Toskánsko a Benátky

eviq
13. jún 2012

ahojte, v lete by sme chceli navštíviť Toskánsko a Benátky, prosím tie, ktoré máte skúsenosť s takouto dovolenkou alebo ktoré bývate v Talinsku o rady. Chceme ísť bez cestovky. Je lepšie autom, vlakom, letecky? Tiež by ma zaujímali nejaké dobré tipy na ubytovanie, plus, čo zaujímaveho stojí za to pozrieť si. Chceme tam byť maximálne týždeň, možno menej....ďakujem.

eviq
autor
13. jún 2012

Nikto so skusenostami? ☹

renatka100
13. jún 2012

Ahoj my sme presli dost z talianska a boli sme autom. Ak do talianska tak v juni, juli alebo septembri. August nei jedobry lebo maju taliani celozavodne dovolenky a vsetko je najdrahsie. Toskansko je krasne je tam co vidiet ale zaezi ci chcete ist k moru alebo nie. V benatkach vas ozobracia aj o posledny gros ubytovanie na okoli proste vysokohorska prirazka ale vidiet urcite treba. Musite si zobrat mapu otvorit sprievodcu a pozriet co by vas tak najviac zaujimalo ci pamiatky alebo more priroda. Na tom zalezi. Na tyzden by som urcite nesla aspon desat dni ved vela casu budete v aute tak nech mate nejaky relax. Pisa a florencia su krasne ale velmi vela ludi a v lete je tam strasaasne teplo na pozeranie. V pise ked sme boli bolo v chladku 38 stupnov v juli tak nas takmer nic neoslovilo a hladali sme len restiku s klimou. 🙂

eviq
autor
13. jún 2012

@renatka100 Dakujem pekne za odpoved, k moru by sme radi ale mozno by stacili dva dni a zvysok by sme si radsej pozreli krajinu. A ubytovanie ste si rezervovali vopred alebo sa da najst aj tak "po ceste"? 🙂

mireag
13. jún 2012

@eviq
Ahoj, my sme boli s MM pred dvomi rokmi v toskansku na 8 dni. Leteli sme z BA do Pisi. Ubytovani sme boli vo florencii, pochodili sme si dedinky a boli sme pozriet aj pri mori. Vsade sme sa dostali vlakom a busom. Boli sme cez velku noc a pocasie bolo akurat. Jul, august by som vynechala. V pise okrem sikmej veze nic nie je. obzreli sme isli dalej. Treba si otvorit mapu, urobit prieskum a plan cesty. Nam sa to osvedcilo a kazdy den sme boli niekde inde a videli krasne miesta. 🙂

renatka100
13. jún 2012

@eviq my sme mali rezervovane cez booking.com alebo aj sme hladali al e to nie je nic moc. Ak chcete more tak pri benatkach mestecko caorle je krasne starobyle a je tam relativne kludnejsie. Ak vsak chcete chodit do benatok odporucam aby ste sa ubytovali v mestecku cavallino treporti odkial z jeho cipu jazdi trajekt kazdu hodinu do benatok priamo na namestie. Je to podla mna najlepsie ziadny stres s autom. Apratmany sa tam vsak daju prenajimat iba na tyzden tak jedine hotel cez booking.

eviq
autor
13. jún 2012

@katren som sa bala, ze nedojdes....😀 pytala som sa v konkretnych temach o toskansku a benatkach aj ked bez odpovede...takze bez obav...

katren
13. jún 2012

@eviq 😉

eviq
autor
13. jún 2012

@mireag
@renatka100 dakujem baby za pomoc, asi budeme musiet trosku zuzit okruh, lebo podla toho co pisete by sme sa za ten tyzden nabehali....a na samotne Benatky staci jeden dva dni? Alebo sa oplati ostat dlhsie?

