisian áno každý iba raz, max 2 kolecka to si už presne nepamätám, ale nebolo to viac určite, iba na to aby porobili foto.
Samozrejme je to výlet drahý sám o sebe, ale zasa treba myslieť na to, koľko ľudí sa tam denne premelie, delfínov tam vtedy mali pár, to zasa chcieť od nich aby neviem ako dlho plávali s ľudmi, ktorých tam chodili denne stovky by bol asi nezmysel. Myslím že už toto sú celkom nedobre podmienky pre nich