Spoznávaci zajazd v tehotenstve aj so štvorročným dieťaťom

papi30
6. jún 2022

Ahojte, poraďte mi, čo si o tom myslite? Mame s manželom možnosť ísť v lete na 5dnovy spoznávaci zajazd, so všetkým čo k tomu patrí... Dlhá cesta busom, min14h v buse tam aj späť, s návštevou mesta, pamiatok, takže aj dosť na nohách. Ja budem v tom čase v 28.tt a brali by sme so sebou aj naše skoro 5r dieťa, keďže 5dni bez nás zatiaľ nikdy nedala a pri poslednej takej príležitosti už po 2dnoch plakala za nami. Dali by ste sa na taky výlet? Mam trosku obavy z neznámeho, ako ja toľko obsedím, ako toľko obsedi dieťa, ako dáme fakultatívne výlety. Takato príležitosť akú teraz máme sa ale často neopakuje a som strašne na vazkach. Mate niekto podobnú skúsenosť?

pribinak
6. jún 2022

@papi30 dieťa umre id nudy

januska12323
6. jún 2022

Nie, nie je to vhodné pre malé dieťa ani tehotnú ženu. Radšej by som išla na normálnu dovolenku pri more.

sense
6. jún 2022

Na poznávací zájazd by som 5 ročne dieťa nebrala... Pre dieťa je to nezaujímavé, ceata autobusom dlhá a chodenie 5 dní po pamiatkach je pre také dieťa únavné a nudné....

adamadent
6. jún 2022

Nešla.

tamvtme
6. jún 2022

nesla by som s takym malym dietatom na takyto zajazd ani keby nie som tehotna a na druhu stranu by som nesla ani keby nemam male dieta ale som tehotna....a takto spolu uz duplom nie 🙂

nika0204
6. jún 2022

@papi30 fu tak ja som momentalne 28tt a toto by som nedala😀hlavne tu cestu autobusom..a predpokladam ze je to v zahranici ja sa radaej nevzdalujem mimo slovenska..a celodenne prwchadzky a vtakej horucave ake urxite budu by som neriskla

belllinka
6. jún 2022

Presne tak, dieta ma na haku nejake pamiatky. Bude vnimat iba nekonecnu cestu autobusom, nekonecne chodenie bez nejakej zabavy a nekonecnu nudu pri vyklade k pamiatkam 🤦‍♀️ Fakt blby napad

poopsie
6. jún 2022

Určite nie, ber preboha ohľad aj na zvyšok autobusu... Dospelý človek má čo robiť a nieto 4 ročné dieťa 🤦‍♀️

zuzanaete
6. jún 2022

Som za cestovanie a detmi, ale na takyto zajazd by som neisla. Od babatiek chodime s detmi pozerat aj pamiatky/mesta, ale je to im prisposobene - navstivime aj ihrisko, dlhsie sa zdrzime pri fontane…. 5 rocne dieta asi nebude bavit cele dni pocuvat sprievodcu, presuvat sa podla planu z miesta na miesto. Co urobite, ak zacne vyrazne protestovat? Cely zajazd bude cakat? Bud si urobte svoju poznavacku alebo iny typ dovolenky.

papi30
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
papi30
autor
6. jún 2022

@poopsie prečo, tvoje vrieska pri cestovaní, ci ako? 😂

papi30
autor
6. jún 2022

Len pre upresnenie, jedna sa o Paríž a Disneyland... Takze dieťa bude mať nejakú motiváciu. Manžel si myslí že by sme to mali skúsiť a malá tiež chce ísť, len ja nie som o tom nejako presvedčená.

thereisabear
6. jún 2022

Nešla by som ani tehotná ani s dieťaťom v takom veku.

maminkasisa
6. jún 2022

Nesla by som, vela hodin v autobuse je pre dieta nuda, a tehotna tiez to nie je ziadna vyhra. Nikdy nevies co sa moze prihodit, v autobuse je vela ludi, bude tazsie sa prisposobovat jednotlivcom ako keby ste sli autom .. zastanete kedy a kde chcete.

viestta
6. jún 2022

@papi30 5 rocnevdieta na poznávacím zájazde spolucestujúci budú milovať. Tempo prehliadok nebude stíhať, pri vykladoch sa bude nudiť, môže zbytočne vyrušovať. Už ste ju vzali aspoň niekde na hrad na jednu takú preiadku s výkladom? A teraz si to predstav 3x za deň 5 dni za sebou. Každá noc v inom hoteli, ráno sa zbaliť, sadnúť do autobusu, presun na niekoľko hodín, potom prehliadky... Odložte si poznávacie zájazdy na čas keď budu deti v puberte, pôjdu do tábora a vy po pamiatkach. Teraz dovolenky prispôsobte deťom. Narodeným aj nenarodenym

zuzanaete
6. jún 2022

@poopsie Az ked mam deti, som pochopila vyznam hotelov/rezortov, kde sa nemozu deti ubytovat. 🙂

viestta
6. jún 2022

@papi30 aká motivácia? Budeš sa disciplinovane 4 dní správať po Paríži, pôjdeš jeden deň do Disneylandu?

