Turecko - Alanya

angel2017
16. júl 2024

Čaute mame ísť na dovolenku do Turecka ...čítala som ze to fakt sú tí Turci v obchodoch tak veľmi nepríjemné a doterni? Ak máte niekto skúsenosť co si trebárs vziat do kufra aj deťom aby nič nechýbalo? Poprípade kam tam ist na výlety konkrétne v Alanyi ...načo si dat pozor poprípade co si odtiaľ.doniest? Dakujem

t1nusa
16. júl 2024

@angel2017 k Turkom - hej, sú to obchodníci a užívajú si to, nahovoria ťa aj na to čo nepotrebuješ a preto odporúčam jedno - zjednávaj ceny čo najviac to pôjde 😃 oni ti ponúknu tu najvyššiu možnú, ale dá sa s nimi postupne dopracovať k nižšej sume 😃 my sme boli v Adora Hotel Resort v Beleku a boli sme veľmi spokojní

angel2017
autor
16. júl 2024

@t1nusa snáď ten nátlak vydržím.podobni národ bol v Egypte

simona20201309
16. júl 2024

@angel2017 tak ta poteším, na egyptanov nemá nikto 😀
Turci až takí nie sú. Ja jednoducho ignorujem. Lebo stačí sa usmiať a už ich máš v zadku.

anjelicek26
16. júl 2024

Ako pise kocka vyssie, na Egyptanov nikto nema... Turci su ok, proste ak mas naladu, zjednavaj, ak nie, chod dalej a nic neries... my letime v piatok, zbalene uz mam, pre deti mame kufor "hluposti", to je tak, ked mate 7 osob a mozes zobrat 6 kufrov, tak beries aj snorchle, plutvy, potapacie okuliare, nafukovacky, maly metal detektor, stan pre maleho, hracky do vody, potapacie kruhy a ja neviem, strasne vela sprostosti konciac docasnymi tetovackami 😅 Uzite si dovolenku.

angel2017
autor
17. júl 2024

@simona20201309 oki 🙂 budem vidieť ideme prvý krat

angel2017
autor
17. júl 2024

@anjelicek26 dakujeme aj vy 🥰

denden77
17. júl 2024

su obchodnici.. ale ziaden strasny natlak to nie je.. niektorych to bavi a niektori sa s tebou o cene dohadovat vobec nebudu.. rovnako niektorych zakaznikov bavi zjednavat ceny, ja napr. tym cas nezabijam 😁
uzite si dofcu, isto nebudete lutovat 😊

isis234
17. júl 2024

Oni sú radi, že zjednávaš tovar. Ako písali vyššie, dajú najvyššiu možnú cenu a ty zjednávaš. Rozmýšľaš, hľadáš nedostatky ( akože). Nie sú dotieraví. Len, keď príde nový zákazník sa mu venujú a chcú predať tovar. Nič viac. Ak si podáte ruky, cena je konečná a musíš zaplatiť. Kamoška chodí do Alanyi, nespomínala výlety. Boli sme v Bodrume. Výlet na lodi, v zátoke kúpanie, biely piesok. Večer akoby hviezdy boli tesne nad hlavou.
Delegátka nás zobrala do Gold centra. Pravé zlato- výroba.👍

petamich
17. júl 2024

Podla mna Turci sa s takymi Egyptanmi vobec nedaju porovnavat 🙂 chodime tam roky a ziadny natlak som nikdy necitila a to ja som typ co nezjednava mne sa toto nechce riesit, priam to neznasam a vzdy je aj hotelovy obchod, kde maju vela veci, keby nahodou, tazke na nakupy vlastne vobec nemusis

Vylety neviem okrem tych klasickych kanoning, kajaking, vylet lodou, nakupy atd. nic extra neponukali

angel2017
autor
17. júl 2024

@isis234 jeej super mysli.tie hviezdy teším sa

la_dolce_vita
17. júl 2024

Mne to islo na nervy prvych par dni a potom uz ignoracia.

