Storno/prebookovanie letenky

nicicka
30. mar 2022

Chcela by som sa spýtať zbehlejsich v tomto smere...kúpili sme s manzelom letenky. Taký ten úplný základ a teraz rozmyslam že ak by sme náhodou niekto chytili pred odletom kovid tak či existuje nejaké poistenie alebo čosi že ak by sme to stornovali že by nám vrátili peniaze alebo prebookovali. Dá sa nieco také dodatočne po kúpení letenky? Vďaka.

petamich
30. mar 2022

v leteckej spolocnosti sa uz dodatocne neda, uz jedine komercne cestovne poistenie s pripoistenim covid alebo napr. aj banky niektore ponukaju drzitelom debetnych a kreditnych kariet, skuste pozriet na stranke. https://www.superpoistenie.sk/cestovne?utm_sour...

je to agregator poistovni a pomoze vybrat najlepsiu 🙂 pripadne sa informovat vo vasej banke

sissy27
30. mar 2022

@nicicka dá sa dopoistiť v komerčnej poisťovni, ale aj to pozor, niekde sa to dá len do 24hod od kúpy letenky, budeš musieť pozisťovať.
Ešte je otázka, či sa to vôbec oplatí, aká bola cena leteniek, aké k nej máte služby (niekedy aj lowcosty ponúkajú prebookovanie buď za poplatok alebo aj zdarma) atď.

nicicka
autor
30. mar 2022

@petamich
@sissy27 Ďakujem. Popreverujem 😉

e1i
30. mar 2022

@petamich prebookovat sa da za flight change fee
A storno jedine ak je to poistenie kupovane sucasne s letenkou. Dodatočne kupene poistenie sa na storno letenky nevztahuje

petamich
30. mar 2022

@e1i to nie je tak uplne pravda su predsa aj komercne poistenia, ktore ti pripadne storno (aj) leteniek hradia - napr. Allianz, Union ich poskytuje, rovnako ako cestovne poistenie ku platobnej karte rozsirene vacsinou kryje aj storno a dnes sa da separe dokupit aj Covid napr. v Tatra banke

v Allianz si napr. vies kupit aj iba poistenie storna - samozrejme, ze su tam nejake lehoty, dokedy sa da (vacsinou je to do isteho poctu dni pred odletom)

sissy27
30. mar 2022

@e1i nie je pravda - dokonca aj lowcosty ponúkali prebookovanie zdarma, prípadne si vieš doplatiť flex tarifu atď., možností je viac. A komerčné poisťovne ponúkajú aj poistenie storna k už zakúpenej letenke / zájazdu. Treba si len pozrieť ponuky a vyhodnotiť, čo sa oplatí.

vikusjk
30. mar 2022

@nicicka vcera som akurat riesila cestovne poistenie pre nas a pani mi ponukla presne aj tieto pripady poistit, ze ak by sme vysli nahodou pozitivni na teste (ako neockovani potrebujeme test pri vstupe do Francuzska), alebo ak by sme mali aj priznaky, ci hocijako inak ochoreli, alebo z nejakeho dovodu museli cestu zrusit. Musime to uzatvorit najneskor 15 dni pred nastupom na cestu (konkretne v nasom pripade cez tu poistovnu, cez ktoru som to riesila)

nicicka
autor
30. mar 2022

@vikusjk a ako to cenovo cca vychádzalo? A cez ktorú poisťovňu to bolo? Vďaka...

petamich
30. mar 2022

@nicicka je uplne irelevantne kolko to vychadza jej 🤷‍♀️ vy predsa mozete ist na iny pocet dni, do inej destinacie, iny pocet ludi a to su vsetko faktory, ktore vstupuju do ceny poistneho

vikusjk
30. mar 2022

@nicicka presne, ako vravi @petamich, tam cenu ovplyvnuje vela faktorov a v neposlednom rade aj celkova vyska poistneho plnenia. My traja, na 7 dni do Francuzska, poistene asi vsetko, co sa poistit da, nulova spoluucast, nieco cez 60 €. Neviem, ci mozem dat aj nazov poistovne tak, aby to nebola reklama, tak radsej nenapisem. Ale v tom poisteni je ozaj vsetko, aj ked v Parizi dcera napriklad ochorie, alebo bude mat uraz a bude musiet byt hospitalizovana, tak jeden z rodicov ma preplateny pobyt s nou v nemocnici, take ozaj ze komplet komplet cestovne poistenie. Su aj lacnejsie balicky, mozno od 20 €, len treba ozaj postudovat, co vsetko je kryte a zvazit, co vlastne chcete