Toskánsko na vlastnú päsť alebo cez cestovku

lubina2
23. máj 2024

Ahojte, chceme sa vybrať partia kamošiek do Toskánska..Viete mi odporučiť, či je lepšie ísť na vlastnú päsť alebo radšej cez cestovku.. Nie sme žiadne cestovatelky.. Ubytko by som vedela poriešiť cez Booking alebo Airbnb..Ale ešte ani jedna z nás neletela a tým pádom neriešila letenky .. Chceli by sme ísť na cca 5 dni a finančný limit cca 500-600€ na osobu.. Je to možné, či úplne od veci? Ďakujem

tomika
23. máj 2024

@lubina2 my sme minulý rok boli s autobusom. Zabezpečili ubytko,raňajky,a sprievodkyňa bola super.

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katusik456
23. máj 2024

boli sme takto na dovolenke na asi 7 dní, letecky, ceny neviem povedať, ale ja som bola ešte ako študent na isic, takže veľa vstupov som mala za polovicu. Bolo to asi 5 rokov dozadu, okolie Florencie, San Gimignano ,mali sme prenajaté auto, ubytko presne cez Airbnb krásny domček vo viniciach. Skús pozrieť v knihkupectve cestovateľskú príručku o Toskánsku, tam sme našli veľa dobrých info, prípadne na instagrame profil sitoskansko. Môj brat so švagrinou sú skúsení cestovatelia takže toto nám veľa vecí uľahčilo, odborný výklad sme mali od mamky, ktorá históriu výborne pozná. Odporúčam navšíviť práve tie menšie mestečká Montepulciano, Pienza a pod. rovnako na 1 deň odporúčam ísť k moru - Cinque terre - viacero mestečiek na výber, na Toskánsku je všetko nádherné. Boli sme tam v strede júla, horúco, ale dalo sa to zvládnuť.

belle_vie
23. máj 2024

No pokial ide o vlastnu past letecky, treba ratat s tym, ze pamiatky su tak cca 10-30 km od seba a treba si prenajat auto ( Pisa, Benatky, Florencia...). Pokial ziadna z vas nie je naozaj skusena soferka, asi by som to riesila cestovkou ( Taliani jazdia ako blazni, maju 3 prudove kruhace, chlapi co maju odjazdene 15 rokov tam nadavali ako pohani).
My sme boli 2 pary na vlastnu past, krasny vylet. Ale sama s kamoskami by som mala respekt.

kristiii
23. máj 2024

@lubina2 ja som bola s kamoškou presne takto asi 5-6 rokov dozadu. Ubytovania sme si zajednali cez booking, letenky cez Ryanair (leteli sme do Pise, odlietali z Bologne). Neviem ako to vyjde cenovo dnes, my sme sa v tej dobe vošli do tých 500. Za mňa určite lepšie takto na vlastnú päsť, nemusíte sa prispôsobovať ďalším x ľuďom, navštívite presne tie miesta, ktoré vy chcete.
@belle_vie všade sme sa presúvali vlakmi, úplne bez problémov.

guiseppinka
23. máj 2024

@belle_vie toto mi povedal dnes kamos, kamionista, ze jazdit v taliansku je ciste sialenstvo a s kamionmi este horsie, lebo uzke cesty, male kruhace, ziadne smerovky...

Tiez by som volila vlaky na presun, teoreticky ide priamy nocny vlak z viedne do benatok a naplanovala by som si, ze kde co pozriet a presuvala sa vlakom...

zeldia
23. máj 2024

@lubina2 vratila som sa včera z Florencie, Taliansko je plne americký turistov pre ktorých je vďaka silnému doláru Európa lacná a zdvihli ceny v mestách ako Florencia a Benatky do šialených výšok. Ubytovanie bude drahe čím neskôr objednas tým vyssia cena, priamy let z viedne trva cca hodinu desať. Ja by som išla cestovkou alebo násobne zvýšte financie. 500e na osobu na päť dni nebude niako stačiť, nenatlacis sa do takej sumy ani náhodou. Coca cola 0,5l stoji v stánku na ulici 3,5e, aperol 8e, balíček šunky v Carrefour cca 2,60e, zmrzlina podľa veľkosti od 2 e hore.

katkaseiner
24. máj 2024

toskansko určite bez cestovky, boli sme vlani 2 tyzdne s autom...okrem toho ze taliani su otrasny soferi, nemozem okrem toho nic vytknúť

sazumak
24. máj 2024

My máme Taliansko prejazdené skoro celé, už niekoľko rokov jazdíme autom len tam. Jazdí sa v pohode, aj Toskánsko o.k., najhoršie bolo autom Amalfi pobrežie, to bol trošku adrenalín a potom dole juh, ale aj to sme dali. A to máme prejazdené aj vysokohorské cesty. A určite choďte samé, ubytko cez booking, väčšinou apartmány, alebo domy. Stravovali sme sa tiež skoro vždy sami, kvôli intoleranciám. Len tá suma asi stačiť nebude, tento rok strašne šlo všetko hore, ešte minulý rok sme boli, tak všetko bolo lacnejšie. Tento rok sme plánovali Rakúsko, Taliansko, Švajčiarsko a Francúzsko autom a také ceny za ubytká nám hádže, že radšej asi 1x pôjdeme lietadlom na nejaký ostrov 😍😂

cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz