Tatranská Polianka pobyt - skúsenosti, foto

carla27
15. nov 2021

Ahojte. Mám ísť na rehabilitáciu a lekár odporúča Tatranskú Polianku. Zaujíma ma, či máte niektorá skúsenosti, ako to tam funguje, akí sú odborníci, personál. Pomohlo by mi aj ak by ste mali nejaké foto toho prostredia a okolia, prírody k nahliadnutiu do správy, príp. tu. Na webe síce niečo je, ale preumelizované, chcela by som vedieť, či je naozaj spokojnosť, kedže časť tam strávim aj s deťmi, kedže inam nemôžem:/ Vdaka

kacena4
15. nov 2021

boli sme tam pred tusim 2 rokmi, krasne zalezi ci si celkovo na poistovnu alebo nie, podla toho sa odvija ubytovanie - my sme bali velmi spokojny aj personal, aj ubytovanie aj strava. ak budem moct vraciame sa spät. super procedury bazen... a prosim ta da sa tam ist aj s detmi cez poistovnu? to som nevedela

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
letfenixa
15. nov 2021

@viestta rozdelené je to pre ústavnú a kúpelnu liečbu, ústavná je podobný režim ako v nemocnici, menej procedúr, viac lekárskych kontrol, bez kúpeľného poplatku.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
letfenixa
15. nov 2021

@viestta napísala som to, lebo si rozlisila medzí samoplatcom a tými na poisťovňu. Tak som doplnila ešte jeden rozdiel.

ira25
9. jún 2023

@letfenixa takže keď idem na ústavnú starostlivosť,tak budem mať málo procedúr?
Hm tak to je o ničom.
A ubytovanie je aké pri ústavnej liečbe?
Ďakujem za informácie ohľadom tej ústavnej liečbe a aká je tam strava a pod.
Budem rada ak mi tu viacery dajú poznatky ktoré absolvovali ústavnú liečbu v Tatranskej Polianke.

letfenixa
9. jún 2023

@ira25 myslím, že už je to tam zrekonštruované, moje skúsenosti su starsieho data. Absolvovala som tam aj kupelnu, aj ustavnu. Ustavni bývali ubytovani smerom od cesty vpravo, normálne aj 5 ľudí na izbe, boli tam klasické nemocničné postele, nočné stolíky. Skrine len staré vstavane. Kúpeľne spoločné pre viac izieb. Každý deň vizita. Ale snáď už je to inak, už je to viac ako 10 rokov, čo som tam chodila. Kúpeľni bývalí ubytovani vľavo.
Strava bývala nič moc.
Ale napr aj v Novom Smokovci som zažila 'staré ' aj 'nové ', a zlepšilo sa to veľmi.

ira25
9. jún 2023

@letfenixa no nepotešila si ma...sa mi vidí, že stále su spoločné sprchy a wc na chodbách.
No izby sú vraj situované na juh a každá má lodžiu.
Idem na postcovidove liečenie a vraj je to spojené s tou druhou budovou kde sú aj procedúry.

letfenixa
9. jún 2023

@ira25 hej, balkóny sú tam mega veľké

ira25
9. jún 2023

@letfenixa miesto veľkého balkóna by som prijala sociálne zariadenie na izbe a nie na chodbe.
Vraj je na izbe ladnicka,tv.a wifi....um ako to s procedúrami by sa mohol ešte niekto ozvať.
Ako píšeš možno sa niečo pomenilo aj tá strava azda....azda kuchyňa vari aj pre druhú kúpeľňu časť.

letfenixa
9. jún 2023

@ira25 kuchyňa a jedáleň sú jedna pre všetkých, len ubytovanie je rozdelené. Aj procedúry sú pre všetkých.

ira25
9. jún 2023

@letfenixa môžem popýtať do druhej kúpeľnej časti?
Tam majú zrejme sociálne na izbách.

ira25
9. jún 2023

A ako je to s výťahom v ústavnom a kúpeľnom zariadení?

letfenixa
9. jún 2023

@ira25 ubytovanie prideľujú podľa typu liečenia, nepočula som nikdy, že by niekoho prehodili. Vytah tam nebol.

ira25
9. jún 2023

@letfenixa takže buď kúpeľňa,alebo ústavná liečba a podľa toho ubytujú?
Čítala som že ak si doplatím,tak ma ubytujú aj v kúpeľnej časti,ale tam nemá každá izba balkón.
Zrejme si tam na druhý týždeň zavolám,či je tam aj výťah v jednom alebo v druhej časti.
A možno sa mi tu ešte niekto ozve kto tam bol nedávno.
Ja čo som videl na Facebooku izby v ústavnej časti,že nové postele dostali,no otras ako v domove dôchodcov a tak radšej odmietnem liečbu.

