Storno dovolenky

katika85
11. júl 2024

Mate niekto skusenost so stornom dovolenky (zaciatkom roka sme kupilu dovolenku do Egypta) Termin odletu je 21.8. posledne dva tyzdne sa muzovi zhorsil zdravotny stav. V case ked sme kupovali dovolenku bol ok. pred par dnami skoncil na pohotovosti samozrejme nic mu nezistili. Ide o to ze posledne 2 tyzdne je na diete ma zavraty je mu mdlo zle spi a intenzivne riesime jeho stav. momentalne bol na neuro poslali ho aj na krcne aj na ortopediu aj na ocne a pod. Proste komplet vsetko co sa da. Terminy k lekarom mame take ake mame (nevyberame si) ma strasne vela priznakov od busenia srdca tlakov na hrudi az po tocenie hlavy ci sumenie v usiach plus hnacka a zle od zaludka. Momentalne je na HO aby ako tak pracoval. ked to na neho pride musi ist ma vecko plus lahnut si zvykne mat aj zimnicu.
dnes sme sa rozhodli ze oznamime cestovne ze musime zrusit zo zdravotnych dovodov dovolenku.
1300 storno 🤦🏽‍♀️ skoro som odpadla
zajazd mame poisteny. Len otazka uznaju nam potvrdenie od lekara ked vlastne jemu nikto nic nepotvrdil len ho posielaju od dveri k dveram?

elief
11. júl 2024

Musíte zdravotný stav predložiť... Kolegyňa rušila teraz dovolenku, je PN, čaká ju hospitalizácia, všetko vrátili, okrem sumy poistného

katika85
autor
11. júl 2024

@elief od koho? chodi od lekara k lekarovi nikto nevie co mu je 🤷‍♀️ mame opytat od lekara papier “nemoze cestovat lebo…” podozrenie je na tetaniu ale su tam traviace tazkosti - posledne 2 tyzdne je na diete. bud ma inu diagnozu na ktoru sa neprislo a tetania je len vedlajsi symptom alebo ma silnu tetaniu a zatial nema stanovene co ma kedy brat aby to mal pod kontrolou. dnes bol na neuro -na termin cakal dlho. a koncom augusta ma po znamosti termin na gastre.nevieme nic konkretne toto je na tom cele blbe. ze on vyzera ze mu nic nie je pritom rano nevie vstat z postele.

elief
11. júl 2024

@katika85 to ma mrzí, že má manžel takéto problémy, popravde netuším kto je ten papier vystavil, je PN už pár mesiacov, stretli sme minulý týždeň, letieť mala teraz niekedy, máme práve celozávodnu dovolenku, a spomenula, že dovolenku zrušili, kvôli jej zdravotným problémom, ležať ide na neurologiu.. či to vypísal obvodný alebo neurológ, to už neviem. Snáď to vypíše aj obvodný, keď je podozrenie, že let s týmto nezvládne 🤷🤷🤷

muchotrafka298
11. júl 2024

@katika85 pokial chces stornovat, tak tam treba pre potreby poistovne dolozit potvrdenia od lekarov, lekarske spravy a pod., kde z toho jasne vyplyva, ze nie je mozne cestovat. Take su bohuzial pravidla.

slavomira236
11. júl 2024

@katika85 a pokual viem uz aju len muzovi vy ak ste zdrahi ist mozete

maca1984
11. júl 2024

Ešte môžeš skúsiť zájazd predať.

elief
11. júl 2024

@slavomira236 ja si myslím, možno sa mýlim, že sa to týka všetkých na zmluve, respektíve pokiaľ ostatok môže a chce ísť, pôjde, ale netvrdím, že mám pravdu
Pochybujem, že manžel kolegyne ide sám

katika85
autor
11. júl 2024

@slavomira236 ano dcera a ja sme zdrave. ono to vyzera ze chcem vycuvat len tak z dovolenky. min rok sme chceli kupit dovolenku v maji a ledva sme nasli nejaky zajazd. Prvy krat v zivote sme kupili dovolenku v egypte a este aj zaciatkom roka 🤦🏽‍♀️

katika85
autor
11. júl 2024

chodime od dveri k dveram a zbierame vysledky nic viac nikto nechce stanovit diagnozu ked zatial nikto na nic neprisiel. este cakame na termin MR. Praceschopny je ale len preto ze mu to jeho pracovna napln dovoluje. ak by pracoval za pokladnou ci pasom alebo pracoval na stavne je davno na Pnke. takto robi z domu kedy chce od kedy chce a do kedy chces. ak dobre pametam na pohotovosti bol s takymto stavom 3x kym dosiel uz mu “nic nebolo” kus vyklepany oslabeny ale vysledky krvi ok. 🤷‍♀️ naposledy sme odchadzali z pohotovosti ze mu nic nie je zbytocne prisiel (doma pritom bol zeleny a skoro odpadol na zachod kym dosiel musel sa opierat o mna a stenu) jeho hrozne prehana ked to na neho pride

katika85
autor
11. júl 2024

@maca1984 fakt neviem komu 2 dospeli a jedno 9 rocne dieta (kolegyne bezdetne a kamoska tak isto)

maca1984
11. júl 2024

Tu ľudia bežne predávajú dovolenky do Egypta, skús. https://www.facebook.com/groups/aktualnevegypte
@katika85

katika85
autor
11. júl 2024

@maca1984 Dakujem za pomoc (nie sme na FB) skusime si poradit nejako. 😔 tak ma to mrzi. my uz sme jednu dovolenku zrusilu o dva tyzdne sme mali ist do chorvatska tam sme to mali len rezervovane.
tych 1300 je dost vela a to nemame cely zajazd vyplateny

namornicka
11. júl 2024

Vyzerá, že to je niečo psychosomaticke, vyhorenie, prepracovanosť, keďže mu nič nevedia nájsť. Nech si pekne dá urobiť všetky vyšetrenia a snáď sa niekam dostanete. Ty s dcérou by si sama na dovolenku nechcela ísť, nechceš ho nechať samého v takomto stave? Ináč na to storno, nech mu dá obvodná potvrdenie pre poisťovňu, že nedoporučuje lietať z takých a takých dôvodov, veď pozná jeho problémy, vie že si nevymýšľa, tak nech tam niečo dôveryhodne napíše.