cecilia29
6. jún 2022

Tehotná by som sa bála. Lebo zažila som aj ľahšie ani náročnejšie tehotenstvo. A čo sa týka dieťaťa , to už musíš zhodnotiť sama. Naša trojročná s prehľadom zvládla 15 hodinovú cestu autom . Aj cestovanie vlakom s prestupom bez problémov. Toho by som sa bála ešte najmenej.

janinah
6. jún 2022

že to nemyslíš vážne toto?

janickacrazy
6. jún 2022

@papi30 Tak pošli len manžela s dieťaťom, keď teda chcú oni dvaja ísť, ty si oddýchneš. Ja som bola tehotná v Tatrách plus manžel a takmer 5-rocne dieťa. Bola som v piatom mesiaci. Akože dala som to celkom fajn, ale cesta trvala 3 hodiny a mala som dosť.

katinka71
6. jún 2022

@papi30 my sme vratili minuly tyzden z Pariza,boli sme 5 dni priprav sa masovku take preplnene mesto som este nevidela a v Disnylande dlhe cakacie doby hlavne na atrakcie pre male deti,a to este neboli prazdniny iba obycajny pracovny den,cestovali sme vlakom 7 h deti sa mohli prechadzat boli sme v zostave 5rocna,a 10,11,inak mala najmenej protestovala väcsi uz hundrali

vilma7
6. jún 2022

Jedine letecky a tam na nich počkat a tam sa stretnúť. Moje deti absolvujú minimálne 2x ročne podobnú cestu ale autom, zvládajú to, len určite sa tomu netešia. Autom môžeš zastaviť a stáť koľko len chceš.

vikes
6. jún 2022

@papi30 Spýtajte sa svojho gynekológa, či vám odporučí takúto dlhú cestu spojenú a dlhými prechádzkami vo vyššom štádiu tehotenstva.

papi30
autor
6. jún 2022

Jemine, niektorí ste to ponali ako 5dni čistej stvanice po pamiatkach, od rána do večera nonstop. Je predsa aj individuálne volno, prestávky, môžem nemusím so skupinkou do múzea, môžme si zatiaľ pozrieť a užiť park napriklad. Ak odratam cestu, to sú dve noci v tom istom hoteli, dva dni po meste a jeden deň na Disneyland. Okrem niektorých názorov by ma celkom aj zaujímalo, ci si tu píšete len svoje dojmy, alebo ste niečo podobné aj absolvovali, s vlastným dieťaťom a nie s niečim cudzím ktoré vám "strpcovalo" život 🙈

elizabet173
6. jún 2022

@papi30 nie, absolútne nevhodné pre dieťa a ako tehotná v 28. týždni 14 hodín v buse je čisté šialenstvo. Pozri, keď sa ti názory iných nepáčia, kľudne choď, nám je to úprimne jedno. chceli sme poradiť. Takých zájazdov som zopár absolvovala, za mňa ani bez dieťaťa, ani s dieťaťom netehotná a kombinácia oboch čistý nezmysel

ropucha6
6. jún 2022

Ja by som isto nesla, bola som tak v Parizi v lete netehotna a aj o dost kratsiu cestu (z Nemecka) a mala som dost 🙂 Masovky, teplo a spina/prach.

papi30
autor
6. jún 2022

@elizabet173 ja vecný názor beriem, vsak preto som sa pýtala... Ale reakcie ci som normálna a preboha a nech myslím na spolucestujúcich, ci 5dni budem strpcovat niekomu život po pamiatkach, keď nepoznajú ani podmienky ani dieťa. Pýtala som sa na osobné skúsenosti a nie modrokonikovske výlevy, pricom niekto nemá ani dieťa a nebol ani na takom výlete. Dúfam ze sa chápeme.

elizabet173
6. jún 2022

@papi30 absolvovala som viacero podobných zájazdov, ale ako netehotná a bez malého dieťaťa, našťastie tam nikto ani nemal taký nápad, že by tam ťahal malé dieťa. Rím a Vatikán sme absolvovali s 8, 10 a 14 ročným, to sa dalo v pohode, ale týždeň pred pri mori a týždeň po zase pri mori.

papi30
autor
6. jún 2022

@vikes to mam aj v pláne sa spýtať, predsa najlepšie pozná stav môjho tehotenstva, okrem toho ze ja sa cítim dobre. Tu som sa pýtala len na skúsenosti s cestou ako takou.

zuzanaete
6. jún 2022

@papi30 Myslim, ze budes velmi dlho hladat rodinu, co bola s tak malym dietatom na takomto zajazde. Ak chces teda pocut nazory iba od ludi, co to priamo zazili.