Splnomocnenie na cestu do zahraničia

anicka779
12. júl 2024

Ahojte, potrebujem sa spýtať. S kamošmi ideme do Prahy a počula som, že treba mať mimo Slovenska splnomocnenie od zákonného zástupcu pre dieťa, ktoré nemá 18, keďze rodičia tam so mnou nejdú. A chcem sa spýtať treba ísť s tým na úrad, ale neviete náhodou, že tie papiere, keď budú podpísané a vyplnené od rodičov (moje meno, meno kamaráta, s ktorým pojdem a súhlas od rodiča) tak či na tom úrade musí byť prítomný zákonný zástupca dieťaťa? Ak by tam bol so mnou niekto dospelý. Nebol by problém, aby som zobrala napriklad ocina na ten úrad, ale trocha sa skomplikovali niektoré veci, tak sa chcem spýtať, že či náhodou neviete niekto, že či tam musí byť prítomný ten rodič ak to bude všetko podpísané. Ďakujem🙂

doriiis
12. júl 2024

No mal by to byť overený podpis.Takze to ocino musí podpísať pred overovatelom.Kam cestujete a koľko máte rokov?

ukgirls
12. júl 2024

sice na strankach pisu overene ale nikdo nikdy overenie nepytal .. staci napisat na papier splnomocnenie -vzor je na nete a napisat kontakt na rodicov..ak by sa im daco nepacilo zavolaju im .. uz si velka- takze sama mozes potvrdit ze ta nik neuniesol

doriiis
12. júl 2024

Jaj však je to napísané🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️.Do Prahy.Do česka keď ideš tak nikto nekontroluje vôbec nič.Ak nerozprával rusky alebo ukrajinsky tak sa o vás vôbec nebudú zaujimat

anjelicek26
12. júl 2024

My sme mojmu vytlacili toto, ale nikto nic nechcel, siel vlakom (z nemecka do francuzka a vystupoval vo svajciarsku...) ma 14... dva tyzdne bol v sportovom tabore, dnes sa vratil... https://assets.adac.de/ADAC-eV/KOR/Text/Reisevo...

tundra
12. júl 2024

Dcera mala z internetu vytlaceny formular,suhlas rodicov a kopie cestovnych pasov.Bol problem najst hotel,kde by ich ubytovali,ale podarilo sa.
Bola v Prahe aj vo Viedni.Formular pytali na recepcii aj kopie nasich pasov.Vsetko prebehlo bez problemov.

patka06
12. júl 2024

Splnomocnenie overuješ u notára, na matrike ani v klientskom centre neoveria podpis na dokumente, ktorý má byť použitý v zahraničí.
Zákonný zástupca tam musí byť, pretože sa popisuje priamo na mieste na dokument aj do knihy podpisov.

h2
13. júl 2024

@anicka779 My sme také tlačivo vypisovali, keď syn išiel na školský výlet do zahraničia (boli v Rakúsku, Nemecku a ČR), splnomocnený bol učiteľ a iba sme to podpísali (tlačivo musí byť v angličtine, nájdeš na nete), neoverovali sme nič. Dúfam, že s vami ide nejaký dospelý, toho treba splnomocniť. Ak idete všetci pod 18, bez dospelého, potom neviem, ako sa postupuje, ale neviem, či toto je váš prípad.

kristiii
13. júl 2024

@anicka779 samozrejme, že tam s tebou musí byť tvoj zákonný zástupca, veď on to musí podpísať pred notárom. Aký význam by inak také splnomocnenie malo?