dlucy
11. júl 2024

@katika85 My sme rusili dovolenku kvoli kiahniam stacilo potrvrdenie od lekara ze co ma a ze nemoze vycestovat. Vratili vsetko.

jazula
11. júl 2024

Koľko vrátia závisí aj od poistenia, máte spoluúčasť v zmluve na poistku?

derdia
11. júl 2024

@katika85 ak má osycho prácu tak smer psychiater. Nie pobehať všetkých nezistila nič a psychos po prvom rozhovor bude vedieť.

katika85
autor
11. júl 2024

@jazula bez spoluucasti. generali komplexne cestovne poistenie plus

katika85
autor
11. júl 2024

@derdia pracu si “domov nenosi” vie sa odosobnit nepreziva to. ale ma narocnu pracu (to moze povedat ktokolvek) je skor flegmatik. v praci prisny a narocny na podriadenych. mal zdravotny problemy ako kazdy iny. travenie nema dobre. posledne 2-3 tyz je to fakt zle. prinajhorsom bude musit ist na Pnku lebo nemoze cestovat ked hnackuje vo svojom stave

katika85
autor
11. júl 2024

@derdia aj moju mamu posielali k psycho (predpisuju dost oblbovaky) a to ti spomaly travenie a mas zapchu jak lusk) a nakoniec v hodine dvanastej skoncila na operacnej sale s vyvodom 😒

bosorkabb
11. júl 2024

Bude potrebovať potvrdenie od lekára že nemôže vycestovať a prečo. Ale týka sa to jeho. Teba a dcéry nie.

muchotrafka298
11. júl 2024

Minuly rok som tu zachytila velmi podobny pripad, co sa tykalo storna poistenia. Ze v pripade rodiny sa to vztahovalo iba na daneho clena, ktory mal zdravotne problemy, tam storno bolo mozne. Ostatni clenovia rodiny ale cestovat mohli, cize na nich sa storno nevztahovalo. Takze aj toto je dobre zistit vopred v poistovni, ze co a ako.

katika85
autor
11. júl 2024

@muchotrafka298 ano vsetko si preverime uprimne uz by som takto neisla ta poistka je pre mna bezpredmetna. akoze ho necham doma 🤣 a ja pojdem na dovolenku 🤦🏽‍♀️ ked teraz som si v praci kvoli nemu vybavila HO. no nic pevne verim ze ten zajazd este o 1000 viac predaju. strasne situacia.. predosle roky sme chodili do chorvatska a stacilo tyzden vopred to cele uhradit a bolo to najistejsie

muchotrafka298
11. júl 2024

@katika85 jasne ze cloveka v takomto stave nenechas doma samotneho. To som napisala na margo toho, ze ako to beru niektore poistovne /nepamatam si bohuzial, ktora to bola/. To je vzdy 50:50 ze za kolko ho oni predaju a ci vobec. Lebo nie vsetko sa preda. Ak by ho od teba niekto odkupil, tak urcite nie za tu cenu, co si zaplatila a CK s tym musi suhlasit.

katika85
autor
11. júl 2024

@muchotrafka298 2700 egypt marsala (novy karibik ci jak to teraz volaju) pre tri osoby. podla mna dobra cena

zuzubb007
11. júl 2024

Pobyt sa nedá prehlásiť na inú osobu čo ja viem, letenky a všetko su na meno kupovali sme tiež na začiatku roka a hneď nám to hovorili, že nieje možné ak ochorieme, aby dakdo ini išiel ako náhrada, bud si priplatiť 100%, predlozis od doktora papiere a vrátia celú sumu ak ste mali iné poistenie bohužiaľ nič sa neda o nejaké dosť veľké peniaze pridete

muchotrafka298
11. júl 2024

@katika85 myslis tu novu super destinaciu Marsa Matrouh v Egypte, kde nic nie je len hotely? Co sa tyka ceny, tak mozno v last minute si niekto aj lacnejsie kupy a ty zas nemozes ist pod cenu, ze dam zajazd za 1000 EUR.

katika85
autor
11. júl 2024

@zuzubb007 fuuha nemozek predat zajazd? poistka plati len na choreho cize rodinna dovolenka jak lusk … to je dost extremny sport kupovat takto dovolenku. normalne ziram. tazka to situacia tazka

katika85
autor
11. júl 2024

@muchotrafka298 nie toto nemyslim myslim normalne egypt hotel rezort more slnecniky… 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ nebola som tam neviem
pozreli sme si ceny vieme kolko stoji v tom termine zajazd.

muchotrafka298
11. júl 2024

@katika85 no pod tym "nic nie je iba hotely" som myslela to, ze tam nemas kam ist, ano jasne, hotel, more, slnecniky....ale to je proste na konci sveta. Najblizsia civilizacia aka velke mesto je odtial 240 km.

katika85
autor
11. júl 2024

@muchotrafka298 chodime na rozne typy dovoleniek. tato konkretne prvy krat egypt podla ineho clena rodiny ktory chcel piesok more slnecniky a bazeny. ked chceme ist niekam nieco vidiet nepojdeme to turecka tuniska egypta a pod.