angel2017
autor
17. júl 2024

@la_dolce_vita a tam je večer nejak zima? Mame si nachystať aj botasky dlhé gate a mikiny? Lebo to tak vidím po fotkách

la_dolce_vita
18. júl 2024

@angel2017 raz som bola v juni a vecer bolo chladnejsie, ale teraz cez prazdniny bude horuco, az prilis. Zazila som aj 45 stupnov v Turecku. Inak Alanya je dalej od letiska. Krasna je Kleopatrina plaz, len je verejna, takze sa plati za lehatka. Potom hore na hrad, da sa aj lanovkou za par eur, ale je to masovka. Tu plavbu lodou som tiez absolvovala, celkom fajn. Ak by som sa vratila, tak do Side. Tie predajne so zlatom ako vylet, tak za mna nie, to som sa necitila prijemne a bol natlak na kupu draheho zlata.

evme0301
22. júl 2024

My sme pred týždňom v Side mali 45 v tieni. Ešte o polnoci sme chodili po bazároch v tielkach. Neviem do akej časti ideš, ale v tomto období tam isto nepomrznete🙂. A nič si nemusíte nosiť (hlavne určite nie zimné) , tam si za lacný peniaz kúpiš všetko. Do lietadla je dobre mať akurát tenisky a dlhé gate alebo ja aj tričko dlhý rukáv,kvôli klíme. My sme v lietadle tam mali zimu. Naspáť už bolo príjemne. Neboj... uvidíš ako vám bude super. Nenechaj si to znechucovať. Každý môže mať svoje vlastné krásne alebo aj nie zážitky. Ja by som hneď išla naspäť do toho teplučkého mora.

slavka1988
22. júl 2024

@angel2017 mne aa zdá že v Egypte boli doternejsi ale paci sa mi že povedia cenu ja navrhnem najmenej o polovicu menej a keď nechce tvarim sa že odchádzam z obchodu a každý jeden ma hneď volal naspäť a ja som ešte zjednala 😂Turecko a Egypt sú fajn ale oblečenie je to taký aliexpres preto skôr kupujem len oleje každému donesiem vždy olej avokádový kminovy proste rôzne majú a sú dobre

isis234
22. júl 2024

@angel2017 Tam je teplo vo dne, v noci . Letné veci. Tenké. Do lietadla mám 3/4 rifle, tenisky a v lietadle natiahnem podkolienky. V príručnej mám sveter- to kvôli klíme. Tam som to nemusela obliecť

mk1111111111
22. júl 2024

Lahky svetrik treba zobrat, kvoli lietadlu. A ak sa spalis a mavas potom zimnicu, tak Ti vecer bude dobry. Inak je tam este v septembri aj cez 35 st.vecer. Zober kvalitny opalovak, opaluje aj v tieni

grenka
23. júl 2024

@angel2017 musíš zjednávať keď povieš že nechceš za chvíľu tá zavolajú a dávajú ceny nižšie...deťom spodné prádlo všetko kúpiš tam ad snorchlov po plutvy,uteráky plavky....

grenka
23. júl 2024

@angel2017 a hlavne lieky ,na pevné virozy

sorayaardente
23. júl 2024

Môžem sa opýtať,keď chodíte do Turecka,ako to je so stravou a črevnými virozami? Tam to je ok? Lebo my sme boli napríklad 3 krát v Bulharsku a tam posledný deň má stále niečo chytilo 😵

katka533
23. júl 2024

@sorayaardente nikdy nam nic nebolo

evme0301
24. júl 2024

@sorayaardente tiež nám nič také nebolo, ale nerobí nám dobre ľad z ich vody v nápojoch. Voda sa pije balená, keďže nemajú dobrú. Lieky proti hnačke kúpiš aj tam. My sme ich nikdy nepotrebovali. Turecká riviéra má asi najlepšie piesočnaté pláže. My chodíme hlavne v okolí Side-Colakli, Evrenseki, Manavgat.V Alanyi a ďalej už boli skalnatejšie pláže a hlavne ďaleko od letiska.

sorayaardente
24. júl 2024

@evme0301 no,presne ten ľad môže byť z ich vody,nebalenej,ktorý sa veľmi neodporúča,kvôli zlej kvalite. Ďakujem pekne za odpoveď 🙂

evme0301
25. júl 2024

Treba povedať, že nechceš ľad a ak chladné tak z chladničky. Niektorí ľudia si aj zuby umývali balenou. To podľa mňa nie je potrebné. Aj delegátka nám to vravela. My tam chodíme roky a ok. Pri umývaní zubov ju predsa nepiješ. Turci ju dokonca aj pijú, ale zaťažuje obličky. Strava inak OK. Ĺad je stále ich voda aj keď zamrznutá. Z balenej Ĺad do drinkov nerobia.