Strava pre dieťa - letisková kontrola

nicky0007
10. máj 2022

Ahojte, čo mi prejde cez letiskovú kontrolu? napr ovocné kapsičky, prípadne kapsičkový pribináčik?

tahii
10. máj 2022

ak nemaju viac ako 100ml (mohli by brat aj 100g ako mierku), tak prejdu. len dohromady vsetko "tekute" musi mat max.1l

nicky0007
autor
10. máj 2022

@tahii dakujem

mable123
10. máj 2022

môžu Vás poprosiť aby ste to ochutnala pre ich očami 🙂 pokiaľ sa jedná o stravu drobca, tak sa to rieši trošku miernejšie.

ichbinich
10. máj 2022

Ku tym kapsickam - raz sme mali dve rozne a jedna bola vacsia, tak mi to ofrflali. Tak som to detom hned strcila do ruky, nech to vypiju a odniesli si tych 120ml v bruchu cez tu kontrolu 😀
Ja to nachystam vzdy extra do sacku, nech to mam po ruke na tu kontrolu.

yanni
10. máj 2022

@tahii nie je pravda. Babyfood mozes nabalit kolko chces a kolko potrebujes. Tam en 1 liter neplati.

yanni
10. máj 2022

@nicky0007 my lietame veeeelmi vela. Nikdy s nicim nebol problem. Deti maju vodu vo flasiach (aj tie väcsie). Kapsiciek vzdy nabalenych plno. Pohariky som nemavala, kupenske mi ani jeden nechcel jest, ale mavala som 2-3 (podla dlzky letu) mnou robene prikrmy v avent pohariku. Aaaaaa NIKDY som nemusela nic ochutnavat. Ale ano, moze sa stat, ze nejaky(a) hyperaktivny(a) ujko co tetus na kontrole si toto może zmysliet.

zlomika
10. máj 2022

Zalezi, kto bude na kontrole. Su taki, ze nemaju pri detoch problem s nicim a su zas taky, ktori proste vedia zakazdym nieco najst

tahii
10. máj 2022

@yanni zavisi od veku dietata. do 3 rokov sme naozaj problem nemali. ked boli starsie, tak uz nam vodu povolit nechceli. ale myslim, ze liter jedla pre dieta je celkom dost 🙂

janne318
10. máj 2022

Dieťaťu môžem zobrať na palubu stravu a pitie na čas potrebný po dobu letu. Nie je to obmedzené množstvom. Je to obmedzené "potrebou po dobu letu". Samozrejme Ti to nikto nebude merať presne, len ide o to, že na dvojhodinový let asi nebudeš potrebovať kilo sušienok a dve kilá banánov. Proste primerane.

ummimaryam
10. máj 2022

@nicky0007 ahoj, my sme prešli cez kontrolu normálne s fľašou prevarenej vody, určite to bol viac ako jeden liter, a so sunarom (ten ale skontrolovali či nejde o drogu). Úplná pohodička. Leteli sme z Viedne do Osla

dorotenka333
10. máj 2022

@nicky0007 ahoj.leteli sme na kanarske z viedne s 2detmi(10mes a 5r.) a preslo uplne vsetko a to som mala aj pre nas:D Flasa cistej vody 1.5l,prevarena voda v termoske na kasu .detska vyziva 0.5l z jablk a hrusiek v termoske na jedlo(pri tej nas vyzvali to ot vorit a pytali sa co to je).kapsicky a i jogurty.ovocie a bagety nepocitam.moj manzel si aj pribalil 2plechovky coly a snazil sa im povedat, ze to je pre dieta,ale to mu vyhodilo a ja som sa citila uplne trapne.ceski turisti suviks oproti nam:D

evaachesa
10. máj 2022

Baby a je v pohode aj keď budem mať kovovú termo fľašu pre seba aj syna? Svoju by som naplnila až po kontrole. Syn by mohol mať aj vodu alebo tiež až po kontrole? Vďaka 🙂

zuzanka.zuzu
10. máj 2022

@tahii hovadina
@mable123 ďalšia hovadina
vôbec netuším kde vzniklo to o ochutnávaní vody/stravy, nikto nemá čas na letisku riešiť ochutnávanie 🙄 sú normy čo sa musia splniť a nie otvárať džúsy pri security a usrkávať z nich 🙄 nikoho to nezaujíma či to nie je otrávené a či sa z toho dieťa napije alebo nie

zuzanka.zuzu
10. máj 2022

@evaachesa aj 100 fliaš si môžeš zobrať, prázdnych... syn podľa veku - teenager už sotva prejde s čajíkom 😉

evaachesa
10. máj 2022

@zuzanka.zuzu ja len či kovová nebude problém...keď tak by som ju dala radšej do batožiny. Syn má 2, tak skúsime zobrať plnú fľašu ..v najhoršome po kontrole kúpime a dolejeme. 😃

zuzanka.zuzu
10. máj 2022

@evaachesa ty si už ako moja mamka, tá sa tiež bála zobrať si kľúče lebo sú kovové 😀 potom usúdila, že hovadina.... zato moja svokra je druhý extrémy, tá dala do príručnej usušené bylinky lebo si chcela robiť čaj (ale že mega veľa a v celku, nie v sáčiku, uschnuté ešte so špagátom čo ich mala doma zviazané a zavesené v špajzi) a údené klobásy a oštiepky 🙏 prešla bez problémov lebo však nie je to tekuté 😂 neboj ľudia prevážajú iné hovadiny a nie jednu termosku....

evaachesa
10. máj 2022

@zuzanka.zuzu hehe, no ano teraz ideme 1x s dieťaťom tak sa radšej pýtam 😃 svokra teda mala dobrú guráž 😂

mable123
10. máj 2022

@zuzanka.zuzu videla som to na vlastne oci a ano normy su normy a bratislavske letisko si vymysli hocijaku hovadinu. Na niektorych letiskach nespehuju kazdy cm ani ampulky neviem kde si ty vsade letela, ale ocividne asi z Kosic do Bratislavy.

yanni
10. máj 2022

@tahii hlupost ze do 3 rokov. Uz mam starsie a nebol problem. Jasne, ze ze pri 15 rockom uz kasicka neprejde🙈😂

yanni
10. máj 2022

@zuzanka.zuzu presne. Ja som to ochutnavanie fakt nikde nezažila. A to lietame poslednych 10 rokov prakticky nonstop. Ja som napr. posledne tehu mala dost narocne, pcichala som si do 13.tt progesteron depot, mala som prirucnu plnu ihiel a ampuliek a pri vybrati sacku ani nemihli oko. Neskor som mala tehu cukrovku, sice som nepichala inzulin ale kdeže som bola dlhodobo v zahranici, tak ma az do konca tehu nabalili lekati vsetkym potrebnym, od ihiel az po inzulin a ani v Muc ani vo Fra a ani v Saudi nikoho nezaujímala co to tam za drogy "pasujem". A to Saudis su fakt ze prisni.

tahii
11. máj 2022

@yanni to, ze mam inu skusenost ako vy, neznamena, ze je to hlupost. Popisala som, co sme zazili. Ak vy mate inu skusenost, je to v poriadku. Nebudem tvrdit, ze klamete.