Taliansko s deťmi 2024

mimi242
17. feb 2024

Prosim vas ake mate skusenosti s dovolenkou v Taliansku? Islo by o cestovanie autom, deti 4r a 5r. Zaujima ma ubytovanie more plaz ceny ako dlho cesta autom. Moc dakujem za info

nikpa
17. feb 2024

@mimi242 ako dlho cesta autom je veľmi individuálne keďže Taliansko aj Chorvátsko sú veľké krajiny a nie je jedno ci idete na sever alebo na juh, ktorý je v oboch prípadoch ďalej a podla mňa aj krajší. Ved si hod do Google maps oblasť kam chcete ist a vyhodí ti trasu aj čas. Mam pochodené obe tieto krajiny a za mňa radšej Chorvátsko. Ale je to môj subjektivny názor. Odkedy máme deti, chodíme do HR, vzdy na juh, okolie Makarskej, je tam krásne a čisté more. Ubytovanie vždy zajedname vopred, bud hotel alebo keď apartmán, nie je problém nakúpit si tam všetko. Ceny sú porovnateľné ako u nás, v potravinách aj v reštauráciách. Ľudia sú veľmi milí a priateľskí, menej blaznivi ako Taliani 🙂

akinom0077
25. feb 2024

@mimi242 zalezi odkial ste. Ja som z PE robim italy kazdy piatok hore dole s klientami aj sukromne. Chodime o 22h od nas o pol noci prejdeme Ba hranice o 6:00 sme tam.

akinom0077
25. feb 2024

@akinom0077 ceny su ovela nizsie co sa tyka potravim a drogerie nez na slovensku taktiez narast cien v restauraciach a sluzbach je v IT nizsi ako na SK. Zalezi kam idete ja chodim sever. Uprednostnujem apartmany.

akinom0077
25. feb 2024

@akinom0077 co aa tyka deti...zalezi ako su zvyknute na cestovanie atd....mna nasi vlacili do talianska od 10 r autom ..autobusom bola som zvyknuta. Teraz ked som sofer ludia chodia bezne s detickami aj 1 rocne ame mali bolo cestou super . Dalsia pani chodi zo 4 rocnou kazdy mesiac - uplne super deti au niekedy lepsie cestujuci ako dospely. Treba zvazit cestovanie den a noc noc je lepsia milujem to cez den to neznasam...deto v noci spia..