Tip na exotickú dovolenku v máji s malým dieťaťom

evitka83
23. mar 2018

Kocky prosim, dajte tip na dovcu, kde ste boli s malymi krpcami v Maji. Mam 3, 5 r dceru. Pozeram sechely, male divy karibik, ale bojim sa pocasia. Nazory, ze exotika nie je vhodna pre tak male deti si neprosim 🙂
Dakujem

radusiq
23. mar 2018

Minuleho roku sme boli na Bali a v Kuala Lumpur, maly mal 4r, este teraz na to spomina, stale pyta pozerat fotky a chce sa vratit naspat. Normalne som nechapala ze v takom veku si to tak uzije a bude pamatat. Boli sme v aprili ked bolo na prelome sezon - prsalo nam mozno 2x taky teplucky dazd, vobec nevadil, akurat z vnutrozemia splavilo odpad do mora a ked bol priliv to bol humus, Maj je lepsie ako april, uz je obdobie sucha. Toho roku ideme na filipiny, april maj je vrchol ich leta takze pocasia sa nebojm, ostatne uvidime 🙂

lula313
23. mar 2018

Skúsenosť dovolenky s malým dietatom ešte nemam, ale ja sama som bola ako 3rocna v Juhoslávii a určite to bol zazitok, čiže sa prikláňam k tomu, že treba brat deti k moru, určite si to vedia užiť a morské prostredie aj pozitívne vplýva na ich zdravie. Otázka je vyber destinácie, určite by som vylúčila Egypt, Maroko a pod. Zvolila by som napr. Omán, let 6 hod, čo nie je až take strašne, že by dieťa nevydržalo a určite rezort s doktormi a vysokými hygienickými štandardmi.

mirkaaak
23. mar 2018

My ideme s 3,5 rocnym v maji opat do Dubaja. Let do 6 hod, takze pohodicka a maly Dubaj miluje 😉

karina1
23. mar 2018

@evitka83 bola som na maledivach (to sme este nemali deti), leteli z Prahy a v lietadle bolo velmi vela malych deti (asi od 10m do 7r.).. cestu zvladli vsetky v pohode, let mozno okolo 10h, vacsinu vsetky deti prespali.. pocasie na Maledivach asi najprijemnejsie co som na dovolenke zazila - ziadne vykyvy 22-39C, proste konstantne 30C, v noci tiez dost teplo, ale tak neskutocne prijemne.. prijemny vlhky vzduch.. urcite vhodne pre dieta.. niekto doporucuje let cez sri lanku, zo zastavkou na sri lanke.. my zvazujeme podobne - maledivy, seychelly alebo mauritius (najviac asi to posledne - pze som tam este nebola)- a to bude mat najmladsie babatko iba rok, ked sa tam chystame.. s dvojcatami sme boli na prvej dovolenke, ked im bolo 8mes., na fuerteventure - decka to zvladli skvele, dofca uzasna, ale aj tak hodnotim, ze su pre male deti aj lepsie destinacie (fuka, voda studena, teplota 25C mi pride pre male deti malo, ked sa aj kupu). Z exotiky sme boli s detmi v Dubaji (mali 4,5r.) - pre deti neskutoncny zazitok, uzasne atrakcie, velmi vysoka uroven vsetkeho - april je tam top, koncom maja uz teploty okolo 35C a viac - pre deti je to vela.. aaaale - je to mesto, keby si mam vybrat medzi "zelenou" dovolenkou v prirode a Dubaj, tak volim to prve.. 3,5r. je skvely vek, to si to uz bude aj pamatat, nase deti stale vytiahnu nieco, ze pamatas, ked sme boli tam a videli to.. niekedy nam vyrazuju dych, nepamatame si ani my.. najcastejsie kreslia palmy s kokosmi, more, delfiny, cajky, piesok - to asi hovori za vsetko.. 😀 cestovanie s detmi je super, tesim sa vzdy 2x - raz za seba a raz z toho ako sa tesia oni.. 🙂 dobre vyberte 🙂

tenerifka
23. mar 2018

@evitka83 Urcite Maldivy, je to sice cenovo viac ako napr. Karibik, ale pre tak male dieta je to lepsie-malicke rezorty, nijaki otravni predavaci na plazi, cistota, rajske ticho, vynikajuci servis....bola som hore dole po svete, na Maldivoch 2 x a teraz ideme tretikrat, nic nebolo doteraz krajsie,ani Zanzibar ci Mauricius.....co sa tyka pocasia, prsat moze a nemusi tak v maji ako v decembri, dopredu nevies

hettinka
23. mar 2018

@lula313 prečo by si vylúčila Maroko?

lula313
23. mar 2018

@hettinka ocino tam bol pred rokmi na konferencii a doniesol si z tadiaľ taku pliagu, že stratil čuch na niekoľko rokov. Aj všetci známi mali v rezortoch problem s trávením, lebo dodržiavať hygienu na vysokej úrovni proste nie je v mentalite tých ľudí a ani by som neodporúčala kvôli miestnym vystrčiť päty z rezortu.. určite sú lepsie a bezpečnejšie destinácie..

hettinka
23. mar 2018

@lula313 pliagu si môžeš doviezť z hociakej exotiky. Ale inak by som Maroko nedávala na úroveň Egypta. Je oveľa bezpečnejšie

petrag25
23. mar 2018

Topnem si toto 🙂

radusiq
23. mar 2018

@lula313 no nahodou my sme v Maroku nejaku spinu teda nevideli - nehovorim ze nebola, mozno niekde ano, ale my sme nezazili - a to sme boli velku cast mimo rezortu. Hotelove ranajky boli bezkonkurencne najlepsie ake som kde zazila, Zvysok sme jedli mimo rezortu, restauracie po promenade na co sme prave mali chut, to som bola v 6. mesiaci - absolutne ziadny problem. Prave ze chlap odvtedy huci kedy sa tam vratime, uz aj s drobcom.

@hettinka keby len z exotiky, sesterka chytila taku hnusnu infekciu na Zemplinskej Sirave ze keby to chytil cudzinec urcite rozprava ake je Slovensko nebezpecne :D

lula313
24. mar 2018

@radusiq tak každý má iný prah znesitelnosti, ale priznám sa, že ja Afriku, Afričanov nemam vôbec rada, tým pádom by som tam nesla tehotna/s malým dietatom. Mozno som v tomto konzerva, ale uprednostňujem pre mna bezpečnejšie lokality(samozrejme z hľadiska zdravia, nie terorizmu), pokial som zostala tehotna tak som v roku 2017 stihla Mexiko, USA, Francúzsko, Gibraltár, Španielsko, potom som sa už bala letieť, lebo poznám osobne dve ženy, ktoré po letoch(zaoceánskych) potratili, kolegyňa z prace až v 7 mesiaci, ale ona lietala casto.
Taká mala inšpirácia, aj keď to nie je exotika😀

macik166
25. mar 2018

@tenerifka môžem vedieť, kde ste boli ubytovaní na Meledivách. Dakujem

tenerifka
26. mar 2018

@macik166 boli sme na Medhufushi, Filitheyo a teraz ideme na Coco Palm