Tenerife v marci - miestna doprava alebo požičanie auta

mijama29
17. feb 2024

Ahojte, plánujeme ísť 19. Marca na Tenerife. Najde sa niekto, kto sa vyzná, bol v poslednej dobe a poradi prosím?
Zaujima má cca počasie v tomto obdobi, hlavne kvoli detom co asi im zbaliť.
Prílet mame na TFS.
Ako funguje miestna doprava?.. dá sa presunúť v pohode na ubytko? Alebo radšej odporúčate prenajať si auto? Netuším ako to funguje, či v tom prípade maju aj autosedacky?
Ideme len na 4 dni. Náš hlavný cieľ je LORO park.
Ale ten je na opačnej strane od letiska. Čo čítam zrovna tam nie je moc dobre počasie, lepšie by malo byt prave v okoli letiska.
Preto uvažujeme kde sa ubytovať ci ísť z letiska niekde do miest okolo parku, alebo ostať v okoli letiska, aby sme strávili aj ďalšie dni ok a možno pri lepšom počasí.
Za kazdu radu ďakujem.

tehulka2011
17. feb 2024

@mijama29 my ked sme tam boli, tak sme si prenajali auto, o inej moznosti sme ani neuvazovali, Autosedacky tam sice maju, ale kvalita je velmi, velmi biedna. Aktualne pocasie uvidis par dni predtym, ake Vam vyjde, ale predpokladam ze to bude fajn 🙂
no a isto by som isla aj do aquaparku

mijama29
autor
17. feb 2024

@tehulka2011 pamatas si kolko tam asi vyjde prenajať si auto ? Citala som aj zle recenzie na niektore požičovne, požičiavali ste priamo na letisku?

tehulka2011
17. feb 2024

@mijama29 priamo na letisku, my sme mali 8 dni za nieco cez 500€, pred 4 rokmi

gejb
17. feb 2024

@mijama29 na požičanie auta potrebuješ kreditnú kartu. Možno sa to už zmenilo ale my sme s tým mali problém pred par rokmi...uctovali si vyšší poplatok keď sme mali len debetnu.
Pozicate si priamo na letisku, neoplatí sa to dopredu bookovat lebo aj tak vám dajú také auto aké práve majú k dispozícii.

mijama29
autor
17. feb 2024

@tehulka2011 ďakujem

mijama29
autor
17. feb 2024

@gejb áno o tomto presne som citala článok, ako chcú kreditné karty, a že potom si účtujú kadejaky skrabanec atd.

vanilkovazmrzka
18. feb 2024

Urcite auto

vanilkovazmrzka
18. feb 2024

@mijama29 to nie je pravda, kreditku chcu preto, aby boli kryti v pripade skody, ale nebudu ti urcite uctovat poplatky za blbosti. A ked si prehnane opatrna, nafot si stav auta pri prevzati.

kiki68
18. feb 2024

@mijama29 no vacsinou chcu kreditku, ale mozes si dat Komplet poistku. A nafotit stav auta pri prevzati. My to tak vzdy robime. A cokolvek tak hned upozornit pri prevzati. My tiez inak ideme presne v tych dnoch. Uvidime ale bude pocasie tento rok, minuly mali best cez 30 stupnov skrz nejaky vykyv

kulumulu123
18. feb 2024

@mijama29 my sme boli s mhd bolo to celkom v pohode 😁

mijama29
autor
18. feb 2024

@kiki68 super tak to som zvedavá, ako to dopadne 🙂 a ubytko máte kde?

kiki68
18. feb 2024

@mijama29 GF Isabel, TUI Kinderhotel alebo tak nejak sa to vola. Sama som zvedava ze ako bude pocasie

mijama29
autor
18. feb 2024

@kiki68 vyzera to super ďakujem za tip, lebo ja na hľadanie ubytka moc niesom 🤦‍♀️

melanta
19. feb 2024

@mijama29 počasie bude fajn. My sme tu boli na Vianoce, sme tu teraz na prázdniny jarné. Muž so svojim synom sa v mori kúpali na Vianoce aj teraz, ja iba v bazéne. Ale cez Vianoce aj teraz sme cez deň v krátkom rukáve, bosé nohy, letné šaty, len na večer niečo tenké na ruky. My chodíme veľa skútrami, alebo potom taxíkom či požičiavame auto.

mijama29
autor
19. feb 2024

@kiki68 a prosím idete prvý krát do toho hotela gf isabel? Alebo máte skúsenosti odporúčania ?

kiki68
20. feb 2024

@mijama29 prvy raz, takze neviem ake to bude, ale tak spolieham na to, ze TUI by si za tu sumu nedovolil nejaky hnus. To by s nimi svokra vyrazila dvere. Podla mna to bude nejaky standard ako zvycajne

domca251
27. feb 2024

Na Tenerife sme boli viackrat aj v marci. Pocasie bolo stale super, v okoli Los Cristianos na juhu vzdy okolo 30 stupnov. Odporucam sa ubytovat v jeho okoli. Len more moze byt studensie, ale my sme sa kupali aj tak. Co sa pozicania auta tyka, tak na Kanarskych je to uplne najjednoduchsie ako hocikde na svete. Urcite je pohodlnejsie sa presuvat autom a aj viac toho stihnete ako autobusmi. Pozri si miestne pozicovne Cicar alebo Autoreisen. Maju vzdy v cene plne poistenie a netreba kreditku ani zalohu. Tenerife je krasne, odporucam vyjst si lanovkou aj na Pico del Teide alebo si spravit vylet na sever ostrova, ten je krasne zeleny. Ak ta to zaujima, mozes si tu precitat viac: https://www.tututravel.eu/europa/spanielsko/par... alebo https://www.tututravel.eu/europa/spanielsko/ten...

mijama29
autor
27. feb 2024

@domca251 dakujem

kiki68
27. feb 2024

My sme vcera bookli auto, na 12 dni za 300 eur, stredna trieda, nieco mensie

mijama29
autor
28. feb 2024

@kiki68 a cez koho prosím?

kiki68
28. feb 2024

@mijama29 opytam sa muza, on to bookoval. Viem, ze priamo cez tui vyslo 500

mijama29
autor
28. feb 2024

@kiki68 ďakujem

kiki68
16. mar 2024

Tak baby, neviem ze ktora ste este pred rozhodnutim, my sme v GF Isabel a nie su tu ziadne svaby, plostice, videla som jedneho chrobaka vonku za cely cas ( 4 dni), nic nas nestipe nastastie. Nie su ani komare. Pocasie je krasne, pozicane Auto je za tu sumu naozaj fajn, iba sme priplatili 65eur za detsku autosedacku. Jedine co je o drzku je parking auta, Ale da sa najst, len musite tak nejak zmapovat teren okolo seba. Vcera sme boli v Loro Park a tam sme parkli kdesi mimo ofiko parkingu. To tam ponukali domaci. Inak vsetko super, neviem kde sa teda vzali tie reviews o svaboch. Ani vonku mimo hotel som ziadne take popisovane zvieratka nevidela.