Starí rodičia berú vnuka do Turecka. Aký doklad potrebujú?

kvietocek21
28. júl 2014

Nemaju rovnake priezvisko a na pasovom oddeleni mi vobec nevedeli povedat. Dakujem

serpentino
28. júl 2014

Ahoj,na pasovom ti neporadia,zavolaj na turecku ambasadu do BA ..t.c.02-544 155 04...ja som pred minutkou riesila presne to iste,ale do Talianska,maly ide so mnou,tak ci potrebuje suhlas jeho tatina..povedali,ze nie,ale ked by nesiel s rodicom,ale s niekym inym,ktore nema ani jeho priezvisko,tak potrebuje,ale do kazdej krajiny plati nieco ine...zavolaj jedine tam ti daju odpoved na vsetky otazky..a zisti si kedy malemu konci pas

sue
28. júl 2014

AKékoľvek dieťa potrebuje doklad, keď cestuje do cudziny. Súhlas rodičov nie. Nie je to štandard, ale čokoľvek sa môže stať - únos dieťaťa (iného) v tej krajine a Vás nepustia s dieťaťom domov... takže vždy je fajn mať okrem pasu aj súhlas rodičov v angličtine...

vefi89
28. júl 2014

tak ako radí serpentino -pýtaj sa na ambasáde 😉 ja som to riešila mailom, v ten deň som mala odpoveď

uankab
28. júl 2014

Aby si sa vyhla problemom, potrebujes mat na to splnomocnenie.. moze ich totiz zaujimat, ze cije je to dieta, hlavne ak nie je rovnake priezvisko.. idete cez cestovku? ak hej, tak tam ti musia vediet povedat (a ak je to zajazd, tak tam predsa je zastupca ktory to vie potvrdit...)

katarinamarkova
28. júl 2014

treba volat na ambasadu.....vacsinou plati ze dieta moze cestovat prakticky s kym kolvek, staci mu jeho pas.( podla mna blbost) ale je to tak.
kazda krajina ale moze mat ine pravidla 🙂

aspinka
29. júl 2014

my sme teraz riesili dcera isla s priatelmi do chorvatska moj manzel napisal splnomocnenie nasiel na nete tlacivo a to sme vypisali presne s datumami a inicialmi a dali notarsky overit nasimi podpismi...

tin007
29. júl 2014

@kvietocek21 Syn musi mat samozrejme platny pas a tiez potrebujes vystavit splnomocnenie na vycestovanie dietata do zahranicia https://www.mzv.sk/sk/cestovanie_a_konzularne_i... tu je link na web Min. zahranicnych veci

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinkad
29. júl 2014

Moj bol 2 roky po sebe -vlani a predvlani s nasimi v Turecku a vzdy som pisala splnomocnenie,co vytlacis s netu -link ti dali vyššie,a treba to potvrdit uradne,my sme zalsi na matriku,ci Obecný urad(anglicky aj slovensky) a s tymto som ho vystrojila.Nikdy to chvalabohu nepotrebovali,ani to nik nepytal ale nikdy nevies.