Tip na výlet - Malorka

alice8mi
18. máj 2023

Ahojte, o mesiac nas caka dovolenka na Malorke s 2 detmi- 3 a 6 rokov. Bude to taky relaxacno/poznavaci vylet. Mam uz pripravenych zopar miest, kam by sme sa sli pozriet, ale zaujimali by ma aj vase tipy na vylety. Co vas najviac ucarilo, kam by ste sa vratili, co odporucate?
Dakujem za kazdy tip 🙂

lucik194
18. máj 2023

daj tuto otazku do skupiny cestujeme k moru.... tam budes mat vela odpovedi....

lucik194
18. máj 2023

osobne ti viem dat x rad co nenavstivit ale aj navstivit....

leona45
18. máj 2023

@alice8mi Dračia jaskyna

8aslan147
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alice8mi
autor
18. máj 2023

@8aslan147 tury mame velmi radi, ale teda, s ohladom na vek deti a ich schopnosti 😀. syn zatial prejde max 6-7km, aj to nesmie trvat viac ako cca 3 hodinky. vies odporucit aj nieco take easy peasy vhodne a zaujimave aj pre krpcov?

alice8mi
autor
18. máj 2023

@lucik194 dakujem za tip, idem to tam teda skusit 🙂

lucik194
18. máj 2023

turistikovat na mallorce v lete v tramuntane v tej oblasti co Ti poradili ani nahodou.... do tramuntany sa chodi v zime a na jar, v lete oblukom sa vyhnut, hlavne mate 3 r to nie je tura pre neho

pre Vas v Tramuntane tak ist po pobrezi, pomedzi stromy aby ste isli v tieni..... ponad Valldemosu, Deia, Soller,

Vam sa kvoli detom neoplati ist prilis vysoko do hor, same skaly, sotolina, stromy su uplne ine ako u nas.....

hlavne stiahnut mapy.cz kebo u nich chodniky nie su znacene ako u nas, raz za 500m budes mat tabulu, ale pocas toho sa Ti chodnik 5x rozdvoji a ty nevies ktora cesta cez mapy je ta spravna

lucik194
18. máj 2023

budes mat nieco taketo nic viac, maximalne muzikov postavenych z kamena

lucik194
18. máj 2023

je tam toho dost vidiet, ono zavisi aj kolko budete mat casu a chuti chodit a spoznavat v tom teple....

no za mna by som sa oblukom vyhla staremu vlaku do solleru, co mnohi povazuju sa super atrakciu, za mna veeeela penazi za maaaalo muziky....

alice8mi
autor
18. máj 2023

@lucik194 jej vyzera ze to tam poznas a vies o com hovoris 🙂 preesne na ten vlacik sme sa chystali 😀 tak uvidime, mozno si to este premyslime. budeme tam 10 dni. nas velmi nezaujali take tie "what to see" atrakcie, palma vobec, formentore nic, to delfinarium to uz vobec.jedine ten soller, ale dam si poradit a ak tam je nieco zaujimavejsie (bez navalu milionov dalsich dovolenkarov) dam si velmi rada poradit 🙂

8aslan147
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucik194
18. máj 2023

myslis puig dAlaro? tam by som deti netahala

okolo ostatnych sme napisali rovnako, to s detmi v pohode

8aslan147
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucik194
18. máj 2023

@8aslan147 hej len vacsinu cesty nic nevidis vyhliadky su az hore..... deti to nebude bavit, stretnes minimum ludi

no a Cuber nadrz, je 50/50 minuly rok v lete tisice komarov, nedalo sa tam vibec okolo nej fungovat

alice8mi
autor
18. máj 2023

@lucik194 ozaaaaj dobre ze spominas komare....neviete aka tam je aktualne situacia s horuckou Dengue? davnejsie som to zachytila ze to prave na Malorke nejako stupa, ale viac som sa tomu nevenovala... treba mat obavy? alebo sa staci vyzbrojit repelentom? 😀

8aslan147
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alice8mi
autor
18. máj 2023

a este teda okrem kopcov a turistiky, co mate za uplne top atrakciu, za srdcovku?

amelie2017
19. máj 2023

Formenter by som urcite nevynechala. Ale nesla by som az na majak, ale len po Mirador Es Colomer. Ten je na zaciatku cesty a naozaj je to krasne miesto. Ja som tam chodila rada skoro rano alebo vecer, ked je malo ludi. Taky pokoj tam na mna vyzaroval. Urcite Valldemossa a aj vylet vlacikom do Solleru je fajn. Detom sa bude pacit.
Zapad slnka na Mirador de sa Foradada je tiez krasny. S dcerou sme radi chodili na prechadzky do Ses fonts ufanes v Campanet. O mesiac tam pravdepodobne nebude voda, ale prechadzka pekna a deti ju zvladnu bez problemov, kedze je to skoro vsetko po rovine.

hrabovo
19. máj 2023

Formentor, Marineland

lucik194
19. máj 2023

za srdcovku na mallorke mam viac veci..... napr. ked v Solleri v auguste je den ich patrona a je u nich oslava, uzasny koncert na namesti a vecer sa tancuje pod otvorenym nebom na namesti a ukoncia to ohňostrojom..... ale kazdy ma rad nieco ine

familytravel
20. máj 2023

Pozri na mojom profile, mám tam článoček o rodinnej dovolenke na Malorke: https://www.modrykonik.sk/blog/familytravel/article/mallorca-ideal-rodinnej-dovolenky-zesjv4/