Som tehotná a ideme do Bulharska. Čo ak by som potrebovala lekára?

21. jún 2024

Ma tu niekto skusenost ako to funguje ked sa vam nieco stane v Bulharsku? Som tehotna v 21 a planujeme ist do bulharska. Doktorka povedala ze mozem v pohode. Ale predsa rozmyslam ze keby sa nieco skomplikovalo ze co potom. Nema niekto skusenost? Alebo aj s urazom. Dakujem

viestta
21. jún 2024

V prvom rade potrebujes cestovne poistenie, inac budes mat na europsky preukaz poistenca zadarmo len take osetrenia, ktore su v danej krajine hradene z verejneho zdravotnicstva. Vsetko ostatne si budes musiet zaplatit

autor
21. jún 2024

@viestta to mame.. poistenie uz kupene.. skor ma zaujimal postup

viestta
21. jún 2024

Mas dve moznosti, pojdes do nemocnice na urgent alebo volas asistencnu sluzbu z poistovne kde mas poistku a oni ta naviguju. Pripadne sa nechas osetrit u lekara v mieste kde budete

autor
21. jún 2024

@viestta dakujem

katkaseiner
21. jún 2024

ja som pocas dovolenky volala asistencnu sluzbu, zavolali mi spat a lekarka prisla za nami na apartman. Vtedy a tam malo viac malych detí zvysenu teplotu. Po anglicky hovorila, syn dostal aj lieky

dzejsik
21. jún 2024

ja mam len skusenost z min roka ked chytili deti v BG anginu (tu doniesol starsi zo skolky), ze pre lahsie vybavenie sa u lekara bolo dobre najprv sa ozvat do poistovne, ze tam ideme a oni dali instrukcie co spravit, aby im hned pustili financie za osetrenie (pri prvom chorom sme len rovno isli a platili hotovost a vybavovali dodatocne a tak sme pri druhom uz vedeli ze cestou zavolat a slo to lahsie s tym preplacanim)

autor
21. jún 2024

@katkaseiner dakujem

autor
21. jún 2024

@dzejsik dakujem

lavender94
22. jún 2024

Niektoré poisťovne to maju aj tak, že musíš zaplatiť za ošetrenie a spätne preplatia. Osobne som sa s tým ešte nestretla, ale počula som o tom už viac krát

pinkgirl
22. jún 2024

Ja som mala v poistení v zahraničí počas tehu akútne ošetrenia súvisiace s tehotenstvom, pripadný pôrod. Bežná prehliadka do poistenia nespadala.

autor
22. jún 2024

@pinkgirl prepac nerozumiem. To si mala nejak navyse nieco? Ja som citala ze do 26 tt je to v poriadku a preplacaju..

lakebabe
22. jún 2024

Vždy volaj najskôr asistenčnu službu a rovno aj delegáta. Žiadaj lekára do hotela. Štandardne veci typu infúzie a vyšetrenie urobí na izbe, keď je potrebné odvezie ta aj do nemocnice. Nie všetci lekári majú zmluvu s poisťovňou musela by si si sama zaplatit úkon a potom dávať na preplatenie do poisťovne

pinkgirl
22. jún 2024

Tak mi to vysvetlili v poisťovni, akútne ošetrenia preplatia. Ale boli sme v zahraničí len 4dni, bola to Afrika, takže ma zaujímalo hlavne akútne ošetrenie súvisiace s tehu a prípadne pôrod.

dzejsik
23. jún 2024

do 26tt to mas zahrnute bezne, potom bez obmedzenia tyzdna tehu mas moznost uzavriet poistenie v Generali (uhradzaju vsetky ukony okrem porodu v zahranici, pri nom by ti isla len ta suma co aj a SR)

autor
23. jún 2024

@dzejsik teda to znamena ze ked som v 21 tt a spravila som si standardne poistenie do zahranicia, tak v pripade nejakej komplikacie je to v poriadku a preplatia,alebo si mam nieco priplatit?

dzejsik
23. jún 2024

áno, pokiaľ dovolenku absolvuješ do 26 tt, tak ti všetko uhradia

autor
23. jún 2024

@dzejsik dakujem