renatka100
13. jún 2012

@eviq myslim ze za dva dni to vsetko obehate 🙂

lulu10
10. júl 2012

@eviq zober aj mna, budem dobrá slubujem 😅

alenka600
10. júl 2012

@eviq Mne na Benatky stacil 1 den. Teda vlastne 1 noc, lebo nejak sme zle naplanovaly cestu a dosli sme do Benatok skor - o 1 v noci. Tak sme sa trosku presli, a este trosku a este trosku a skoncili sme rano o 6tej a videli sme cele Benatky. Samozrejme vsetko len zvonku, ale malo to neskutocnu vyhodu - vsetko prazdne, ziadni turisti, stres, len my dvaja, klud a pokoj. A rano okolo piatej sa zacali trusit robotnici. Takze odteraz vo velkomestach preferujem takuto nocnu turistiku (aj vacsinu Pariza som obehla v noci a potom cez den uz len take perliciky). Ale mala som so sebou podrobnu mapu, bez nej by sme pobludili.

kessinka
10. júl 2012

My sme boli minulý rok na svadobnej ceste - Benátky, Toskánsko a Provensálsko k tomu, boli sme autom. V Benátkach sme spali v kempe na pevnine, a priamo do Benátok sme išli autobusom, je to chvíľočka 🙂 kemp vrelo doporučujem, mali sme tam aj bazén a bolo tam veľmi dobre 🙂 Priamo v Benátkach sa nám vyplatilo kúpiť celodenný cestovný lístok, ostrovy stoja za to, Lido, Murano a hlavne Burano sa oplatí vidieť, a celkovo je to zážitok sa plaviť po benátskych kanáloch 🙂 ale celkovo je tam dosť draho, takže ak vám ide aj o cenu tak tie dva dni by mohli stačiť 🙂
ubytko na celej dovolenke sme rezervovali cez net (booking.com) vždy deň vopred, podľa toho kam sme sa chceli posunúť 🙂 doporučujem popozerať na nete a v bedekeri čo tam je, čo by ste chceli vidieť a podľa toho sa rozhodnúť, každý má rád niečo iné, my sme sa kúpali veľmi málo, zato sme spoznali veľmi veľa krásnych miest 😵

eviq
autor
10. júl 2012

@lulu10 Teba by som zobrala aj keby si nebola dobra 😀 bohuzial nam to padlo, snad o rok nam vyjdu....
Dakujem vsetkym za dobre rady 🙂

lulu10
10. júl 2012

@eviq tiez mam na plane sa tam raz pozriet, je to krasna krajina, urcite sa oplati tam ist a koštnút aj vinecko 😀

lulu10
10. júl 2012

@eviq a ozaj som rada ze ti odvykačka uz skoncila, mozeme znovu pestovat nasu zavislost 😀

eviq
autor
10. júl 2012

@lulu10 Dobre to vyznelo s tou odvykackou a vineckom 😀 som prave v slovenskom raji, signal je tu velmi nahodny 😀, tak mi to ide na prd....

lulu10
10. júl 2012

@eviq do kelu, vidis to ma nenapadlo, som to dobre skombinovala, ale šak my vieme 😀

eviq
autor
10. júl 2012

@lulu10 Dobre to vyznelo s tou odvykackou a vineckom 😀 som prave v slovenskom raji, signal je tu velmi nahodny 😀, tak mi to ide na prd....

lulu10
10. júl 2012

@eviq do kelu, vidis to ma nenapadlo, som to dobre skombinovala, ale šak my vieme 😀

luckakn
3. júl 2014

@kessinka citam, ze si bola v Provensalsku. My by sme tam radi sli toto leto. Vies mi daco odporucit, zaujimave dstinacie atd, na co si dat pozor. A hlavne ma zaujima, ako je to s jazykovou barierou. Vystacime si s anglictinou? Francuzi celkovo uprednostnuju francuzstinu a ja mam obavy, ci sa tam dohodvorime, ked ju neovladame. Dakujem vopred za tvoju odpoved. Lucia

cukroska
19. jún 2024

@eviq samozrejme jeden