letfenixa
9. jún 2023

@ira25 vieš, mne to bolo v podstate jedno, veľa času sme trávili na balkonoch, na vonku, na procedúrach, izba bola fakt na prespanie. Dôležitejšie ako vzhľad izby bolo s kym na nej si. Môžeš mať super ubytko, ale vysinutu spolubyvajucu, a aj tak budeš radšej mimo izby.

letfenixa
9. jún 2023

@ira25 pozrela som si web, vyzerá to tak o 500 % lepšie, ako keď som tam na ústavnej bola ja. Aj jedáleň je zrekonštruovaná, dokonca že bufetove stoly! To ja som už úplný pamätník. Zažila som vlastne prebiehajúcu rekonštrukciu procedúr, my sme vlastne chodili dole do Gerlachova do hotela Hubert do welnesu, normálne ako na procedúru. Aj rekonštrukciu kaviarne som zažila na vlastnej koži, my sme si tam pôvodne varili sami caj/kávu. A dokonca tam dlho fungovala len ústavné liečba a pomaly opravovali tu ubytovaciu časť pre kúpeľných.

letfenixa
9. jún 2023

@ira25 a ako to chceš odmietnuť? Už máš schválený pobyt?

ira25
9. jún 2023

@letfenixa nie ešte len v piatok poslala dr .na hospitalizáciu,vraj 18 dní.

ira25
9. jún 2023

@letfenixa v Tom ti dávam za pravdu,že záleží na spolubyvajucej...to dúfam, že si sadneme navzájom ak pôjdem na liečenie,ovšem do septembra ak má pozvú inak nepôjdem.
Koľko asi trvá kým má pozvú?

ira25
9. jún 2023

@letfenixa našla som foto z ubytka z ústavnej liečby.
Porovnaj.

letfenixa
9. jún 2023

@ira25 tak ja si tie izby pamätám ešte pôvodné nemocničné, 1 telka na chodbe.

letfenixa
9. jún 2023

@ira25 neviem, koľko to trvá, ja som vždy chodila cez letné prázdniny a riešila to od jesene.

ira25
11. jún 2023

@letfenixa ešte by ma zaujímalo, že keď nebudem spokojná tak môžem predčasne ukončiť liečenie?

letfenixa
11. jún 2023

@ira25 kedysi platilo, že môžeš, ale musíš pobyt zaplatiť. Ja som bola naposledy tento rok v januári a bolo mi povedané, že ak ochoriem, liečbu mi prerusia a vrátim sa na dokončenie.

ira25
11. jún 2023

@letfenixa pred rokom boli ešte izby v pôvodnom vstave?
To asi keď si na kúpeľnom pobyte,ale ústavné je ako nemocnica a môžem odísť či nie?
Nakoniec sú tam dve jedálne,zrejme pre kúpeľných hostí bude vyšší štandard ako ústavných a bude to tak aj s procedúrami.
Silno uvažujem že nepôjdem.
Nik sa mi okrem teba neozval w to som ti veľmi povďačna 🍀❤️

letfenixa
11. jún 2023

@ira25 nie, ja som bola teraz inde

ira25
21. júl 2023

@letfenixa pekný večer,prosím o radu čo si zabaliť na liečenie do Tatranskej Polianky.
Chcem sa vyhnúť aby som zbytočne neťahala veci ktoré nevyužijem.
Keďže to je ústavná liečba,zrejme veci na procedúry,a športové oblečenie, spoločenské zrejme nie.
No a prekvapilo ma,že mám si doniesť deku....hmm načo asi .
Ďakujem za dobre rady ohľadom oblečenia.

letfenixa
21. júl 2023

@ira25 spoločenské v prípade, že budeš chodiť na "tanečky", chodia skoro všetci. Ja som nosila na procedúry a jedlo také domáce oblečenie, na turistiku turistické. Deku? To je asi pozostatok z Covidu. Akurát že zaberie celú jednu batožinu. V dobách, keď som ja chodila, poskytovali 1 malý uteracik na týždeň, čiže som brala aj uteraky, osusku.

ira25
21. júl 2023

@letfenixa tanečky asi nie.
V pozvanke píšu,uterák a osušku je na izbe a po týždni vymieňajú.
Zobrať dva uteráky do wellnesu,plavky, šľapky a tu deku... načo nepíšu.
Je tam práčka aj sušička,tak problém s praním problém nie je.