Storno leteniek

rebi789
19. aug 2024

Ahojte nemate niekto skusenost so stornom leteniek od Austrian airlines? 27.8, by sme s piatelom mali letiet do Chorvatska no nie som na tom zdravotne teraz ok. Dufam ze vsetko sa zlepsi a poletime ale musim pocitat aj stouto moznostou. Vratili by nam peniaze?

janai1
19. aug 2024

@rebi789 a my to máme odkiaľ vedieť? Snáď vieš za akých podmienok si ich kupovala, či si zaplatila poistenie atď

anjelicek26
19. aug 2024

Tak "nam" urcite nie, ked tak tebe, ak mas cestovne poistenie a urcite nie plnu sumu... skus to skor prebookovat na neskorsi termin...

rebi789
autor
19. aug 2024

@anjelicek26 nam bolo myslene mne a priatelovi

anjelicek26
19. aug 2024

@rebi789 no ja viem, ale priatel chory nie je, takze mu poistovna nejake storno "lebo priatelka je chora" nepreplati... jedine prebookovat takto narychlo uz pred cestovanim storno vas vyjde draho...

martinmmartin
19. aug 2024

Letenku vlastnis tak isto ako televizor. Tiez ti tesco nevrati pol ceny ked si vypichnes jedno oko

wade
19. aug 2024

Ked ste bookovali, tak tam boli rôzne typy leteniek podľa flexibility. Tie základne (predpokladám že tie máte) nemajú žiadnu možnosť storna alebo rebookingu na iný dátum. Ak máte napr. Business tak sa dá rebookimg s tým že doplatis rozdiel v cene. Normálne let. Chorá môžeš byt aj v chorvatsku 🙂

azzflo
19. aug 2024

Naco sa tu 5 ludi oprsklo vyjadruje k niecomu, co sa ich netyka? Otazku polozila autorka smerovanu na ludi, ktori takuto skusenost maju.
V austriane sa letenky daju refundnut uplne jednoducho ked sa prihlasis cez ich stranku do svojho uctu - manage bookings - vyberies si let a das cancel/refund. Nevratia plnu cenu, iba letiskove poplatky/dane, ale aspon nieco. Pri lacnejsich letenkach to byva casto cez 50% zaplatenej sumy. Mozes tak urobit bez udania dovodu aj pri najlacnejsom type letenky.

lucik194
20. aug 2024

odporucam otvorit letenky a pozriet aku triedu si kúpila Austrian letenky.
niektore vies prebookovat, ine nie.
nikto z nas Ti nepomoze, kedze nevieme co si kupila.

zeldia
20. aug 2024

@rebi789 mám skúsenosť. Zrušili mi pracovne stretnutie volala som na austria call centrum v den kedy som mala letieť. Zrušená letenka v daný den nic, spiatočný let asi o tri dni. Preplatili časť veľmi rychlo do cca desať dni. Letenky tam a spat stali cca 500-600e vrátili asi sto eur.